Plus Bank Wasze opinie. Ktoś korzysta?

Roaming, Muzodajnia, Program 5Plus, Drogowskaźnik, Plus Online. Wszytko inne co związane z siecią Plus+...
Rwegiel
Nowy
Posty: 4
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 7 wrz 2021, o 13:13

Plus Bank Wasze opinie. Ktoś korzysta?

Post autor: Rwegiel »

Czy ktoś z Was korzysta z tego banku?

Czy są jakieś indywidualne profity dla klientów plusa? Wkurzające opłaty? Piszą na stronie, że konto jest darmowe za zero, ale przy prawie każdym tak piszą.

Gdzieś czytałem, że miała tam jakieś problemy ten bank, ale to już chyba dawno było.

Będę wdzięczny za Wasze opinie jeżeli korzystacie. Może dają jakieś lepsze lokaty dla abonentów sieci Plus? Bo w ofercie lokat to to samo co wszędzie. Nie ma sensu ich zakładać. Wiem, że ogólnie jest dramat, a inflacja rzekomo 5% odczuwalne 30%, albo i 300% ale zawsze te 0,5% czy 1% to więcej niż 0,01%. Znalazłem jakiś Inbank, który daje wyższy procent, ale poszukałem w internecie opinii o tym Inbanku i to nie jest bank, który jest zlokalizowany w Polsce, tylko z Estonii i depozyty nie są chronione przez BFG, tylko estoński. W opiniach piszą, że bezpieczne są lokaty w Inbank - tu źródło. Opinie ma ogólnie dobre, ale szczerze mówić, mam duże obawy co do tego Inbanku, dlatego szukam jednak jakiegoś w Polsce. Oprócz Inbank znalazłem jeszcze Getin z wyższym oprocentowaniem lokat, ale to z kolei podobno jest bank w bardzo kiepskiej kondycji. Chociaż ten Plus Bank te miał chyba jakiś czas temu problemy, ale już wyszli na prostą?

Kiedyś trzymałem lokaty w Idea Banku, ale go zlikwidowali i teraz nie mam gdzie. Zostaje mi albo jakiś polski bank z ułamkami procenta, albo niepolski Inbank. W polskich szansę na większy procent można uzyskać jedynie jak się zakłada konto osobiste.
Ostatnio zmieniony 9 gru 2021, o 13:56 przez Rwegiel, łącznie zmieniany 2 razy.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Plus Bank Wasze opinie. Ktoś korzysta?

Post autor: mariusz9a »

Ja miałem tam konto przez ok 5 lat. Ogólnie byłem zadowolony, nie spotkała mnie żadna przykrość ze strony banku (a przynajmniej żadnej nie pamiętam). Konto jest darmowe pod warunkiem m. in. wpływu na konto w miesiącu minimum 1900zł albo dokonywanie płatności kartą na min. 500zł - jest informacja na stronie banku co i jak :-)
Ja dostawałem zniżkę na abonament w wysokości 15zł miesięcznie przez pierwszy rok umowy i w każdy pierwszy rok po przedłużeniu umowy. Ale czy to dalej działa to nie mam pojęcia.
Ogólnie byłem zadowolony. Konto przeniosłem ponieważ wycofali wszystkie darmowe bankomaty a zostawili tylko Euronet, co nie było mi na rękę...
Ogólnie polecam.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Rwegiel
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 7 wrz 2021, o 13:13

Re: Plus Bank Wasze opinie. Ktoś korzysta?

Post autor: Rwegiel »

Dzięki.
Też nie przepadam za tym Euronetem. Już chyba dwie znajome osoby mi opowiadały, że im źle wypłaciło, albo źle wpłaciło. Po reklamacji ich bank od razu zwracał, a potem po miesiącu znowu zabierał, bo niby sprawdzono i nie było dowodów, więc reklamacja została odrzucona. Poza tym większe kwoty w 50siątkach wypłaca.

Edycja: podnoszą trochę te stopy, ale i tak oprocentowanie jest wszędzie znacznie poniżej inflacji.
ODPOWIEDZ