Nowy MIX PLUS IV. Czy ktoś coś może wie??

Wszystko na temat nowości i promocje w sieci Plus
kapier
Początkujący PlusManiak
Posty: 25
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 14 wrz 2008, o 08:48

Post autor: kapier »

mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: mariusz9a »

To ja zostaje w starym mixie jeśli ma to tak wyglądać :-/ Bardziej mi zależy na nielimitowanym darmowym numerze niż na 58gr/min i pakietach do innych sieci... Szkoda. Mogło być tak pięknie... No chyba że kochany Plus obierze ze starego mixa darmowy numer... To wtedy już mi nic nie pozostaje :-/
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
simplusowiec
Szalony PlusManiak
Posty: 417
Rejestracja: 30 cze 2008, o 14:21

Post autor: simplusowiec »

Mozesz zostac w starej taryfie ale darmowy numer na dotychczasowych zasadach i tak bedziesz mial tylko do konca roku.Pozniej tylko na nowych.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: mariusz9a »

simplusowiec pisze:ale darmowy numer na dotychczasowych zasadach i tak bedziesz mial tylko do konca roku
Tego się obawiałem :-( To już lepiej przejść bo bez sensu zostawać w starym palnie cenowym... Tylko co teraz ze zmianą planu cenowego? Będzie na to jakaś promocja jak teraz (zmiana za chyba +3 doładowania do umowy)? W umowie jest sztywno napisane że plan cenowy możemy zmienić po wywiązaniu się z umowy, jednak nie wcześniej niż po 3 miesiącach od jej zawarcia :-/
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
kapier
Początkujący PlusManiak
Posty: 25
Rejestracja: 14 wrz 2008, o 08:48

Post autor: kapier »

A wygadacie te 1000 minut? IMHO to i tak sporo, jak dla mnie wystarczająco.
Największą głupotą jest pierwszeństwo "Tanich rozmów do wszystkich" przed minutami z wybranego numeru.

No ale, darmowe pakiety SMSów, i niższa stawka podstawowa - coś za coś :)
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: mariusz9a »

kapier pisze:A wygadacie te 1000 minut?
Zwarzywszy na to że dużo pisze do tej osoby to z tych minut to prawie nic mi nie zostanie :-/ W tym problem. Jakby te 1000min było sztywno to żaden problem ;-)
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
szewol
Szalony PlusManiak
Posty: 387
Rejestracja: 9 sie 2008, o 18:56
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: szewol »

Mi nowy mixPlus się podoba. Dla mnie jedyny minus to brak Swojaków... niestety ;/ Ale być może z czasem wprowadzą.Najczesciej korzystam z pakieciku 100 minut i ten zostaje, więc dla mnie bomba.

Co do darmowego numeru - dziwię się - a raczej w pewnym sensie podziwiam - tych dla których 1000 minut to mało. Ja czasami nie moga przegadać 100 minut, a co dopiero 1 tys.

Ale Ci co dużo gadają sami mogą sobie dziękować. Plus wprowadził ograniczenia zapewne dlatego, że niektórzy "wiszą" na darmowym numerze godzinami. Gdybyśta korzystali z tej usługi rozsądnie operator nic bye nie zmieniał :lol:
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: mariusz9a »

szewol pisze:Plus wprowadził ograniczenia zapewne dlatego, że niektórzy "wiszą" na darmowym numerze godzinami. Gdybyśta korzystali z tej usługi rozsądnie operator nic bye nie zmieniał
Odnośnie tego jest zapis regulaminowy w "Wybranym numerze". W dobie co raz tańszych połączeń i większej ilości klientów limity są nieuniknione w tak tanich ofertach. W końcu lepiej dać limit niż doprowadzić do kompletnego zapchania sieci jak to już miało miejsce kilka lat temu w "Happy Hours" czy jakoś tak to się zwało.
1000min ok., ale nie wymiennych na smsy :-/ Już bym wolał ten darmowy numer 1000min ale bez żadnych SMSów. Tylko czyste 1000min.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
kapier
Początkujący PlusManiak
Posty: 25
Rejestracja: 14 wrz 2008, o 08:48

Post autor: kapier »

mariusz9a pisze:Już bym wolał ten darmowy numer 1000min ale bez żadnych SMSów. Tylko czyste 1000min.
Ciszej, bo jeszcze operator usłyszy :)
Akurat SMSy w darmowym numerze to jeden z największych plusów w porównaniu z abo.
Zresztą nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi - nikt Ci nie każe SMSować - możesz dzwonić - wtedy będziesz miał "czyste" 1000 minut :)
przem1983
Początkujący PlusManiak
Posty: 15
Rejestracja: 1 paź 2008, o 17:05
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: przem1983 »

Plus pogarsza ofertę zamiast ją polepszyć.
Czyli będzie zlikwidowany darmowy numer bo 1000minut to jednak ograniczona oferta.
Trudno Plus zmieni ofertę a ludzie operatora
Przemcio
katix5898
PlusManiak
Posty: 125
Rejestracja: 30 mar 2008, o 11:49

Post autor: katix5898 »

Nawet fajny ten nowy mixplus ale nie lepszy od starego mixa zostanę na starej taryfie ponieważ taniej dzwonie do mojej pani.
Obrazek
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: mariusz9a »

kapier pisze:Akurat SMSy w darmowym numerze to jeden z największych plusów w porównaniu z abo.
Zresztą nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi - nikt Ci nie każe SMSować - możesz dzwonić - wtedy będziesz miał "czyste" 1000 minut :)
Nie zawsze mogę dzwonić - patrz wykłady itp. Wtedy niestety liczba minut w "darmowym" numerze strasznie spadnie. Wolałbym 1000min nie wymiennych na SMSy - patrz dokupywać pakiet SMS i z niego korzystać. Niestety w tej opcji priorytet ma darmowy numer... :-/ Oto mi chodzi ;-) Nie każdy może "zawsze zadzwonić"...
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
kapier
Początkujący PlusManiak
Posty: 25
Rejestracja: 14 wrz 2008, o 08:48

Post autor: kapier »

No nie da się każdemu dogodzić.
Ja jestem w tej dobrej sytuacji, że piszę i dzwonię praktycznie w równych proporcjach :)
Zresztą, poczekajmy na oficjalny regulamin, może czymś nas operator zaskoczy :)
przem1983
Początkujący PlusManiak
Posty: 15
Rejestracja: 1 paź 2008, o 17:05
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: przem1983 »

Obecny jeden numer bez limitu sms i minut jest super
Czemu likwidować dobrą promocje i wprowadzać gorszą ?
Czy Plusowi chodzi o to by zmniejszyć liczbę abonamentów ?
Przemcio
sonik79

Post autor: sonik79 »

Odnośnie nowych pakietów internetowych:

Ktoś kto używa maila w komórce, często się łączy i przesyła małe ilości danych, dostanie po kieszeni, np. automatyczne sprawdzanie czy jest nowa poczta co godzine ma sens tylko w starej taryfie, w nowej pożre cały pakiet.

Zakładając że mam pakiet za 5zł telefon pożre mi dziennie:

mix 3: 15kB x 12 (12 sprawdzeń poczty) = 180kB => 5gr (1,50zł / mies.)
mix 4: 100kB x 12 (to samo sprawdzenie) = 1200kB => 22gr (6,60zł / mies.)

Kto natomiast używa mobilnego internetu, łączy sie raz dziennie i ogląda parę stron, dostanie mały bonus. Jako baza pakiet za 5zł:

mix 3: 1MB raz dziennie = 1024kB => 25gr (7.50zł / mies.)
mix 4: 1MB +-100kB = 1100kB => 22gr (6,60zł / mies.)

Także w zależności od tego jak używa się internetu, jedna lub druga taryfa jest korzystniejsza (statystycznie rzecz ujmując zwykły użytkownik znajduje się gdzieś pośrodku, czyli ogólnie operator zarobi na tej obniżce :)
Zablokowany