przerywanie połączeń

Roaming, Muzodajnia, Program 5Plus, Drogowskaźnik, Plus Online. Wszytko inne co związane z siecią Plus+...
katka
Nowy
Posty: 4
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 17 wrz 2008, o 00:47

przerywanie połączeń

Post autor: katka »

Mam nokię 5200 i 6300 w obydwu abonament plusa i w obydwu zrywa mi połączenia, nokia 5200 była już kilka razy w serwisie, wymieniono soft i za każdym razem nie stwierdzono żadnej wady.wpisywanie podanych wcześniej kodów w tym przypadku nie zdaje egzaminu, proszę o radę...... :cry:
katka
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6154
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: mariusz9a »

Zgłoś problem do BOK. Być może problem leży po stronie operatora.
Zawsze przerywa po tej samej długości rozmowy czy różnie? Przerywa przy połączeniach z jednym numerem, z numerami w Plusie, czy nie ma reguły?
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
szymon
PlusManiak
Posty: 133
Rejestracja: 10 wrz 2008, o 18:14
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: szymon »

A nie masz przypadkiem problemow z zasiegiem, a wlasciwie jego brakiem? Mozliwe, ze Ty, albo Twoj rozmowca gubicie zasieg i i przez to przerywa polaczenie
Chetnie pomoge w problemach z telefonami Nokia (symbian) oraz opartymi na Windows Mobile - prosze pisac na PW, pozdrawiam :)
katka
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 17 wrz 2008, o 00:47

Post autor: katka »

dziękuję za zainteresowanie problemem, mieszkam w centrum miasta w Olsztynie, raczej nie gubię zasięgu ponieważ zdarza się to w rożnych częściach miasta , nie ma reguły, obojętnie czy ktoś dzwoni do mnie czy ja do kogoś i nie ma znaczenia operator tej drugiej osoby (stacjonarne też rozłącza) , a czas też bywa różny,czasami po kilku sekundach, a czasami po kilku minutach rozłącza, w salonie Plusa bezradnie rozkładają ręce, pozdrawiam
katka
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6154
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: mariusz9a »

Ja proponuję złożyć reklamację. Oczywiście musisz dołączyć biling połączeń na którym będzie widać że rozmowy trwają krótko, są zakańczane a następnie rozmowa jest od razu wznawiana z tym samym numerem. To jedyny dowód na to ze najprawdopodobniej połączenia są zrywane. Możesz również napisać że telefon był już w serwisie, co będzie wskazywać albo na problem z siecią albo z kartą SIM i wtedy może coś z tym zrobią. W końcu telefon raczej można wykluczyć skoro problem występuje na dwóch telefonach.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
PlusUser
Moderator
Posty: 249
Rejestracja: 14 gru 2007, o 21:56

Post autor: PlusUser »

To faktycznie bardzo dziwne
I to się dzieje tylko w okolicach w których mieszkasz?
czy poza miastem jest tak samo?

Na tych dwóch telefonach to osobne abonamenty ?

Może pożycz od kogoś jeszcze inny telefon i spróbuj :-)

Pozdrawiam
Powiedz znajomym o Naszym Plus Forum
katka
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 17 wrz 2008, o 00:47

Post autor: katka »

poza miastem też zrywa połączenie,na każdym telefonie mam osobny abonament,na innych telefonach np. starszego typu nie ma tego problemu, natomiast karty sim już w trakcie reklamacji wymieniono mi na nowsze
dziękuję za rady,chyba po raz kolejny udam się z reklamacją :-)
katka
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6154
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: mariusz9a »

katka pisze:chyba po raz kolejny udam się z reklamacją
Tylko nie zapomnij o tych bilingach, bo to może przeważyć o ewentualnym uznaniu reklamacji.
Ciekawi mnie to dlaczego problem występuje na nowych telefonach a na starych nie. Wiem że nowe telefony mają słabe parametry radiowe w porównaniu z nowymi. Może faktycznie problem polega na rozłączeniu rozmowy ze względu na zgubienie przez telefon zasięgu. Ale to takie moje domysły. Przyczyn mogą być dziesiątki.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
ODPOWIEDZ