Plus Mix - doładowałem, a ważności nie przedłużyło

Wszystko o 36.6, Simplus, MixPlus, Sami Swoi...
BociaNq
Nowy
Posty: 4
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 30 cze 2011, o 05:22

Plus Mix - doładowałem, a ważności nie przedłużyło

Post autor: BociaNq »

Witam ! Jestem pierwszy miesiąc w plusie. Dokładnie to jestem 1 tydzień i 4 dni. Mam mixa na 40 zł, wiem, że w pierwszym miesiącu trzeba doładować za kwotę 2x większą niż jest w umowie. Mówiono mi, że można raz doładować za 10, raz za 20 itd. Więc postąpiłem tak:

28 Cze 2011 > 5 zł
28 Cze 2011 > 5 zł
29 Cze 2011 > 30 zł
29 Cze 2011 > 55 zł
29 Cze 2011 > 10 zł
29 Cze 2011 > 10 zł

Razem nazbierało się 115 zł. Czyli przekroczyłem ten stan "2x większego pierwszego doładowania". Ba, zrobiłem to prawie nawet trzykrotnie. Więc się pytam, dlaczego mi nie przedłużyło? Umowa była zawarta 20/06/2011, a mi pisze, że konto wygasa 20/07/2011
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Plus Mix - doładowałem, a ważności nie przedłużyło

Post autor: sl@w_es »

Nie wiem co? i gdzie? ktoś Ci mówił o doładowaniach Mixplus, ale musisz pamiętać o podstawowych rzeczach:

Doładowania w Mixplus muszą opiewać co najmniej na kwotę deklarowaną (w twoim przypadku 40 zł) i najlepiej, żebyś się tego trzymał. Kwoty mniejsze zasilają konto kasą, ale się nie sumują i nie przedłużają terminu jego ważności.

Doładowując swoje konto w ciągu dwóch dni kwota 115 zł wyrzuciłeś kasę. System uwzględnił tylko jedno doładowanie, to w wysokości 55 zł, bo było wyższe od zadeklarowanego w umowie. Wystarczyło doładować 3 x 40 zł i miałbyś już 3 zasilenia z głowy.

Rada:
Nie wystarcza Ci kasy na usługi oferowane przez operatora ładuj konto kwotą równą deklarowanej, a szybciej zakończysz kontrakt i nie będziesz tracił złotówek na "puste" zasilenia (nie przedłużające ważności konta nadwyżki) .

Pozdrawiam.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
BociaNq
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 30 cze 2011, o 05:22

Re: Plus Mix - doładowałem, a ważności nie przedłużyło

Post autor: BociaNq »

Bardzo głupie zasady, muszę jeszcze raz doładować za 40 zł, by przedłużyło tak ?


(Pani pracująca w obsłudze nic nie o tym nie powiedziała, że tak trzeba zrobić)
kosa1127
Szalony PlusManiak
Posty: 571
Rejestracja: 17 cze 2009, o 15:15
Lokalizacja: PlusForum.pl

Re: Plus Mix - doładowałem, a ważności nie przedłużyło

Post autor: kosa1127 »

Zapewne podpisałeś umowę przez telemarketing :D, kurczę co ja się nasłucham jakie oni bajki opowiadają czasem to aż głowa pęka. No ale żeby wszystkim poukładało się w głowie jeżeli podpisało się umowę na karty po 30,40,50,60,80 czy nawet 100 zł każdy Klient jest zoobowiązany do zasilenia pierwszej karty w ciągu 30 dni od daty aktywacji(lub smsa potwierdzającego przedłużenie umowy). Kolejne doładowanie jest zawsze widoczne pod x100# oczywiście jeżeli ładujesz jedną kartę w ciągu 30 dni ale tak jak pisali poprzednicy każde doładowanie KONTRAKTOWE skracza czas trwania umowy.
Do wszystkich taniej, a do Play drożej...absurdalnie proste.
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Plus Mix - doładowałem, a ważności nie przedłużyło

Post autor: sl@w_es »

Konto masz ważne do 20-07-2011 i do tego terminu (jeśli nie chcesz mieć innych problemów) musisz doładować ponownie kwotą 40 zł; ważność konta zostanie przedłużona o kolejne 30 dni, a więc do 19-08-2011 r.

Ważne!
Ładując konto nawet miesiąc przed czasem nic nie tracisz, bo termin jego ważności przedłuża się licząc od daty aktualnej ważności, a nie od daty doładowania.
BociaNq pisze:Bardzo głupie zasady (...)
Głupie zasady czy nie, ale zgodziłeś się na nie, podpisując umowę z operatorem.

Nieznajomość przepisów, regulaminów, zła ich interpretacja czy błędne informacje nie zwalniają od obowiązku stosowania się do nich. Przykre, ale niestety prawdziwe :!: ... a wystarczyło tylko zapytać osób kompetentnych lub znających temat.

Jak widać z Twojego doświadczenia, pracownik Salonu Plusa, czy Punktu Sprzedaży Przedstawiciela nie zawsze jest osobą kompetentną :-( jakbyśmy sobie tego życzyli, ale zawsze jest http://www.plusforum.pl :-).

Mimo tych "pagórków" na początku drogi z Plusem, życzę miłego i przyjemnego użytkowania Mix-a.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
szewol
Szalony PlusManiak
Posty: 387
Rejestracja: 9 sie 2008, o 18:56
Lokalizacja: Śląsk

Re: Plus Mix - doładowałem, a ważności nie przedłużyło

Post autor: szewol »

Zawsze tez można zajrzeć do ulotki Plus Mix, gdzie zaraz po otwarciu na pisze jak byk:

"Im częściej zasilasz konto Kwotą Minimalną lub wyższą - tym szybciej będziesz mógł wymienić telefon na nowy".
Jarakuzo
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 21 lip 2011, o 19:56

Mix - doładowanie nie przedłużyło ważności

Post autor: Jarakuzo »

Witam,

Doładowałem wczoraj (jako iż kończyła mi się ważność konta) telefon za 30 złotych, tak jak mam w umowie. Od razu sprawdziłem stan konta i kasa wpłynęła, ale ważność konta mam dalej do 20/07/2011.
Uprzedzę, że jest to moje drugie doładowanie, nie pierwsze.

Bardzo prosiłbym o jak najszybszą pomoc.
Z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
tomek
Szalony PlusManiak
Posty: 1499
Rejestracja: 1 paź 2008, o 19:13
Lokalizacja: Polska

Re: Mix - doładowanie nie przedłużyło ważności

Post autor: tomek »

Jeżeli to nowa umowa to pierwszy raz w miesiącu musisz zasilić dwa razy.
Jarakuzo
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 21 lip 2011, o 19:56

Re: Mix - doładowanie nie przedłużyło ważności

Post autor: Jarakuzo »

Ja przedłużałem umowę i w tym samym dniu doładowałem 1 raz (20/06/2011) i mi przedłużyło ważność do wczoraj (20/07/2011) i wczoraj doładowałem drugi raz, ale nie przedłużyło mi ważności.
kosa1127
Szalony PlusManiak
Posty: 571
Rejestracja: 17 cze 2009, o 15:15
Lokalizacja: PlusForum.pl

Re: Mix - doładowanie nie przedłużyło ważności

Post autor: kosa1127 »

Czy 20.06.2011 przyszedł Ci SMS, że masz zmienioną taryfę na mix V?
Pierwsze doładowanie, jeżeli było zrobione przed tym SMS-em to nie liczy się jako kontraktowe. Dopiero po SMS-ie potwierdzającym zmianę taryfy masz ważność konta + 30 dni i wtedy pierwsza karta nie przedłuży ważności bo już masz teraz jak zrobisz doładowanie to będziesz mieć do 19.08.2011, obawiam się, że pierwsze doładowanie zrobiłeś przed SMS-em, a ono nie będzie się do niczego liczyć, a te które zrobiłeś wczoraj to było pierwszym doładowaniem kontraktowym.
Do wszystkich taniej, a do Play drożej...absurdalnie proste.
Jarakuzo
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 21 lip 2011, o 19:56

Re: Mix - doładowanie nie przedłużyło ważności

Post autor: Jarakuzo »

Czyli muszę po prostu doładować jeszcze jeden raz?
kosa1127
Szalony PlusManiak
Posty: 571
Rejestracja: 17 cze 2009, o 15:15
Lokalizacja: PlusForum.pl

Re: Mix - doładowanie nie przedłużyło ważności

Post autor: kosa1127 »

Dokładnie.
Do wszystkich taniej, a do Play drożej...absurdalnie proste.
Jarakuzo
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 21 lip 2011, o 19:56

Re: Mix - doładowanie nie przedłużyło ważności

Post autor: Jarakuzo »

Wieeeeeelkie dzięki!
lipton
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 8 kwie 2012, o 22:49

Re: Mix - doładowanie nie przedłużyło ważności

Post autor: lipton »

Witam!

Zarejestrowałem się tutaj i piszę tę wiadomość, gdyż mam problem. Jestem użytkownikiem MixPlusa od grudnia 2010 (na 36 miesięcy), obecnie mam jeszcze do wykonania około 20 doładowań. Dziś rano skończyła mi się ważność konta i zablokowano mi połączenia wychodzące, a że jest Wielkanoc, a jutro Poniedziałek Wielkanocny, to wszelkie sklepy, gdzie mógłbym kupić zdrapkę są zamkniętę. Podjechałem więc niedawno do bankomatu, aby poprzez niego doładować konto, ale okazało się, że na koncie w banku zostało mi tylko 15 złotych (resztę wypłaciłem przed Świętami). Wobec tego postanowiłem przez bankomat doładować telefon kwotą 10 złotych, która przedłuża (z tego co pamiętam) ważność konta o 7 dni. To dałoby mi czas na spokojne doładowanie telefonu we wtorek.
Niestety, po doładowaniu ową kwotą 10 złotych, przyszło mi potwierdzenie, że środki wpłynęły na konto, ale połączenia wychodzące nie zostały odblokowane, a ważność konta przedłużona.
Co powinienem w takim wypadku zrobić?
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Mix - doładowanie nie przedłużyło ważności

Post autor: Jrv »

Zasilić kwotą zakontraktowaną. W Mixie, doładowanie konta kwotą niższą niż zakontraktowana NIGDY nie przedłużało ważności konta.
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
ODPOWIEDZ