Reaktywacja konta

Wszystko o 36.6, Simplus, MixPlus, Sami Swoi...
artix777
Nowy
Posty: 6
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 17:45

Reaktywacja konta

Post autor: artix777 »

Witam! Nie załadowałem konta przez miesiąc, po prostu byłem na wakacjach za granicą i zostawiłem telefon w domu. Słyszałem że można podpisać umowę reaktywacyjną, ale trzeba iść do salonu firmowego. Mam problem taki, że salon firmowy jest 150km od mojego miejsca zamieszaknia. Tu nasuwa się moje pytanie, nie można zadzwonić gdzieś z kodem doładowującym lub podpisać tę umowę w pukncie sprzedaży?
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Reaktywacja konta

Post autor: sl@w_es »

Na temat reaktywacji konta możesz poczytać w wątku Karta SIM nieaktywna, jak również używając funkcji Szukaj dostępnej w belce pod logo PlusForum.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
artix777
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 17:45

Re: Reaktywacja konta

Post autor: artix777 »

Rozumiem, ale chciałbym wiedzieć czy nie ma innej opcji niż pojechanie te 150km.
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Reaktywacja konta

Post autor: luki »

Od niedawna umowę reaktywacyjną można podpisać w dowolnym punkcie. Nie musi to być salon.

edit: widzę kontynuację "tego" w innym temacie. Proponuję ten zamknąć, bo niepotrzebnie go czytam.
kopytek1
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 20 lis 2012, o 20:18

Aktywny mix- list od plusa.

Post autor: kopytek1 »

Witam.
Dostałem wezwanie do zapłaty, ponieważ jeden miesiąc nie doładowałem konta. Plus naliczył mi karę 161 zł. Mam umowę w mixie. Interesuję mnie notka w liście, który dostałem: "Informujemy również o możliwości dalszego korzystania z usług sieci Plus i anulowania kary umownej po podpisaniu umowy w promocji "Aktywny Mix" w terminie do 15 dni od daty wystawienia pisma. Nie dotyczy klientów, których poprzednia umowa została zawarta w ramach tej promocji. Umowę należy podpisać w dowolnym punkcie sprzedaży Plus" i stąd moje pytanie: Co to za promocja? Czy to jest normalne przedłużenie umowy? Planowałem w ciągu kilku miesięcy wziąć nowy telefon w mixie. Czy to chodzi o to, czy coś innego? I jeszcze jedno: czy będę mógł zawrzeć tę umowę przez internet ponieważ ceny telefonów są atrakcyjniejsze.
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
Awatar użytkownika
JohnyTwice
PlusManiak
Posty: 124
Rejestracja: 8 lut 2009, o 11:53
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Aktywny mix- list od plusa.

Post autor: JohnyTwice »

Plus idzie Ci na rękę i daje Ci 15 dni na zobowiązanie się do dokończenia umowy (pozostała ilość zasileń + 2 doładowania) i możesz taką umowę reaktywacyjną zrobić tylko w sklepach Plusa. Nie ma to nic wspólnego z przedłużeniem umowy z telefonem.
kopytek1
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 20 lis 2012, o 20:18

Re: Reaktywacja konta

Post autor: kopytek1 »

Czyli muszę wykupić pozostałą ilość zasileń+2 doładowania w czasie 15 dni, czy po prostu mam na to tyle czasu ile normalnie? I jeśli jest to druga opcja, a ostatnie doładowanie miało być 9.11 to jak muszę doładować teraz konto? W przypadku gdybym nie chciał skorzystać z tej umowy, to po zapłaceniu tych 161 zł umowa zostaje zerwana i jestem już z Plusem na 0?
Dzięki za odpowiedź.
Awatar użytkownika
JohnyTwice
PlusManiak
Posty: 124
Rejestracja: 8 lut 2009, o 11:53
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Reaktywacja konta

Post autor: JohnyTwice »

Druga opcja. Doładowanie zrobisz po podpisaniu reaktywacji i będzie się liczyć na 30 dni od dnia reaktywacji. I tak, jak zapłacisz karę to jesteś na zero z operatorem i numer masz wyłączony.
kopytek1
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 20 lis 2012, o 20:18

Re: Reaktywacja konta

Post autor: kopytek1 »

Ok. Zależy mi teraz na wzięciu nowego telefonu, ponieważ ostatni mi się zepsuł, korzystam z Heyah głównie, której nie doładowywuję, jednak Plus przydałby mi się na rozmowy i internet.
Czy jeśli reaktywuję umowę, to będę mógł ją przedłużyć? Umowa wygasa w sierpniu, więc jeszcze trochę jest. Czytałem, że zależy od tego czy Plus przygotuje ofertę, a czy mogę poprosić ich o przygotowanie jej dla mnie na żądanie, bo jeśli nie ma takiej opcji, zapłacę karę i wezmę nową umowę. Dzięki za pomoc .
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Reaktywacja konta

Post autor: luki »

Reaktywujesz umowę, zrealizujesz kontraktowe zasilenia i możesz przedłużać. Umowa nie wygasa w sierpniu, tylko jak zrealizujesz zasilenia, a możesz to zrobić nawet w jeden dzień.
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Reaktywacja konta

Post autor: Jrv »

A jak zerwiesz umowę to kolejnej możesz nie dostać.
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
kopytek1
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 20 lis 2012, o 20:18

Re: Reaktywacja konta

Post autor: kopytek1 »

Ok, a czy do podpisania umowy wymagane jest zaświadczenie o pracy? Jestem pełnoletni, jednak na razie nadal się uczę, czy mogę podpisać umowę 36x 50 zł ?
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Reaktywacja konta

Post autor: sl@w_es »

Odpowiedź znajdziesz np. w temacie Jakie dokumenty potrzebne do zawarcia umowy z MixPlusem ? - wystarczy tylko chcieć używać dostępnych narzędzi i szukać, a nie czekać na gotowca.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
martysia1220
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 14 lis 2017, o 22:13

Reaktywacja numeru

Post autor: martysia1220 »

Czy ktoś podpisywał umowę reaktywacyjną?
ODPOWIEDZ