Strona 1 z 1

Jakość zdjęć MMS

PostNapisane: 12 lut 2018, o 15:39
przez JacentyEsz
Cześć.
Pierwszy raz spotykam się z tym problemem. Jeśli ktoś wyśle mi zdjęcie MMSem to jakość jest bardzo ok. Wszystko widać wyraźnie. Jeśli jednak ja wyśle komuś zdjęcie MMSem zdjęcie w wiadomości ma fatalna jakość, jest bardzo ziarniste a przy delikatnym powiększeniu nie widać już kompletnie nic. W ustawieniach nie widzę nic co by mogło mieć z tym związek. Z czego wynika tak fatalna jakość. Mój telefon to Google Pixel 2.

Wysłane z Google Pixel 2 przy użyciu Tapatalka

Re: Jakość zdjęć MMS

PostNapisane: 5 cze 2018, o 12:37
przez mariusz9a
Najprawdopodobniej to przez telefon. Też miałem ten sam problem na telefonie żony - do niej MMSy dochodziły świetnej jakości, natomiast jak ona wysyła MMSa, to zdjęcia były fatalne. Co ciekawe problem nie występował zawsze, ale zazwyczaj. Przełożyliśmy jej kartę SIM do innego telefonu i problemu nie ma. Przegrzebałem wszystkie ustawienia w jej telefonie, wpisywałem konfiguracje profilu MMS i nic. Także temat został przez nas "olany" a żona po pewnym czasie zmieniła telefon.

Re: Jakość zdjęć MMS

PostNapisane: 13 cze 2018, o 16:50
przez janek007
Telefon w ustawieniach, jak nie da rady to zmiana.

Re: Jakość zdjęć MMS

PostNapisane: 27 cze 2018, o 20:58
przez ChuckyCiechanow
zmień aplikacje do wiadomości ja używam yaata powinno pomoc

Re: Jakość zdjęć MMS

PostNapisane: 1 lip 2018, o 15:31
przez JacentyEsz
To chyba nie kwestia aplikacji tylko Plusa. Mam w domu 5 telefonów w Plusie: Pixel 2, BlackBerry Classic, iPhone SE, Xiaomi Mi A1. Sprawdziłem wysylajac MMS z każdego na każdy telefon i w każdym przypadku zdjęcie wygląda źle w treści wiadomości telefonu z którego wysyłam jak i na tym na który wysyłam.

Wysłane z mojego Pixel 2 przy użyciu Tapatalka

Re: Jakość zdjęć MMS

PostNapisane: 2 lip 2018, o 07:46
przez TomPL
MMS (w każdej sieci!) ma limit na rozmiar wiadomości. W Plusie jest to chyba 300KB, u innych operatorów podobnie (w Orange podobno 100KB). Nie znam aktualnych limitów, ale zasada jest taka sama od lat: aplikacja wysyłająca kompresuje zdjęcie do wymaganego rozmiaru (w sensie objętości danych), inaczej nie wyśle MMS'a. W mojej Nokii dla zdjęć powyżej 2MB dostaje nawet komunikat, że nie może skompresować do rozmiaru poniżej 300KB i nie wyśle.
Natomiast nie wiem, jak wytłumaczyć to co pisał mariusz9a, że żona odbierała świetne zdjęcia. Może to jest ta różnica kompresji do 100KB a do 300KB?