Plus Elastyczna na Kartę

Wszystko o 36.6, Simplus, MixPlus, Sami Swoi...
Awatar użytkownika
Stoprocent991
Początkujący PlusManiak
Posty: 25
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 9 wrz 2010, o 21:50
Lokalizacja: iNo_r.B.n.

Plus Elastyczna na Kartę

Post autor: Stoprocent991 »

Witam
Obecna moja taryfa to Plush bez limitu. Chciałbym zmienić taryfę na Plus Elastyczna na Kartę i mam kilka pytań wszystko zrobić bez zbędnych problemów.

1. Czy z tej taryfy można przejść bez problemu kodem *147*27# (koszt 5zł) na Elastyczną?

2. Czy po zmianie taryfy i doładowaniu konta automatycznie zostanie mi przyznany pakiet internetu czy przed tym muszę aktywować jakiś kod? Doładowywać będę kwotą 50 zł co z informacji dostępnych na stronie wynika, że otrzymam 50 GB internetu ważnych przez 3 miesiące. Pytam dla pewności ponieważ nie chce popełnić jakiegoś "małego" błędu przez który nie zostanie mi przyznany pakiet i będę musiał później po raz kolejny doładowywać tel żeby to naprawić ;-) Tym bardziej, że nie dawno doładowywałem tel kwotą 50 zł i teraz będę zmuszony znowu to zrobić, no ale to już moja stara ;-)

3. GigaBank to opcja, która przy niewykorzystaniu pakietu przechodzi na następne doładowanie tylko czytałem, że żeby mieć tą opcję trzeba przed aktywacją mieć wyłączoną promocję “Bonusy po doładowaniu” kodem *136*00*03#. Czym się one róźnią?
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1176
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Plus Elastyczna na Kartę

Post autor: Ron »

Stoprocent991 pisze: 1. Czy z tej taryfy można przejść bez problemu kodem *147*27# (koszt 5zł) na Elastyczną?
Tak, koszt 5 zł. Poczekaj na potwierdzenie zmiany taryfy.
Stoprocent991 pisze: 2. Czy po zmianie taryfy i doładowaniu konta automatycznie zostanie mi przyznany pakiet internetu czy przed tym muszę aktywować jakiś kod? Doładowywać będę kwotą 50 zł co z informacji dostępnych na stronie wynika, że otrzymam 50 GB internetu ważnych przez 3 miesiące. Pytam dla pewności ponieważ nie chce popełnić jakiegoś "małego" błędu przez który nie zostanie mi przyznany pakiet i będę musiał później po raz kolejny doładowywać tel żeby to naprawić ;-) Tym bardziej, że nie dawno doładowywałem tel kwotą 50 zł i teraz będę zmuszony znowu to zrobić, no ale to już moja stara ;-)
Promocja „GigaBank w Taryfie Plus Elastyczna na Kartę” zostanie aktywowana z chwilą zmiany taryfy.
Promocja „2 x więcej GB w Taryfie Plus Elastyczna na Kartę" trwa do końca roku 31.12.2019.
Wojtas_gt
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 3 maja 2020, o 12:26

Elastyczna jak działa Gigabank z pakietem za 30zl

Post autor: Wojtas_gt »

Witam.
Obecnie posiadam oferte Ja + na karte i korzystam z pakietu odnawialnego za 29zl z rozmowami, sms, mms i 6GB. Poza tym ładuję konto zawsze po 50zł uprzednio włączając apką rok ważności i mam co 5 doładowanie gratis. Wygoda pakietu jest taka, że jeśli tylko mam środki, a mam zawsze - sam się odnawia, nie uzywam zbyt dużo, do 2GB bo w domu i pracy mam wifi, wiec mi nie brakuje, ale moze sie to zmienić.

Dlatego co jakiś czas wchodze na strone i sprawdzam. Obecnie chyba w taryfie Elastycznej jest tak, że jeśli zasilałbym sie kwotą np 30zl to w Gigabanku będę dostawał 15GB i jeśli nie zuzyję, a zdążę kolejny raz zasilić tuż przed końcem 30 dni kolejny raz to ilość Gb mi się ma zsumować i okres będzie znowu wydłużony na całość.

1. Ciekawi mnie czy w nieskończoność tego będzie przybywać i kumulować, czy jest jakiś limit.
2. Druga sprawa to pakiety do włączenia. Jeśli właczę samoodnawialny pakiet za 30zł z rozmowami no limit, sms, mms, socjal i 15GB to w jaki sposób będzie się zużywał dostępny internet, bo wtedy (czy ja to dobrze rozumiem) chyba mam go i za zasilenia i za potrącone pieniądze 30zl wiec razem 30GB i które z nich będą się zuzywaly najpierw, bo to ważne? Bo jeśli najpierw te z doładowania to jesli zuzyje np 14 czy 15GB to nic mi nie przejdzie dalej, bo sie zuzyje to co sie ma kumulować, a pakiet wykupiony nawet nie zostanie zaczęty i on przepada jak sie go nie wykorzystuje, wtedy mądrzej byłoby wykupić pakiet bez danych, jest tańszy i nie będzie roznicy wtedy, nic nie zachomikuje sie wiecej i ta cala impreza to pic na wode? Jeśli mało korzystam z danych, bez wykupowania pakietu z danymi, a np tylko rozmowy i smsy bede mial korzystniejszą troche sytuację od dzisiajszej, bo co miesiac cos mi sie nakumuluje na czarną godzinę, a może się okazać ze i pakiet rozmow sie noe oplaca, bo do jakiegos pulapu uzywania jest on drozszy?
3. Czy przy zmianie taryfy na elastyczną jest jakas oplata i czy nie zeruje sie co 5 doładowanie gratis itp? Bo można przyklad z 2 pytania zmienic, doladowywac sie np za 50zl, mniej danuch wychodzi, tzn mniej jest to korzystne, ale z kolei pozwala jakos zuzyc te co 5 doladowanie z uwagi na czas waznosci gigabanku by nie doladowujac sie przez miesiąc bo 30zl wpadlo - nie stracic banku GB, o ile dobrze to rozumuje, mozna wtedy co najwyzej nieco przyspieszyc doladoeanie w razie konoecznosci raz na jakis czas 50zl i utrzymywac stan salda niezbyt wysoki i nie rosnący, zjadany pakietem 30zl i nie kumulowqc go, a dane za zasilenia. Jest tu jakis doradca mozg, zeby mi wyjasnil temat jednoczesnego gigabanku i dokupowania pakietu za 30zl i kolejnosci zuzywania danych, ich widocznosci w apce etc.
4. Czy rożni sie roaming w tym co mam, a tym co jest teraz? Chodzi mi o sporadyczne wyjazdy i poslugiwanie sie tam telefonem do rozmow, sms i troche danych, czy to bedzie to samo (a nawet rroszke wiecej bo mam za 29 a mialbym np za 30) i wtedy jesli nie mialbym pakietu z danymi ile wczesniej trzeba go przed wyhazdem uruchomic, by miec tam te jakies 3GB z mala doplatą lub bez?
5. Czy plus kiedys wprowadzi cos na wzor Virgin za 9zl - 300min, 300sms, 1Gb i kolejne GB mozna dokupowac po 1zl za 1 GB ile sie chce razy? Dla takich osob jak ja wprost idealne rozwiazanie, nie rozmawiam nawet 10 min dziennie ani nienwysylam 10 sms, wydalbym na miesiac 10-11zl, czy trzeba zmienić siec, ktorą sie ma od lat albo placic te pakiety no limit z danymi by miec cos za granica potem?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Stoprocent991
Początkujący PlusManiak
Posty: 25
Rejestracja: 9 wrz 2010, o 21:50
Lokalizacja: iNo_r.B.n.

Elastyczna na kartę i RWK

Post autor: Stoprocent991 »

Witam
Od dłuższego czasu posiadam taryfę Plus Elastyczna na Kartę z włączonym pakietem Gigabank. Doładowuje konto raz na 3 miesiące za 50 zł przez co dostaje 25 GB. Przez ten czas uzbierało mi się dosyć spory pakiet internetu, dokładnie 87 GB, na koncie też mam sporą sumę. Moje pytanie brzmi czy mogę sobie włączyć opcje Rok Ważności Konta i korzystać z uzbieranego pakietu i kasy na koncie, a gdy skończy mi się albo jedno albo drugie to doładować i ponownie korzystać do wyczerpania?
Dziękuje za pomoc ;-)
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1176
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Elastyczna na kartę i RWK

Post autor: Ron »

Okres ważności Bonusu z Promocji GigaBank jest zależny od kwoty doładowania, a nie usługi Rok Ważności Konta, która przedłuża Okres ważności dla Usług wychodzących (konta).

Ważność Konta sprawdzisz kodem *100#
A ważność Bonusu GB kodami *121# i *136#

Okres ważności możesz przedłużyć tylko doładowaniem, zgodnie z tabelką w Regulaminie Promocji GigaBank:


Obrazek
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Elastyczna na kartę i RWK

Post autor: sl@w_es »

Stoprocent991 pisze:(...) czy mogę sobie włączyć opcje Rok Ważności Konta i korzystać z uzbieranego pakietu i kasy na koncie, a gdy skończy mi się albo jedno albo drugie to doładować i ponownie korzystać do wyczerpania?
Dziękuje za pomoc ;-)
Ważność GB za doładowanie tak jak napisał Ron powiązana jest z zasilaniem konta, natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, abyś włączył sobie usługę Rok Ważności Konta cykliczny.
Po uruchomieniu tej usługi każde zasilenie konta kwotą minimum 5 zł wydłuży ważność konta o 365 dni od daty zasilenia.
Chcąc wykorzystać zgromadzoną na koncie kasę powinieneś odpuścić sobie ciągłe doładowania konta, a tym samym zgromadzone aktualnie GB (przepadną, gdy nie dokonasz zasilenia przed upływem czasu na który są ważne) i zacząć wykupywać pakiety internetowe.
Po zmniejszeniu stanu konta do odpowiadającego Tobie poziomu możesz wyłączyć pakiet internetowy na który się zdecydowałeś i ponownie zasilić konto; otrzymasz GB za doładowanie i ważność wydłużoną o rok. Następnie po upływie ważności pakietu GB względnie jego wyczerpaniu możesz zasilić konto ponownie lub wykupić pakiet internetowy za kasę. I tak w kółko, na zmianę. Gwarantuję, że środki zaczną ubywać.

Zestawienie wszystkich promocji dla Twojej taryfy znajdziesz na stronie viewtopic.php?f=99&t=17888&p=226100#p22 ... et="_blank
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
skrzynka303
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 8 lis 2020, o 13:18

Kod na rok ważności konta - na tablecie - problem

Post autor: skrzynka303 »

Dzień dobry.
Korzystam z karty SIM plusa na tablecie (do internetu LTE) i chciałabym przedłużyć ważność konta o rok.
Kod to: *136*11*12#

Jak bez przekładania karty do telefonu mogę wpisać ten kod z tabletu?

I jeszcze jedno pytanie: czy jeżeli doładuję konto przed końcem ważności konta to ważność przedłuży mi się o kolejny rok? (czy za każdym razem co rok trzeba wpisywać ten kod?)
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kod na rok ważności konta - na tablecie - problem

Post autor: sl@w_es »

skrzynka303 pisze:Dzień dobry.
Korzystam z karty SIM plusa na tablecie (do internetu LTE) i chciałabym przedłużyć ważność konta o rok.
Kod to: *136*11*12# (...)
Rozumiem, że masz świadomość z jakiej taryfy korzystasz i stąd taki, a nie inny kod na RWK.
skrzynka303 pisze:Jak bez przekładania karty do telefonu mogę wpisać ten kod z tabletu?
Jeśli możesz wykonywać na tym tablecie połączenia telefoniczne (głosowe) to wpisanie kodu USSD odbywa się tak samo jak w telefonie.
Inna sprawa, że nie musisz bawić się w kody ponieważ aktywacji tej promocji w wygodny sposób możesz dokonać w aplikacji mobilnej.
skrzynka303 pisze: (...) czy jeżeli doładuję konto przed końcem ważności konta to ważność przedłuży mi się o kolejny rok? (czy za każdym razem co rok trzeba wpisywać ten kod?)
Tak, każde doładowanie o wartości od 5 zł wzwyż przedłuża ważność konta o 365 dni od daty zasilenia; nie ma potrzeby wpisywania kodu co rok o ile promocja nie została wcześniej zdezaktywowana.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Cojapacze
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 18 lut 2022, o 14:39

Promocja Ważne Konto a GigaBank

Post autor: Cojapacze »

Czy przedłużenie ważności konta promocją Ważne Konto pozwala na dalsze używanie GB które pozostały w GigaBanku?
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Plus Elastyczna na Kartę

Post autor: sl@w_es »

Nie, ważność GB w GigaBanku przedłużona zostaje doładowaniem konta.
Parę postów wyżej zagadnienie było wyjaśniane.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Etaxalo
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 20 cze 2022, o 15:03

Gigabank w taryfie Plus Elastyczna na Kartę

Post autor: Etaxalo »

Dzień dobry,

miesiąc temu 18 maja zasiliłem swoje konto doładowaniem o wysokości 50zł uruchamiając usługę pakietu internetowego Gigabank na 90 dni, następnie 19 maja kontro zostało raz jeszcze doładowane, tym razem kwotą za 30 zł (30dni). Po upływie 30 dni pakiet uległ wygaśnięciu 19 czerwca, w sytuacji gdy jego dane nie zostały wyczerpane. Czy w przypadku 2 doładowań, które nastąpiły po sobie okres trwania Pakietu Gigabank nie powinien się zsumować i wynieść 120dni?
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Gigabank w taryfie Plus Elastyczna na Kartę

Post autor: sl@w_es »

Etaxalo pisze:(...) Czy w przypadku 2 doładowań, które nastąpiły po sobie okres trwania Pakietu Gigabank nie powinien się zsumować i wynieść 120dni?
Nie, ponieważ zgodnie z Regulaminem Promocji „GigaBank w Taryfie Plus Elastyczna na Kartę” § 2 Bonus i Pakiet Social pkt 4:
Dokonanie kolejnego zasilenia przed wykorzystaniem jednostek GB dostępnych w ramach Bonusu w trakcie Okresu ważności tego Bonusu powoduje zsumowanie jednostek GB dostępnych w ramach dotychczasowego Bonusu oraz Bonusu wynikającego z nowego zasilenia oraz ustawienie Okresu ważności Bonusu na okres odpowiadający najdłuższemu Okresowi ważności wynikającemu z aktywnych Bonusów.
W związku z powyższym sugeruję złożenie reklamacji.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Etaxalo
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 20 cze 2022, o 15:03

Re: Gigabank w taryfie Plus Elastyczna na Kartę

Post autor: Etaxalo »

Rozumiem, dziękuję za szybką pomoc.
ODPOWIEDZ