Czy będzie odpowiedź na rewolucję konkurencji?

Wszystko na temat nowości i promocje w sieci Plus
kowcio
Szalony PlusManiak
Posty: 1571
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 21:15
Kontakt:

Re: Czy będzie odpowiedź na rewolucję konkurencji?

Post autor: kowcio »

Jak wszyscy są tacy mądrzy i mówią, że rozwiązanie problemu z jakością w Play jest wybór operatora Plus/Orange, to ja zapraszam do Poznania. Wybierz sobie Plusa, stań w centrum miasta w godzinach szczytu i testuj. W najlepszej sytuacji nie zostanie zestawionych 1/3 połączeń. Dla mnie telefon ma działać zawsze i do razu, ja płacę i wymagam ;-) Najbardziej mnie wkurw... w tej sieci to, że podałem ten numer jako służbowy. Wiele osób nie mogło się do mnie dodzwonić (w tym kurierzy), bo twierdzili, że mam komórkę wyłączoną. Dziwne.
A w ogóle jak mam telefon na automacie i pojadę gdzieś poza miasto, to czasami przelogowanie się z sieci A do B trwa tyle, że ja bym 5 razy zadzwonił do kogoś. A co jak wtedy będę musiał gdzieś zadzwonić, albo ktoś będzie miał do mnie ważną sprawę? ;-) Przez telefon już załatwiam tylko ważne sprawy. Telefon jako zabawka skończył się dla mnie jakiś czas temu i teraz niestety wróciłem do Orange. Tu jest taka jakość, że wszyscy im mogą zazdrościć :-) I to mi się podoba!
A teraz wszyscy mają identyczne oferty - kto kupi w Play wiedząc, że trzeba się męczyć z tym przelogowywaniem się do innych sieci w ogóle..
misiu25
Początkujący PlusManiak
Posty: 25
Rejestracja: 28 cze 2010, o 20:30

Re: Czy będzie odpowiedź na rewolucję konkurencji?

Post autor: misiu25 »

Witam.
Ja np. mam problem w Plusie jak sieć jest na pograniczu 3G. Czasami rozłącza mnie, a czasami cisza i to mnie denerwuje, a najlepsze jest to, że mam ten problem w dużym mieście.
Odnośnie oferty nie wiadomo co wybrać; mętlik na maksa. Szkoda, że nie ma ofert no limit od kwoty 50 zł tylko zaraz 100 zł. Średnio ta oferta nie jest już dla osób mniej zamożnych.
bigmaras

Re: Czy będzie odpowiedź na rewolucję konkurencji?

Post autor: bigmaras »

mariusz9a pisze:
bigmaras pisze:no skoro 1-2GB danych miesięcznie w cenie to dla Ciebie to samo co 500mb przez pierwszy miesiąc a później opłata - to chyba nie ma oczym rozmawiać.
Pokaż mi link, zapis regulaminu gdzie jest napisane że Play dla firm w abo 65 zł daje 2 GB neta :-] Bo okazuje się że pociskasz ściemy od samego początku. Oferty biznesowe nie różnią się niczym. Play też daje 500 MB tak samo jak Plus, na okres 1 miesiąca gratis :-] A to że jakiś konsultant chce Ci dołożyć większy pakiet to wiesz... Ja też mogę napisać że mi jeden g300 daje w tej cenie pakiet 5 GB zamiast 500 MB i co? :lol:
W abo za 75 zł Play daje 2 GB danych a Plus 2,5 GB - więc to Plus jednak daje więcej :-] Oj Panie wielki biznesmenie - jednak słabo z tym czytaniem ze zrozumieniem - a tak się o to oskarża wszystkich w koło - tak jestem cięty teraz na tym puncie w stosunku do Ciebie.
Czytaj uważnie a nie się spinasz i rzucasz oskarżenia ;)
W promocji jest 1GB danych do taryfy formula 4.0 przez cały okres. Dodatkowe GB dostajesz od przedstawiciela, który dojeżdża do klienta, wystarczy zadzwonić, umówić się - to nic nie kosztuje... Działa to na tej samej zasadzie co dodatkowe minuty od przedstawiciela. Każdy przedstawieciel ma możliwości zwiększenia liczby miesięcznej minut, natomiast w przypadku tar "no limit" będą to GB danych.

http://blogplay.pl/2012/04/1gb-w-prezen ... kietu-2gb/
http://www.telepolis.pl/news.php?id=24721
https://www.facebook.com/Play/posts/10150661280758005

A ponadto zapraszam do przeczytania tego:
Darmowy dostęp do serwisów społecznościowych - dane nie są odliczane od pakietu
http://blogplay.pl/2012/04/free-zone-da ... ntow-play/


I niech ktoś napisze, że oferta ta nie jest najlepsza...
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6156
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Czy będzie odpowiedź na rewolucję konkurencji?

Post autor: mariusz9a »

bigmaras pisze:W promocji jest 1GB danych do taryfy formula 4.0 przez cały okres. Dodatkowe GB dostajesz od przedstawiciela, który dojeżdża do klienta, wystarczy zadzwonić, umówić się - to nic nie kosztuje...
A co możesz dostać od przedstawiciela Plusa, Orange i T-Mobile, których to przedstawiciele też dojeżdżają i też to nic nie kosztuje :-)? Pewnie nie wiesz :-D Czytam bardzo uważnie w przeciwieństwie do Ciebie ;-) I nie uważam że oferta Play jest najlepsza :-) Era najtańszych ofert w Play właśnie się skończyła.
PS1. Oferta 1 GB w promocji dotyczy tylko ofert z salonu, także o dodatkowych gigabajtach od przedstawiciela dojeżdżającego do domu w połączeniu z tym 1 GB zapomnij.
PS2. Gdzie jest zapis że 1 GB promocyjny dotyczy ofert biznesowych? - ja nie znalazłem, ale i też nie starałem się specjalnie znaleźć regulaminu bo Play ukrył go tak, ze w 5 minut nie zdołałem go znaleźć a więcej czasu na to poświęcać mi się nie chce ;-)
PS3. bez opłat dostęp do srajsbuka i tym podobnych - normalnie dla mnie szał ;-)
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
kowcio
Szalony PlusManiak
Posty: 1571
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 21:15
Kontakt:

Re: Czy będzie odpowiedź na rewolucję konkurencji?

Post autor: kowcio »

Ile MB pójdzie Ci na regularne zaglądanie na fb?
1000?
XYZ
Szalony PlusManiak
Posty: 250
Rejestracja: 10 kwie 2011, o 15:01

Re: Czy będzie odpowiedź na rewolucję konkurencji?

Post autor: XYZ »

Czytam ten temat od początku i przyznam się, że nie wiem czego dotyczy dyskusja?
Czy mam odnaleźć w nim odpowiedź na pytanie podane w temacie czyli: Czy będzie odpowiedź na rewolucję konkurencji? No to już wiemy, że odpowiedź jest i pozostaje zaczekać na ofertę Orange.
A może ktoś na siłę (dosłownie na siłę) próbuje przekonać, że oferta Play jest najlepsza?
Ludzie ogarnijcie się :)
Skoro cena u trzech operatorów jest identyczna, warunki takie same, to ostatni parametr (Internet) jest decydujący, a skoro tak, to wiadomo, że Plus dał najwięcej - bynajmniej na ten moment. I na tym można zakończyć dyskusję.

Możemy cofnąć się o cały tydzień - wiedziałem, że Plus musi odpowiedzieć na atak ze strony Playa, bo już nie można sobie pozwolić na stratę kolejnego klienta. W tej chwili pozyskanie nowego klienta odbywa się w segmencie migracyjnym, bo rynek telefonii komórkowej w Polsce jest nasycony. Ciężko sprzedać kolejny numer, a znacznie łatwiej przenieść klienta z sieci do sieci (i tutaj na pewno potwierdzą to sprzedawcy). Tak więc wiedziałem, że odpowiedź będzie szybka, a widmo 5 mln klientów, które chciał pozyskać Play było realne. Co mógł zrobić Plus? Zmniejszyć koszt abonamentu - jeszcze nie w tym momencie - MTR wciąż jest wysoki, a obietnica jego spadku jest tylko obietnicą. Poczekajmy na fakt w tej sprawie. Tańsze telefony - trudno mówić o tańszych skoro dostępność na rynku jest taka sama dla wszystkich operatorów. Nikt nie odważy się podpisać umowy "lojalnościowej" z Nokią czy Samsungiem w zamian za "pchanie" ich telefonów we wszystkie oferty, bo może okazać się to strzałem w kolano. Pozostaje rynek usług dodatkowych - tylko co dodać w ofercie bez kosztowej? Muzodajnia, Avocado, ipla, oferta LTE dla klientów i większy pakiet internetowy, tańszy abonament na Cyfrowy Polsat. Plus wybrał kilka opcji pozostawiając sobie pole do manewru. Nie odkrył wszystkich kart, ale wiem, że nie pozwoli sobie na to, żeby ich oferta była najgorsza ... kredyty trzeba spłacać :)

Teraz Play, który był pierwszy musi dokonać korekty jeśli nadal chce zrealizować swój plan 5 mln klientów. Tylko co może zaproponować swoim klientom? T-Mobile dał możliwość wykupienia pakietu do wszystkich sieci T-Mobile na świecie (dla mnie rewelacja), ale od małego Playa trudno wymagać czegoś więcej, bo ... nie ma nic do zaoferowania? Tańszy internet mobilny - żółwiasty internt mobilny? Przy możliwościach LTE wygląda to co najmniej śmiesznie i niepoważnie.

Dość już moich wywodów, przedstawiania faktów, ale pokłonię się nad fundamentalnym pytaniem - która oferta jest najlepsza?
Dla racjonalnie myślących Plus - bo daje najwięcej w ramach takiego samego kosztu.
Dla aktywnych światowo T-Mobile - dzięki stałej opłacie mogę dzwonić do USA i UK bez większych kosztów dla mnie.
Dla fanatyków Playa - oferta Play, bo dla nich Gruszka jest jak guru, a wszystko co powie jest święte.
Jacekk01

Re: Czy będzie odpowiedź na rewolucję konkurencji?

Post autor: Jacekk01 »

No właśnie, konkurencja wyprzedza Plusa, jak tak dalej będzie to klienci odplyną.
Oprócz słabej oferty w Plusie jest niski poziom obsługi a chwalą się certyfikatem ISO 9001
szewol
Szalony PlusManiak
Posty: 387
Rejestracja: 9 sie 2008, o 18:56
Lokalizacja: Śląsk

Re: Czy będzie odpowiedź na rewolucję konkurencji?

Post autor: szewol »

Eeeee tam. Z tym odpływaniem klientów bym nie przesadzał. Z tego co wiem odpływ jest "w standardowych" rozmiarach, jak i przypływ :-)
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy będzie odpowiedź na rewolucję konkurencji?

Post autor: Jrv »

Jacekk01 jest rozgoryczony, że nie chcą mu wymienić telefonu na inny i daje upust swoim żalom oskarżając sieć, nie widząc tego, że sam wybrał telefon dla siebie i zobowiązał się do wypełnienia umowy.
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
DARIUSZ-WLAZEL
PlusManiak
Posty: 95
Rejestracja: 7 cze 2012, o 23:36
Lokalizacja: Pabianice

Re: Czy będzie odpowiedź na rewolucję konkurencji?

Post autor: DARIUSZ-WLAZEL »

Pracowniku sieci plus,daj no link albo niech ktos da ,do tego zeby zobaczyc jak dziala siec plus-a, z ul.Postepu 3,interesuje mnie to,i tyle.Czy chocby podlanczanie kabli w BTS-ach.
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4064
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Czy będzie odpowiedź na rewolucję konkurencji?

Post autor: sl@w_es »

@ DARIUSZ-WLAZEL:
Po pierwsze: pytałeś o to już w tym wątku: Siedziba Plusa - film i odpowiedź uzyskałeś.
Po drugie: łamiesz Regulamin PlusForum pisząc w dowolnym wątku, że nie wspomnę o błędach co również narusza Regulamin.
Po trzecie: może wypadałoby użyć zwrotu "proszę", a nie "daj", co byłoby bardziej na poziomie?

P.S.
Następne posty dotyczące tego zagadnienia (o ile będą) proszę pisać, we wcześniej założonym wątku.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
DARIUSZ-WLAZEL
PlusManiak
Posty: 95
Rejestracja: 7 cze 2012, o 23:36
Lokalizacja: Pabianice

Re: Czy będzie odpowiedź na rewolucję konkurencji?

Post autor: DARIUSZ-WLAZEL »

bledy robie ....no trudno,a ty nie robiles nigdy/?Taki wytykajacy jestes?Zadnej odpowiedzi nie dostalem,kazales mi wejsc na strone Nokii, i guzik co tam bylo na ten temat co ja chcialem.Nawet nie sprecyzowales mi odpowiedzi na stronie nokii.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6156
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Czy będzie odpowiedź na rewolucję konkurencji?

Post autor: mariusz9a »

Na stronie nokii to akurat nic nie znajdziesz. Infrastrukturę dostarcza firma Nokia Siemens Networks i tam szukaj. I koniec robienia OT. Zdjęć nikt Ci nie wyśle.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
ODPOWIEDZ