Koniec umowy-co dalej?

Wszystko o 36.6, Simplus, MixPlus, Sami Swoi...
Awatar użytkownika
Rafcio5905
PlusManiak
Posty: 55
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 10 mar 2009, o 19:44
Lokalizacja: okolice Mogilna, Kuj.-Pom.

Koniec umowy-co dalej?

Post autor: Rafcio5905 »

Do końca umowy w mixie III zostały mi 2 doładowania, w związku z czym nasunęły mi się takie oto pytania i wątpliwości:
<->czy po przedłużeniu umowy, kasa z konta pozostaje tam, czy jest konfiskowana przez polkomtel?
<->czy w przypadku, gdy chcę pozostawić obecny numer, to i tak zostanę przeżucony na Mix IV?
<->Czy wartość kart ma wpływ na ... długość ich działania :oops: ? Tzn: 30zł->1mies.; 50zł->3 mies. i tak dalej...

I jeszcze chciałbym spytać , któru telefon z obecnej oferty warto wybrać?? przydatne opcje:
~dość dobry aparat
~byłoby miło, gdyby to była Nokia lub SE
~fajnie byłoby zapoznać się z teleonem wyposażonym w symbian
~zakres cenowy:
dopłata-do 250zł
wartość doładowań 30 lub 50zł
sam niestety nie mogę tego sprawdzić, ponieważ mieszkam dość daleko od punktu plusa, a dojazd jest gożej niż tragiczny... proszę o pomoc
Awatar użytkownika
vod
Moderator
Posty: 1064
Rejestracja: 24 lut 2009, o 20:48
Kontakt:

Post autor: vod »

Rafcio5905 pisze:I jeszcze chciałbym spytać , któru telefon z obecnej oferty warto wybrać?? przydatne opcje:
~dość dobry aparat
~byłoby miło, gdyby to była Nokia lub SE
~fajnie byłoby zapoznać się z teleonem wyposażonym w symbian
~zakres cenowy:
dopłata-do 250zł
Poczytaj tutaj: http://plus.pl/oferta_indywidualna/mix/

tam jest większość informacji,a później zapytaj ok?
""... życie upiornym oddechem pluskiew
pisz ten aforyzm i noś na bluzce ..."

http://www.youtube.com/watch?v=SV0IPygR ... ure=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=7fU59FeRg2A
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: mariusz9a »

Rafcio5905 pisze:czy po przedłużeniu umowy, kasa z konta pozostaje tam, czy jest konfiskowana przez polkomtel?
Kasa pozostaje. Jak przedłużysz umowę to jedynie ważność konta zostanie wyzerowana.
Rafcio5905 pisze:czy w przypadku, gdy chcę pozostawić obecny numer, to i tak zostanę przeżucony na Mix IV?
Jeśli podpiszesz nową umowę to tak. Jedyne wyjście aby pozostać w mix 3 to nie przedłużanie umowy. Wtedy mamy mixa na czas nieokreślony z miesięcznym zobowiązaniem takim jakie mieliśmy podczas trwania umowy.
Rafcio5905 pisze:Czy wartość kart ma wpływ na ... długość ich działania ? Tzn: 30zł->1mies.; 50zł->3 mies. i tak dalej...
W MixPlusie każde doładowanie o wartości minimalnie takiej jak przewiduje to zobowiązanie w umowie, przedłuża ważność konta tylko o 1 miesiąc. Możemy zrobić doładowanie nawet na 150zł ale konto wydłuży ważność o 1 miesiąc.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
Rafcio5905
PlusManiak
Posty: 55
Rejestracja: 10 mar 2009, o 19:44
Lokalizacja: okolice Mogilna, Kuj.-Pom.

Post autor: Rafcio5905 »

vod pisze:Poczytaj tutaj: http://plus.pl/oferta_indywidualna/mix/

tam jest większość informacji,a później zapytaj ok?
tak, ale tam nie ma takich informacji, jak: wytrzymałość, szybkość, ciekawe możliwości fona i takie rzeczy...
a głównie to o to mi właściwie chodzi. O porady, nie wykresy. ale dzięki za dobre chęci
Ostatnio zmieniony 10 mar 2009, o 21:57 przez Rafcio5905, łącznie zmieniany 1 raz.
JankoMuzykant
PlusManiak
Posty: 68
Rejestracja: 28 sty 2009, o 21:28

Post autor: JankoMuzykant »

W plusie pojawiły się dość dobre oferty telefonów przy przedłużaniu umowy np. :
Motorola U9 -150 zł <42 po 30 zł>
SE W595 - on już droższy 399
Nokia XpressMusic 299 zł.
Podałem doładowania o kwocie 30 zł, wspomniałeś o 50zł, tak że zawsze możesz zaglądnąć na stronę plus ;)
Awatar użytkownika
vod
Moderator
Posty: 1064
Rejestracja: 24 lut 2009, o 20:48
Kontakt:

Post autor: vod »

Rafcio5905 pisze:tak, ale tam nie ma takich informacji, jak: wytrzymałość, szybkość, ciekawe możliwości fona i takie rzeczy...
a głównie to o to mi właściwie chodzi. O porady, nie wykresy. ale dzięki za dobre chęci
ale masz tam większość informacji,a szczególnie ceny które dopasujesz do telefonu ;-)
wybierz sobie jakieś modele i pytaj,wtedy wybierzemy optymalny model :-)
""... życie upiornym oddechem pluskiew
pisz ten aforyzm i noś na bluzce ..."

http://www.youtube.com/watch?v=SV0IPygR ... ure=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=7fU59FeRg2A
Awatar użytkownika
kwicun
Starszy Plusmaniak
Posty: 150
Rejestracja: 16 lis 2008, o 01:55

Post autor: kwicun »

Rafcio5905 pisze:
vod pisze:Poczytaj tutaj: http://plus.pl/oferta_indywidualna/mix/

tam jest większość informacji,a później zapytaj ok?
tak, ale tam nie ma takich informacji, jak: wytrzymałość, szybkość, ciekawe możliwości fona i takie rzeczy...
a głównie to o to mi właściwie chodzi. O porady, nie wykresy. ale dzięki za dobre chęci
Stary my nie jesteśmy jasnowidzami. Popatrz sobie jakie możliwości oferują telefony, wybierz sobie kilka modeli to może wtedy będzie łatwiej Ci pomóc. Bo pytanie na zasadzie chce telefon za 250 zł to trochę mało konkretne jest, nie uważasz? Zalezy co lubisz. Czy chcesz żeby ten telefon robił super zdjęcia, grał super muzykę, robił tosty, czy tylko służył do rozmowy i pisania smsów? Więcej konkretów.

A jeśli chodzi o pytanie o umowę to zapraszam do mojego tematu :-) sam niedawno przechodziłem przez to. Może lektura Ci trochę pomoże.
http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?t=712

Ja osobiście brałem nokię 5310 w ofercie MP. A dlatego, że: była tania (dałem 130z w wielkiej wyprz) jest ładna i zgrabnie leży w dłoni, ma dobry odtwarzacz mp3 co dla mnie akurat jest zaletą. Mi jak brałem telefon nie chodziło o nie wiadomo jakie bajery, tylko o to, żeby działał i dało się dzwonić. A bateria trzyma mi jakieś 2 dni (dużo słucham muzy). Wyświetlacz jest duzy i czytelny, a jeśli chodzi o menu oraz jego funkcje to jest to raczej typowa Nokia, więc nie ma tam w środku jakichś rewelacji.

A i jeszcze jedno. Mówisz, że najlepiej jakby to byłą Nokia. Obejrzyj sobie te modele co są oferowane przez MixPlus, potem na www.nokia.pl i tam masz możliwość porównania 4 różnych modeli telefonów. Uwierz mi, że jest to bardzo przydatna funkcja.
Ostatnio zmieniony 10 mar 2009, o 22:12 przez kwicun, łącznie zmieniany 1 raz.
Jestem wredny i zmęczony. Jem drut kolczasty i sikam napalmem.
Awatar użytkownika
Rafcio5905
PlusManiak
Posty: 55
Rejestracja: 10 mar 2009, o 19:44
Lokalizacja: okolice Mogilna, Kuj.-Pom.

Post autor: Rafcio5905 »

vod pisze:wybierz sobie jakieś modele i pytaj,wtedy wybierzemy optymalny model
Sony Ericsson W890i
Sony Ericsson W595
Sony Ericsson C702
Nokia 6500 Slide
Sony Ericsson W910i
Sony Ericsson K800i
Nokia E51
Ewentualnie z ciekawości Samsung S7330 lub Motorola U9
ogólnie to najlepiej zeby (od najważniejszego do naj mniej ważnego)
1-robił dobre zdjęcia,
2- dobra bateria
3-muzyka(niekoniecznie)
Ostatnio zmieniony 10 mar 2009, o 22:22 przez Rafcio5905, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rafcio5905
PlusManiak
Posty: 55
Rejestracja: 10 mar 2009, o 19:44
Lokalizacja: okolice Mogilna, Kuj.-Pom.

Post autor: Rafcio5905 »

kwicun pisze:Stary my nie jesteśmy jasnowidzami. Popatrz sobie jakie możliwości oferują telefony, wybierz sobie kilka modeli to może wtedy będzie łatwiej Ci pomóc. Bo pytanie na zasadzie chce telefon za 250 zł to trochę mało konkretne jest, nie uważasz?
Racja :oops: sorry, trochę to było dziecinne :oops: Ale się poprawiłem
Awatar użytkownika
kwicun
Starszy Plusmaniak
Posty: 150
Rejestracja: 16 lis 2008, o 01:55

Post autor: kwicun »

Ja miałem dłuższą możliwość zabawy tylko z nokią 6500 więc nie za dużo Ci mogę powiedzieć. Nie pamiętam dokładnie jaki jest tam aparat, ale zdjęcia na kompie wychodzą całkiem przyzwoite. Mój kumpel taką ma. Bateria mu trzyma coś koło 2 dni (dużo gada) ale ogólnie ten telefon jest strasznie paliwożerny. Z muzyką to dokładnie nie wiem jak jest. To znaczy jak puścisz to gra :-) ale nie wiem jak to się sprawdza jako mp3 player przez jakieś słuchawki. To tyle co mogę powiedzieć na ten temat. Bo jeśli chodzi o środek (menu aplikacje) to raczej standardowa Nokia, niewiele różni się od tej mojej.
Jestem wredny i zmęczony. Jem drut kolczasty i sikam napalmem.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: mariusz9a »

Z tych co wymieniłeś to ja osobiście zdecydowałbym się na Nokię E51 (pomimo że jakoś za Nokiami nie przepadam). Sporo osób ma ten telefon i wywarł on na mnie bardzo pozytywne wrażenie.

Samsunga S7330 mam. Ogólnie też polecam, jeśli nie chcesz systemu to będzie dobra alternatywa dla E51. Jest bardzo dobrze wykonany, zdjęcia robi dobrej jakości. Czasami wkurza mnie sterowanie tym panelem dotykowym :-/ Ma na prawdę świetny wyświetlacz.

Jeśli te dwa Ci nie pasują to ja bym wybrał SE W910i. Naczytałem się o nim dużo pozytywów. Jest to jeden z lepszych SE. Można by się też zastanowić nad C702, ale o nim to niewiele wiem.

EDIT:
Jeszcze chcę dodać ze Samsungi strasznie słabo sobie radzą z zasięgiem, także jeśli mieszkasz w miejscu gdzie zasięg jest nienajlepszy to zdecydowanie odradzam!
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
vod
Moderator
Posty: 1064
Rejestracja: 24 lut 2009, o 20:48
Kontakt:

Post autor: vod »

a ja proponuje abyś się bardziej z telefonami zapoznał(resztę spraw wyjaśnił ci mariusz9a)i zawęził obszar poszukiwań,bo ciężko w takiej sytuacji brać odpowiedzialność za doradzenie odpowiedniego modelu ;-) masz jeszcze trochę czasu,poczytaj poszperaj!
janex83
PlusManiak
Posty: 50
Rejestracja: 9 mar 2009, o 12:23
Lokalizacja: USTKA/SŁUPSK

Post autor: janex83 »

Mysle że telefonem który powinien spełnic Twoje oczekiwania bedzie SE w595. Bardzo ciekawy model ma dołączoną do zestawu karte 2 GB oraz bardzo dobry zestaw słuchawkowy, aparat 3,2 Mpix robi naprawde ładne zdjęcia.Dodatkowo HSDPA i shake control )sterowanie odtw. muzycznym przez potrząsanie telefonem) Tylko najlepiej on wychodzi w ofercie Music Pack 40zł/42doł. za 49zł Ten aparat moge Ci gorąco polecić.
+)

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Rafcio5905
PlusManiak
Posty: 55
Rejestracja: 10 mar 2009, o 19:44
Lokalizacja: okolice Mogilna, Kuj.-Pom.

Post autor: Rafcio5905 »

mariusz9a pisze: Samsungi strasznie słabo sobie radzą z zasięgiem, także jeśli mieszkasz w miejscu gdzie zasięg jest nienajlepszy to zdecydowanie odradzam!
Dzięki za rady, myślę że wybiorę Nokię(bo znam) E51(bo jestem ciekaw tego symbiana), lub SE(bo to był mój pierwszy telefon)c702(bo aparat 3.2Mpix). Teraz chyba tylko te 2 wchodzą w grę.
wojtekj
PlusManiak
Posty: 106
Rejestracja: 10 mar 2009, o 14:44

Post autor: wojtekj »

wiesz symbian jak symbian ... duzo softu ale lubi sie tez wieszac :/
Lubi Apple woli Xiaomi ;)
ODPOWIEDZ