Strona 1 z 1

eSIM w sieci Plus

PostNapisane: 17 mar 2021, o 11:48
przez mariusz9a
W mediach pojawiły się przecieki dotyczące pojawienia się w ofercie sieci Plus karty eSIM. Komercyjne udostepnienie usługi przewidywane jest na 3 kwartał tego roku. Karta eSIM ma ponoć współpracować także z urządzeniami Apple mimo, że Plus nie ma z nimi podpisanej umowy partnerskiej.
Temat zakładam, bo ciekawi mnie czy są chętni na taką opcję karty SIM. Ja osobiście nie skorzystam, chyba że zmuszą mnie do tego producenci telefonów, sprzedając telefony obsługujące tylko eSIM ;-) Ewentualnym zastosowaniem do moich potrzeb (ale bardziej przyszłościowym niż obecnie) byłoby dokupienie eSIM, jeśli mogłaby być ona z tym samym numerem telefonu co fizyczna karta SIM która posiadam.

Według nieoficjalnych informacji, Plus testuje usługę eSIM.

Komercyjne uruchomienie jest zaplanowane na III kwartał bieżącego roku, czyli najwcześniej na wakacje.
[...]

gsmonline.pl (link do pełnego artykułu: KLIK)

Re: eSIM w sieci Plus

PostNapisane: 17 mar 2021, o 21:32
przez Ron
Także nie zamierzam korzystać, a to ze względu na to, że wszystkie nowe telefony z niskiej i średniej półki (a z takich korzystam), dalej są bez wsparcia dla eSIM. To pokazuje, że producenci nie przywiązują do niej wielkiej wagi.

Re: eSIM w sieci Plus

PostNapisane: 19 mar 2021, o 20:31
przez hryniew
Ja czekam jak na zbawienie. Mam iphone’a i dwa numery. Służbowa karta w Tmobile ale pracodawca nie umożliwia skorzystania z esim i prywatna w Plusie. Jak tylko pojawia się karty esim wreszcie będę mógł zrezygnować z noszenia dwóch telefonów.

Re: eSIM w sieci Plus

PostNapisane: 3 kwi 2021, o 20:12
przez pszprega
Możesz mieć też jeden tel z dwiema kartami SIM (Dual Sim) i tyle.

Re: eSIM w sieci Plus

PostNapisane: 12 kwi 2021, o 15:20
przez hryniew
Właśnie nie do końca - jakoś tak już wsiąkłem w ten IOS, że nie za bardzo mam ochotę wracać do Androida. Wcześniej używałem dual sima w Samsungu S10e i faktycznie było ok, ale przesiadłem się na iPhone'a będąc przekonanym że esim w Plusie pojawi się zdecydowanie szybciej.