Coraz mniej nadajników z GSM?

Na Poważne tematy i o wszystkim innym...
jaszek7777
PlusManiak
Posty: 149
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 lip 2016, o 17:07

Coraz mniej nadajników z GSM?

Post autor: jaszek7777 »

Cześć,

strasznie się wkurzyłem :evil: :-x Ja rozumiem, że operatorzy zarabiają dzisiaj najwięcej na upychaniu wszystkim smartfonów, ale naprawdę nie każdy je ma i nie każdy potrzebuje. Ostatnio odwiedziłem mieszkającą w centrum Ostródy ciocię. Mieszka na parterze w starej poniemieckiej kamienicy. Przy mnie odebrała dwukrotnie rozmowę i za każdym razem nie mogła się dobrze porozumieć, bo przerywało. Wreszcie rozłączyło. Patrzę na jej zasięg, a tam 1-2 kreski. Ma klasyczny telefon - MAXCOM dla seniora, tylko z 2G. Mówię sobie, że niemożliwe, gdyż 100-200 metrów od niej jest BTS Plusa. Widać go z okna. Co się okazuje? Na nadajniku tym, obsługującym całe centrum miasta (jedynym w centrum) nie ma GSM! Tylko 3G i LTE. Okazuje się, że to nie jedyny taki nadajnik w mieście. Zobaczcie sami:



Wszystkie BTS:
Obrazek
BTS z 2G:
Obrazek

Jak widać w Ostródzie nadajniki Plusa obsługujące pasmo 2G stoją tylko na obrzeżach miasta(!) i jest ich zaledwie 3 sztuki. W centrum miasta w budynkach (zwłaszcza na poziomie parteru) jest problem z zasięgiem. Co - na Boga - mają zrobić seniorzy? Wymieniać telefony? Dlaczego klienci klasycznych telefonów mają gorzej? O ile mniej stacji BTS jest dostępnych dla takich klientów w całej Polsce?
ODPOWIEDZ