Pytanie odnośnie odstąpienia od umowy..

Roaming, Muzodajnia, Program 5Plus, Drogowskaźnik, Plus Online. Wszytko inne co związane z siecią Plus+...
chuckie
Nowy
Posty: 3
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 13 sie 2012, o 19:37

Pytanie odnośnie odstąpienia od umowy..

Post autor: chuckie »

Witam, mam pytanie odnośnie odstąpienia od umowy. Otóż sytuacja wygląda następująco. Dnia 08-08-2012 zadzwoniła do mnie Pani konsultant i przedstawiła ofertę przedłużenia umowy, na którą się wstępnie przez telefon zgodziłem, następnie po 2 dniach zawitał kurier z umową i telefonem, ja jednak nie zdecydowałem się jej podpisać i odmówiłem przyjęcia przesyłki i w tym momencie rodzi się pytanie, czy muszę pisać takie odstąpienie i wysyłać czy już samo w sobie nie podpisanie umowy i nie przyjęcie przesyłki było takim odstąpieniem??
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Pytanie odnośnie odstąpienia od umowy..

Post autor: Jrv »

Skoro nic nie podpisałeś to nie ma od czego odstąpić. Być może została Ci włączona nowa taryfa jednak jak tylko przesyłka powróci i zostanie potwierdzone, że umowy nie zawarłeś to wszystko zostanie wycofane - chodzi o taryfę na poprzednią, którą posiadałeś.
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
chuckie
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 13 sie 2012, o 19:37

Re: Pytanie odnośnie odstąpienia od umowy..

Post autor: chuckie »

OK, rozumiem. Dzięki wielkie za tak szybką odpowiedź.
chuckie
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 13 sie 2012, o 19:37

Re: Pytanie odnośnie odstąpienia od umowy..

Post autor: chuckie »

Teraz mnie ciekawi jak długo będę musiał czekać na cofnięcie taryfy na poprzednią skoro tej umowy nie podpisałem, a dostałem wiadomość, że moja umowa została już anulowana (jakieś 2 tyg. temu już taką wiadomość dostałem), lecz taryfa mix6 nadal widnieje na moim koncie, a chciałbym już móc przejść na Simplusa i przekazać obecny nr bratu, żeby mógł podpisać na siebie nową umowę.
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Pytanie odnośnie odstąpienia od umowy..

Post autor: sl@w_es »

Skoro nic nie podpisałeś to co powstrzymuje Cię przed wysłaniem SMS-a o treści PNK na numer 2699? Nic nie tracisz jeśli ją wyślesz, a przekonasz się czy koniecznie trzeba czekać na zmianę taryfy.
Wywiązałeś się przecież z poprzednio podpisanej umowy, a że teraz w Plusie, ktoś się pospieszył (nie bardzo chce mi się wierzyć, że bez podpisu aktywowano Ci nową taryfę) ...
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Pytanie odnośnie odstąpienia od umowy..

Post autor: Jrv »

Na zmianę taryfy z przejściem na PNK nie powinieneś musieć czekać. Można dokonać z dowolnej taryfy o ile nie masz AKTYWNEJ umowy a Ty dostałeś 2tyg temu sms, że umowa jest anulowana.
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
gelo441
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 7 sty 2013, o 13:04

Odstąpienie od umowy na kartę zanim przyjedzie kurier

Post autor: gelo441 »

Witam! Konsultant Plusa długo przekonywał mnie żebym przedłużył umowę i przedłużyłem, chociaż nie chciałem na razie. Wysłałem maila na adres esklep@plus.pl, żeby nie przysyłali kuriera z umową i z telefonem, bo i tak nie podpiszę umowy (oczywiście grzecznie). Czy to wystarczy?

Wiem, że głupi trochę jestem, ale to chyba rodzinne, ponieważ mama też tak wzięła telefon z Orange tylko, że ona nic z tym nie zrobiła. Chcę przedłużyć umowę, ale wolę to zrobić w punkcie Plusa na spokojnie i za pół roku, bo tyle mi gdzieś zostało.

Proszę o szybką odpowiedź, z góry za nią dziękuję i pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytanie odnośnie odstąpienia od umowy..

Post autor: Ewa_Plus »

Witaj gelo441 ,

adres esklep@plus.pl należy do sklepu interentowego, a z tego co napisałeś wynika, że zamówienie składałeś telefonicznie, nie przez Internet. Tak więc ten mail nic da. Najlepiej byś zrobił dzwoniąc na numer, z którego dzwonił do Ciebie konsultant, ale teraz obawiam się że może być już za późno, przesyłka prawdopodobnie została już przekazana firmie kurierskiej.

Nie mniej jednak jeśli, nie odbierzesz przesyłki od kuriera, ani nie podpiszesz umowy, to nie będzie ona ważna, a paczka wróci do nas.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
karolinakozak982
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 19 lis 2015, o 13:55

Chcę rozwiązać umowę z Plusem

Post autor: karolinakozak982 »

Hej.
Chciałabym się dowiedzieć, bo kończy mi się umowa z Plusem i zostało mi jeszcze jedno doładowanie. Dzwoniła do mnie pani z Plusa i wstępnie zgodziłam się na tą propozycję żeby przedłużyć umowę z taryfy Mix 6 na Plush Mix. Miała wysłać do mnie kuriera i miał dzisiaj przyjechać, ale ja zrezygnowałam z przedłużenia tej umowy i ten pan miał wysłać do Plusa odmowę. Niedawno przyszedł mi sms, że dziękujemy za przedłużenie umowy tylko ja nic nie podpisywałam.
Co mam teraz zrobić?
Proszę o pomoc!
Awatar użytkownika
lodyga
Szalony PlusManiak
Posty: 1502
Rejestracja: 9 maja 2009, o 19:49
Lokalizacja: Legnica

Re: Chcę rozwiązać umowę z Plusem

Post autor: lodyga »

To normalne, że przychodzi sms, nic nie podpisywałaś więc nic Cię nie obowiązuje.

Zresztą jest już taki temat na forum. ;)
Pozdrawiam z całego serduszka moderatorów <3
karolinakozak982
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 19 lis 2015, o 13:55

Re: Chcę rozwiązać umowę z Plusem

Post autor: karolinakozak982 »

No tak, tylko teraz sprawdzam jaką mam taryfę i jest jest ta taryfa co mi ja proponowali. To już nie wiem jak to jest w końcu z tym. Co mam z tym w końcu zrobić?
AnnaMaria12
Prawie PlusManiak
Posty: 36
Rejestracja: 18 cze 2015, o 22:47

Re: Pytanie odnośnie odstąpienia od umowy..

Post autor: AnnaMaria12 »

wysłali Ci pewnie automatycznie bo oczekiwali że podpiszesz nową umowę bo tak mówiłaś przez telefon, jednak zgoda przez telefon nie jest jeszcze dla Ciebie wiążąca więc umowy nie masz przedłużonej. Jednak dla pewności przeszłabym się do salonu plusa bądź zadzwoniła na infolinie żeby sprawdzić czy aby napewno Twoja umowa będzie rozwiązana.
Awatar użytkownika
lodyga
Szalony PlusManiak
Posty: 1502
Rejestracja: 9 maja 2009, o 19:49
Lokalizacja: Legnica

Re: Pytanie odnośnie odstąpienia od umowy..

Post autor: lodyga »

Nigdzie nie musisz iść bo nic nie podpisywałaś tylko wiesz teraz będziesz czekać aż telefon wróci itp, możesz mieć również "gorszą" ofertę niż wcześniej proponowana.
Pozdrawiam z całego serduszka moderatorów <3
karolinakozak982
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 19 lis 2015, o 13:55

Re: Pytanie odnośnie odstąpienia od umowy..

Post autor: karolinakozak982 »

Wysylam Smsa o tresci PNK na numer 2699 no i nie da sie tego anulowac.... Ale patrze na umowe mam do 11.12.2016 ale juz wszystkie te doladowania zrobilam. Dzisiaj wysylam sms na numer *147# i przyszedl mi sms ze mam umowe do 13.12.2016 i 12 doladowan. Dlaczego nic z tegonie rozumiem.
Awatar użytkownika
lodyga
Szalony PlusManiak
Posty: 1502
Rejestracja: 9 maja 2009, o 19:49
Lokalizacja: Legnica

Re: Pytanie odnośnie odstąpienia od umowy..

Post autor: lodyga »

WIdocznie nie :)
Chyba Pz na 2585 :)
Pozdrawiam z całego serduszka moderatorów <3
ODPOWIEDZ