Plus dba o STARYCH DOBRYCH klientów?

Wszytko o planach taryfowych, abonamencie w sieci plus. Wasze uwagi i opinie
matbrzezina
Nowy
Posty: 5
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 5 sty 2015, o 14:02

Plus dba o STARYCH DOBRYCH klientów?

Post autor: matbrzezina »

Dzień dobry.
Dręczy mnie pewne pytanie, dlatego je zadam..

Czy można uzyskać rabat, promocję inną niż w internecie (dostępną dla wszystkich) np dla lojalnego klienta?
Każdy zna sytuację gdy dzwoni ktoś z np z PLUSA i ma "ofertę specjalnie dla Ciebie"... Czy aby na pewno? Czy ktoś uwzględnia to co napiszę poniżej?

Moja mama ma na siebie 2 abonamenty z PLUSGSM. Jeden ma już ponad 10 lat, drugi prawie 10 lat, przedłuża co 2 lata i pewnie przedłużyłaby tym razem... W tym czasie dla mnie i mojego rodzeństwa brany był niejednokrotnie MIXPLUS (powiedzmy że z 5 razy powtarzana operacja). Do tego prawdopodobnie 2 krotnie internet w PLUSGSM.

Zgoda jest teraz ten paszport polsatu... Ale np aktualnie powraca sprawa jednego z abonamentów - jest na firmę i taki miałby pozostać..

Dlaczego taki klient ma gorszą ofertę od tych przechodzących z innych sieci? Dlaczego po wpisaniu numeru aby PLUS pokazał mi ofertę specjalnie dla niej, pokazuje to samo co dla innych? Co trzeba zrobić? Kupić 3 ajfony w abonamencie po 150zł? Może na cos liczyć czy zostaje przedłużenie na warunkach które mają wszyscy?

Pozdrawiam
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Plus dba o STARYCH DOBRYCH klientów?

Post autor: habish »

Pierwsze oferty przedłużeniowe z BOK zawsze są kiepskie.
Jeśli chcesz się potargować, to bez wypowiedzenia się nie obejdzie.
Wtedy zadzwoni do Ciebie Dział Utrzymania Klienta i z nimi będziesz mógł negocjować lepsze warunki.
darqha
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 17 sty 2015, o 10:59

Re: Plus dba o STARYCH DOBRYCH klientów?

Post autor: darqha »

I to jest niezmiernie przykre. Jestem w Plusie z 14 lat, żona jeszcze dłużej. Nie interesuje mnie ciągłe grzebanie w promocjach, etc. Chciałbym kiedyś dostać sensowną propozycję, bez haczyków. Ale dopiero gdy chcę się przenieść do innej sieci zaczyna się sensowna rozmowa. Czuję, że następnym razem jednak ulegnę i się przeniosę.
arabesqa
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 20 lut 2015, o 21:42

Re: Plus dba o STARYCH DOBRYCH klientów?

Post autor: arabesqa »

nie dba, nie dba... dziś po kilku rozmowach ze wszelkiej maści konsultantami stwierdzam, że mogę być frajerką i zapłacić prawie 500 zł więcej niż nowy klient, mogę być idiotką i zapłacić ponad 1000 zł więcej niż u innego operatora albo po prostu się przenieść...
Cóż. Decyzja jest prosta.

i jeszcze pod spodem ta reklama, która pokazuje właśnie tą różnicę... ;)
me_how2
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 11 gru 2014, o 21:02

Re: Plus dba o STARYCH DOBRYCH klientów?

Post autor: me_how2 »

Dopisuje się jako kolejny rozgoryczony klient.... jestem w plusie od ok 14lat. Aktualnie mam 3 abonamenty na firmę. Zawsze ale to zawsze przy przedłużeniu umowy czułem się jak skazaniec bez wyboru obrony. Nic nie robili nigdy żebym poczuł się lepiej niż gówniarze co kupowali simplusa bo jako abonent musiałem się wykazać stałymi zarobkami, podpisać umowę na 2 lata i w zamian otrzymywałem wysoki abonament drogie połączenia i telefon za dopłatę.... Zwykle jak podpisywałem umowę to szlak mnie trafiał bo byle kto z simplusa miał połączenia o połowę taniej. Telefony dawali po 600zł jednorazowej opłaty takie co można było kupić w komisie nowie oryginalne za 800. Kiedyś bardzo się wkurzyłem nawtykałem konsultantowi i wynegocjowałem warunki specjalne, dokładnie chodziło o 5 darmowych wybranych numerów. Miałem to mieć w gratisie. Przysłali umowę kurierem, podpisałem i okazało się że za darmową 5 muszę bulić co miesiąc bodajże 10zł netto. Złożyłem reklamację i otrzymałem odpowiedź "mógł Pan czytać umowę przy kurierze". Od dwóch lat w mojej miejscowości mają problemy z nadajnikiem. Na infolinii dowiedziałem się że faktycznie jest problem i nadajnik czeka w kolejce do naprawy (2 LATA) i co najważniejsze ... to że praktycznie nie mam zasięgu nonstop nie jest podstawą do wypowiedzenia umów.... TO JAKIŚ OBŁĘD. Kolega przedłużał umowę, wynegocjował cenę na telefon wszystko było ładnie w końcowej fazie zadzwonił do niego konsultant i chciał zrealizować przedłużenie z telefonem i tu ciekawostka okazało się że telefon jednak był 2razy droższy niż cena wynegocjowana. Kolega się nie zgodził wypowiedział umowę nikt do niego nie zadzwonił nikt go nie prosił żeby został!!! Poszedł do play i dostał 20zł niższy abonament z telefonem takim jak mu obiecali w plusie za cenę wynegocjowaną wcześniej. Plus cierpi na nepotyzm w stosunku do klienta. Burdel burdel i jeszcze raz burdel... sieci komórkowe i ich dochody możliwości lecą w dół równi pochyłą więc ten kto obudzi się z ofertą i prawidłowym traktowaniem klienta na końcu nie przeżyje! Niestety plus zaczyna przypominać tpsa i pewnie tak skończy, a szkoda bo to polska firma i chciałem ją zawsze wspierać ale chciałbym być patriotą a nie wydymańcem!
bymobile
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 23 lut 2014, o 15:42

Re: Plus dba o STARYCH DOBRYCH klientów?

Post autor: bymobile »

" Niestety plus zaczyna przypominać tpsa i pewnie tak skończy, a szkoda bo to polska firma i chciałem ją zawsze wspierać ale chciałbym być patriotą a nie wydymańcem!"
Tak samo do tego podchodziłem... Plus jest jedyną - póki co - polską firmą w komórkach i dlatego chciałem z nimi zostać, no ale... Mam podobne przygody co Ty.

Żeby nie dublować postów:
http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f ... 58#p170758
tomko
PlusManiak
Posty: 54
Rejestracja: 17 mar 2015, o 10:22

Re: Plus dba o STARYCH DOBRYCH klientów?

Post autor: tomko »

Jesteście jak trolle internetowe, którym zawsze będzie mało i oferta no limit z paczką danych za 30-35 zł to dużo...bo przecież oni mogą zakupić batona z kodem na 200 MB i kupując 100 takich batonów mają więcej...bo jeszcze przy tym pojedzą :)
cris
Początkujący PlusManiak
Posty: 29
Rejestracja: 21 sie 2014, o 21:18

Re: Plus dba o STARYCH DOBRYCH klientów?

Post autor: cris »

Napiszę moje doświadczenie. Od połowy 2012 stały klient Plusa na abonament, nie brałem telefonu i teraz patrzę na oferty dla nowych i przedłużających i nie wiem dlaczego Plus dba o nowych a nie o tych starych. Moim zdaniem dba o nowych bo oni wiążą się nową umową na 2 lata, obecny klient już ma doświadczenie z Plusem i wyrobione zdanie i tylko on decyduje oczywiście otrzymując odpowiednią ofertę. Tylko dlaczego nie mogą dobrać indywidualnie dobrej oferty dla stałego klienta, dorzucić telefon w prezencie tylko dają drożej niż nowemu?

Kiedy kończyła mi się pierwsza umowa, postanowiłem zadzwonić do Plusa (a może mi się uda coś utargować), otrzymałem ofertę taką samą a o dziwo droższą o 10 PLN (nie wiem jakim cudem), więc złożyłem wypowiedzenie. Zadzwonili i typowa gadka, porównałem z konkurencją no i się zgodziłem bo miałem w głowie wziąć nową umowę CP i płacić te 50% mniej.

Teraz umowa na telefon mi się kończy w czerwcu ale mam zniżkę na CP, na pewno sami będą dzwonić aby przedłużyć umowę, jeżeli nie to złożę wypowiedzenie. Utracę 50% na CP ale przejdę do konkurencji na kartę i tam będę miał bez limitu do wszystkich i na stacjonarne i to mi wystarczy, całość z CP podskoczy mi tylko o kilka zł w górę co jakoś przeżyję. Za CP obecnie płacę 29,99 + Plus 49,99 i stacjonarne, wychodzi mi łącznie 87 PLN. Rezygnując z Plusa to będzie karta 30 PLN + 59,99 CP.

Chciałbym aby mi chociaż zaoferowali nowy fajny telefon z lepszej półki, nie taki za 600-800 tylko coś w okolicach 1400-1600. Nie wierzę, że opróżnili wszystkie magazyny na początku stycznia kiedy były wyprzedaże więc mogliby uczciwemu i lojalnemu klientowi coś zaoferować. Abonament muszę wziąć i tak za 49,99 aby podtrzymać CP 50% a jak nie to trudno, wypowiadam, za CP płacę normalnie ale przechodzę na kartę.

Moja historia jest krótka a jak ktoś ma u nich kilkanaście lat abonament? Ja płaciłem zawsze przed czasem rachunek, nigdy nie było upomnienia, zdarzało się zapłacić za 2-3 miechy na zapas a w zamian otrzymuję gorsze warunki przedłużenia umowy.
langolier
Prawie PlusManiak
Posty: 30
Rejestracja: 27 paź 2015, o 16:34

Re: Plus dba o STARYCH DOBRYCH klientów?

Post autor: langolier »

W innych sieciach jest podobnie, nie łudźcie się.
Negocjacje zaczyna się od złożenia wypowiedzenia umowy a nie od telefonu do BOK. I wszędzie patrzą na "tu i teraz" a nie "ile lat jestem wzorcowym abonentem"...
ODPOWIEDZ