Koniec umowy-co dalej?

Wszystko o 36.6, Simplus, MixPlus, Sami Swoi...
Awatar użytkownika
Rafcio5905
PlusManiak
Posty: 55
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 10 mar 2009, o 19:44
Lokalizacja: okolice Mogilna, Kuj.-Pom.

Post autor: Rafcio5905 »

tomek, co masz na myśli??
:shock:
a.vercetti
Początkujący PlusManiak
Posty: 27
Rejestracja: 27 sty 2009, o 20:51
Lokalizacja: Nysa

Post autor: a.vercetti »

tomek pisze: ja dorzucę tylko, że żeby mieć neta za free nie koniecznie trzeba mieć telefon w WiFi, wystarczy zwykły bluetooth. ;-)
Jak w "terenie" skorzystasz z darmowego internetu przez bluetooth. Poza tym jaka prędkość? 20kBps?
Awatar użytkownika
tomek
Szalony PlusManiak
Posty: 1499
Rejestracja: 1 paź 2008, o 19:13
Lokalizacja: Polska

Post autor: tomek »

oczywiście że bluetooth jest o wiele gorsze niż WiFi, ale w domu może wystarczyć, a jeżeli nie ma się WiFi w telefonie, to można się właśnie tym poratować. :-) Mój bluetooth ma średni transfer 25 KB na sekundę. ;-) W najlepszym przypadku można ogólnie osiągnąć 1 Mbps. :-) Więcej może podpowiedzieć wujek Google, bo zjeżdżamy z tematu. :-P
sunbathe
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 22 lut 2015, o 13:50

Koniec obowiązkowych doładowań , co dalej ?

Post autor: sunbathe »

Witam, czy wraz z ostatnim doładowaniem skończyły mi się zobowiązania wobec Plusa ? Mogę po prostu zmienić sieć bądź taryfę bez żadnych konsekwencji ? Dodam że obecna taryfa to MIX VI z pakietem 70 minut za 20 zł (z czego nie jestem zadowolony, ponieważ nie zostałem poinformowany o tym przy podpisywaniu umowy) który kończy się 17 maja 2015 r. Więc moje pytanie: czy jestem po prostu "wolny" i mogę zmienić sieć czy muszę doładowywać do maja włącznie, aby pakiet mógł się odnowić ?
Awatar użytkownika
Kazimierz.Henryk
PlusManiak
Posty: 86
Rejestracja: 20 lut 2015, o 11:57

Re: Koniec obowiązkowych doładowań , co dalej ?

Post autor: Kazimierz.Henryk »

sunbathe pisze:Witam, czy wraz z ostatnim doładowaniem skończyły mi się zobowiązania wobec Plusa ? Mogę po prostu zmienić sieć bądź taryfę bez żadnych konsekwencji ? Dodam że obecna taryfa to MIX VI z pakietem 70 minut za 20 zł (z czego nie jestem zadowolony, ponieważ nie zostałem poinformowany o tym przy podpisywaniu umowy) który kończy się 17 maja 2015 r. Więc moje pytanie: czy jestem po prostu "wolny" i mogę zmienić sieć czy muszę doładowywać do maja włącznie, aby pakiet mógł się odnowić ?

Witaj, po ostatnim kontraktowym zasileniu wynikającym z umowy należy zasilić numer innym dowolnym nominałem i wtedy przejdziesz do po kontraktowego sposobu zasileń (jak na kartę) będziesz wolny. Pakiet 70 minut się już nie aktywuje. Możesz również wybrać wariant taryfy plush na kartę lub pnk bez limitu po ostatnim zasileniu. Aby zmienić taryfę należy wysłać sms PNK na 2699 w 8 dniu będziesz w plush z możliwością zmiany na pnk bez limitu, przez cały okres 8 dni musisz mieć minimum 3 zł na telefonie.
sunbathe
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 22 lut 2015, o 13:50

Re: Koniec obowiązkowych doładowań , co dalej ?

Post autor: sunbathe »

Dzięki za pomoc. Mam jeszcze jedno pytanie. Dlaczego od dwóch miesięcy pobierają mi 20 zł za pakiet tych 70 min a go fizycznie nie mam na koncie ?
Awatar użytkownika
Kazimierz.Henryk
PlusManiak
Posty: 86
Rejestracja: 20 lut 2015, o 11:57

Re: Koniec obowiązkowych doładowań , co dalej ?

Post autor: Kazimierz.Henryk »

To sprawdź czy po wbiciu karty ten pakiet nie jest aktywny pod kodem *121#. Po wykorzystaniu minut z pakietu sam się usuwa z konta. Być może go teraz nie masz aktywnego. Info o promocji jest pod kodem *136#. Jak byś napisał pełne treści z tych kodów?
sunbathe
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 22 lut 2015, o 13:50

Re: Koniec obowiązkowych doładowań , co dalej ?

Post autor: sunbathe »

Pod *121# mam tylko pakiet smsów który sqam aktywowałem , a pod *136# : "Aktywne promocje: Nielimitowane SMS-y do Plusa, Promocja 70 minut 11-05-2015 11:06
Awatar użytkownika
Kazimierz.Henryk
PlusManiak
Posty: 86
Rejestracja: 20 lut 2015, o 11:57

Re: Koniec obowiązkowych doładowań , co dalej ?

Post autor: Kazimierz.Henryk »

To tak jak pisałem wcześniej po zasileniu jak pobierze 20 zł sprawdź ten pakiet pod kodem *121# system może aktywować pakiet do 24 godzin od zasilenia. Jeśli go tam nie będzie a 20 zł pobierze pozostaje kontakt z bok. http://www.plus.pl/kontakt . Konsultant ma wgląd w konto i sprawdzi co się dzieje.
sunbathe
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 22 lut 2015, o 13:50

Re: Koniec obowiązkowych doładowań , co dalej ?

Post autor: sunbathe »

ok , dzięki. to oznacza że muszę się skontaktować bo w zeszłym miesiącu też pakietu ani pieniędzy na koncie nie zobaczyłem ;/
MERIHATHOR
Początkujący PlusManiak
Posty: 16
Rejestracja: 14 cze 2011, o 09:15

Koniec MIX co dalej?

Post autor: MERIHATHOR »

Witam,
zostały mi 3 doładowania i z racji, że nie podoba mi się Mix X (chyba, że jest inny?) postanowiłem nie przedłużać mixa i po doładowaniach wybrać kartę, tylko jaka taryfa co i jak jeśli ktoś mógłby pomóc.
Mixa miałem kilka lat dlatego nie jestem w temacie karty nic, a nic. Interesowałby mnie najbardziej internet w miarę dużo, bo tutaj 3GB czasem mało i SMS jakieś bez limitu.

Za wszelakie sugestie z góry dzięki. :-)
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4064
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Koniec MIX co dalej?

Post autor: sl@w_es »

MERIHATHOR pisze:(...) postanowiłem nie przedłużać mixa i po doładowaniach wybrać kartę, tylko jaka taryfa co i jak (...)
Czy z Mix mogę przejść do Plusa na Kartę lub na Abonament?
Regulamin PromocjiJa + Przejście z Plus Mix do Plus na Kartę

Po przejściu do oferty na kartę lądujesz w taryfie Plus Elastyczna na Kartę. Dla mnie osobiście taryfa ta jest mało ciekawa, ponieważ chcąc mieć pakiety internetowe trzeba regularnie zasilać konto. Da się jednak zmienić tę taryfę, ale nie na każdą wybraną, a taką, którą dopuszcza Operator i nie jest to darmowa czynność - koszt zmiany taryfy to 5 zł.

Przejrzyj sobie usługi i promocje dostępne w innych taryfach i zastanów się, która najbardziej byłaby dla Ciebie odpowiednia: viewtopic.php?f=99&t=17888
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
ODPOWIEDZ