Nie działa internet w telefonie

Wszystko o 36.6, Simplus, MixPlus, Sami Swoi...
rojek666
Nowy
Posty: 1
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 22 cze 2019, o 19:31

Nie działa internet w telefonie

Post autor: rojek666 »

Witam. Od kilku dni korzystam z usługi plus na kartę bez limitów 10gb. Internet nie działa, apn ustawiony jak należy, transmisja danych włączona, nawet na górnym pasku powiadomień wyświetla się sieć H+, jednak internet w dalszym ciągu nie działa. Nie ładują się strony, nie działa yt, od czasu do czasu dojdzie albo wyślę się jakaś wiadomość na whatsappie, ale raczej nie o to w tym wszystkim chodzi.
Załączniki
IMG-20190622-WA0002.jpg
IMG-20190622-WA0001.jpg
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Nie działa internet w telefonie

Post autor: zbych_in_flames »

Zmien "Typ APN" na samo default,supl

Aktywuj LTE kodem: *101*11*23#
henryk66
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 14 gru 2019, o 15:27

brak internetu na karcie start Plus

Post autor: henryk66 »

Witam.Dziś 14 grudzień 2019r zakupiłem i aktywowałem starter plusa z 6GB na start.W.G informacji powinienem mieć internet a go nie mam.Jak sprawdziłem kodem stan konta to mi wyświetliło że konto ważne do końca pażdziernika tego roku a przecierz mamy grudzień.Doładowałem konto za 10 zł i po sprawdzeniu kodem pisze mi że mam 6 GB ważne do 29 grudnia, ale internetu nie ma.Sprawdzone na routerze Huawei B315,Modemie Huawei E3276 i modemie E398.Pokazuje stan sieci LTE Plus ale się nie łączy.Urządzenia są bez simloka powinny pracować z każdą siećią.Co może być przyczyną?
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: brak internetu na karcie start Plus

Post autor: sl@w_es »

henryk66 pisze:(...) zakupiłem i aktywowałem starter Plusa z 6GB na start. (...)
W jaki sposób dokonałeś aktywacji? W ofercie na kartę wymagane jest wykonanie połączenia lub wysłanie SMS-a choćby na darmowy numer.
henryk66 pisze:(...) sprawdziłem kodem stan konta to mi wyświetliło, że konto ważne do końca października tego roku a przecież mamy grudzień. Doładowałem konto za 10 zł i po sprawdzeniu kodem pisze mi, że mam 6 GB ważne do 29 grudnia, ale internetu nie ma. (...) Co może być przyczyną?
Skoro ważność konta po Twojej aktywacji była z datą wsteczną to znaczy, że nie było żadnej aktywacji. Sprawdź do kiedy teraz masz ważne konto: *100#.
Ważność pakietu to jedna sprawa, a ważność konta to zupełnie co innego - każde biegnie swoim tokiem. Poza tym:
- konfiguracja telefonu, modemu czy routera. Taryfa (*147#) jeśli głosowa to APN Plus, internetowa Internet.
- aktywny GPRS; sprawdzenia dokonasz kodem *101# (w SMS-ie zwrotnym pośród aktywnych usług musi znajdować się wpis GPRS).
- stan konta powyżej 0 zł.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
henryk66
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 14 gru 2019, o 15:27

Re: Nie działa internet w telefonie

Post autor: henryk66 »

Karta jest zarejstrowana.Połączenia telefoniczne działają normalnie.Po wpisaniu kodu *101# w smsie zwrotnym jest GPRS.Stan konta 11 zł.Głównie zależy mi na konfiguracji routera Huawei B315.Router napewno jest bez simlocka bo działa karta Orange,Play,T-Mobile.W ruterze automatycznie wpisał się Plus Domyślny a APN- Internet.Dziś ponownie sprawdzałem moje modemy i Routery i okazało się że działa internet na routerze Huawei MF93D.Bez przeprowadzania kanfiguracji. a modem HUAWEI E3276 który nie ma simlocka a jest z Plusa nie łączy się z internetem.

EDIT:
niedziela, 15 grudnia 2019, 17:56

Poradziłem sobie z konfiguracją Routera Huawei B315 z kartą Plusa.W rubryce zarządzanie profilami utworzyłem nowy profil Plus mimo że automatycznie był utworzony który nie działał: nazwa profilu plus, użytkownik internet, hasło podałem cyfry pinu, APN- plus.Wszystko działa.
Dziękuję za zainteresowanie moim problemem.
ODPOWIEDZ