5G w Plusie Test! | Robert Nawrowski

Testy telefonów, smartonów i tabletów przeprowadzane przez plusblog.pl . Wszytko co związane z telefonami. Jaki telefon wybrać, pytania, porady, sugestie.
Garjusz
Administrator
Administrator
Posty: 2869
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 5 paź 2007, o 18:42
Lokalizacja: PlusForum
Kontakt:

5G w Plusie Test! | Robert Nawrowski

Post autor: Garjusz »

Co to jest 5G?

5G to skrót oznaczający piątą generację sieci komórkowej.
W porównaniu z poprzednimi generacjami, sieć 5G ma dawać o wiele większą prędkość przekazywania danych i prawie
niezauważalne opóźnienia oraz bardziej stabilne połączenia. Dzięki 5G ogromna liczba dodatkowych urządzeń będzie mogła
połączyć się z Internetem.

5G od Plusa

Sieć Plusa jest pierwszą w Polsce siecią 5G budowaną w paśmie 2600 TDD.
Nowa pojemność sieci jest dedykowana wyłącznie pod 5G – dzięki temu jakość Internetu będzie lepsza.
Wykorzystanie pasma 2600 TDD pozwala nam zachować optymalną relację zasięgu do prędkości.
Częstotliwość została już sprawdzona w praktyce na LTE.
Technologia została już wykorzystywana komercyjnie m.in. w USA i Chinach.
Istnieje możliwość agregacji z innymi pasmami 4G i 5G.
Jeśli sieć operatora porównamy do autostrady, po której przemieszcza się ruch, to samo działanie innowacyjnej technologii
TDD wykorzystywanej w Plusie można porównać do sposobu zarządzania tym ruchem: na nowoczesnej autostradzie,
zamiast tłoczyć się w kolejkach na bramkach, w piątek wieczorem otwieramy 4 pasy autostrady np. z Łodzi do Gdańska, a w
niedzielę 4 pasy jadą w odwrotnym kierunku. Z kolei na zwykłej autostradzie, gdy w jednym kierunku jest korek to w drugą stronę ruch jest minimalny i nic nie da się z tym zrobić – tak działa obecnie stosowana w innych sieciach technologia FDD.

W jakich miastach jest dostępne 5G od Plusa?

7 miast: Warszawa, Gdańsk, Katowice, Łódź, Poznań, Szczecin i Wrocław w wybranych lokalizacjach - sprawdź zasięg na mapie zasięgu.
Równocześnie w ramach drugiej fazy wdrażania sieci 5G, rozpoczęły się prace związane z budową ponad 600 dodatkowych
stacji zlokalizowanych w Warszawie i okolicznych miejscowościach (ponad 2 mln osób).
Dzięki temu sieć najnowszej generacji obejmie swoim zasięgiem ponad 3 milionów mieszkańców 7 miast i aglomeracji
warszawskiej.

źródło: http://www.plus.pl/5g"target="_blank"ta ... et="_blank



Zapraszam do obejrzenia testu i dzielenia się opiniami na temat 5G
5G w Plusie Test! 4 telefony, kilka miejsc i 3 karty SIM | Robert Nawrowski

[youtube]mm-E921XLsg[/youtube]
Meagol2019
Prawie PlusManiak
Posty: 44
Rejestracja: 19 kwie 2019, o 23:27

Re: 5G w Plusie Test! | Robert Nawrowski

Post autor: Meagol2019 »

To mam pytanie odnośnie sieci 5G w Plusie jak to z tym jest? a mianowicie telefon Xiaomi posiada procesor snapdragon 865 a co za tym idzie również modem GSM snapdragon x55 i sieć 5g na częstotliwości 2600 z Plusa działa a telefon LG v60 również posiada ten sam układ a co za tym idzie ten sam modem i rzekomo tej częstotliwości nie wspiera...tak samo jak sprzedawany przez was LG Velvet z układem snapdragon 765G według portalu telepolis waszej sieci 5G nie obsługuje...proszę o wytłumaczenie od czego to zależy?? Czytając gdzieś w internecie o specyfikacji tego układu snapdragon x55 posiada on pełne wsparcie dla 5G? Czy to jakoś software-owo jest ograniczone??? Czy producenci modyfikują ustawienia układu dla swoich potrzeb???

Wysłane z mojego LM-V600 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5468
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: 5G w Plusie Test! | Robert Nawrowski

Post autor: Michał_Plus »

Meagol2019, działanie zależne jest od producenta urządzenia. Możliwości procesora i układu radiowego mogą być ograniczone poprzez wersję zakupionej przez niego konfiguracji.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
etranger69
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 22 lis 2020, o 14:23

Re: 5G w Plusie Test! | Robert Nawrowski

Post autor: etranger69 »

Dlaczego 5G nie działa na iPhone 12 Pro Max?
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: 5G w Plusie Test! | Robert Nawrowski

Post autor: mariusz9a »

etranger69 pisze:Dlaczego 5G nie działa na iPhone 12 Pro Max?
W skrócie - bo Apple każe sobie za wszystko płacić. Chyba nie ma na całym świecie drugiej tak pazernej i drogiej firmy jak Apple :roll:
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
etranger69
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 22 lis 2020, o 14:23

Re: 5G w Plusie Test! | Robert Nawrowski

Post autor: etranger69 »

Plus jest jedyna siecią z 5G u której to nie działa wiec słabe wytłumaczenie
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: 5G w Plusie Test! | Robert Nawrowski

Post autor: mariusz9a »

Pytasz to Ci napisałem swoje zdanie na temat Appla.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
etranger69
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 22 lis 2020, o 14:23

Re: 5G w Plusie Test! | Robert Nawrowski

Post autor: etranger69 »

Nie pytam o Twoje zdanie tylko co Plus planuje zrobić aby rozwiązać ten problem.
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: 5G w Plusie Test! | Robert Nawrowski

Post autor: zbych_in_flames »

Raczej nic, nie opłaca im się podpisywać umowy z apple, więc jeśli apple nie zmieni swojej strategi w tej kwestii to nie ma co liczyć na zmianę. Może będzie tak jak z LTE i z czasem apple po prostu odblokuje 5G dla Plusa.
Besz Marcin
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 3 mar 2021, o 11:53

Re: 5G w Plusie Test! | Robert Nawrowski

Post autor: Besz Marcin »

Witam wszystkich! Widzę , że kręci się temat w którym mam problem . Mianowicie nie wiem co mam zrobić ?! Kupiłem telefon LG Velvet 5G w abonamencie (150zł miesięcznie) też 5G i wszystko ładnie cacy - osoba wręcz mogę śmiało mówić o tym , że wcisnęła mi ten telefon ( no ok . jest fajny nie powiem ) ale problem tkwi w tym 5G :evil: !!! w ustawieniach sieci komórkowych> Tryb sieci jest u mnie tylko opcja : Automatyczny GSM/WCDMA/LTE. Na pudełku telefonu jest znaczek 5G i na naklejce, że obsługuje sieć 5G ja mieszkam w Bielanach Wrocławskich ( praktycznie cała miejscowość jest w zasięgu 5G ). I co mi polecicie zrobić ?! Byłem raz w salonie PLUS gdzie zakupiony był Telefon LG Velvet 5G wraz z abonamentem na sieć 5G i konsultant pokazał mi , że jak mam to automatyczne ustawienie to własnie jest wszystko B. dobrze i zmył mnie!!!
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: 5G w Plusie Test! | Robert Nawrowski

Post autor: mariusz9a »

Besz Marcin pisze:Telefon LG Velvet 5G
Ten telefon nie obsługuje pasma n41 w którym działa 5G w Plusie.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Besz Marcin
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 3 mar 2021, o 11:53

Re: 5G w Plusie Test! | Robert Nawrowski

Post autor: Besz Marcin »

I co ja mam teraz z tym fantem zrobić?
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: 5G w Plusie Test! | Robert Nawrowski

Post autor: mariusz9a »

Ja na Twoim miejscu bym go sprzedał i kupił inny telefon. Przynajmniej teraz wiesz na co zwracać uwagę w danych technicznych telefonu - 5G musi obsługiwać pasmo n41.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Besz Marcin
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 3 mar 2021, o 11:53

Re: 5G w Plusie Test! | Robert Nawrowski

Post autor: Besz Marcin »

Tylko że osoba która mi oferowała zapewniał że on będzie działał w sieci 5G
Besz Marcin
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 3 mar 2021, o 11:53

Re: 5G w Plusie Test! | Robert Nawrowski

Post autor: Besz Marcin »

Zaufałem konsultantowi wziąłem ten telefon i co teraz m go sprzedać a umowa na raty z ceną telefonu 2500zl!!!
ODPOWIEDZ