Problem z PING-iem

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
baroszq003
Nowy
Posty: 1
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 23 paź 2020, o 11:25

Problem z PING-iem

Post autor: baroszq003 »

Witam. Od stycznia 2020 roku, posiadam internet domowy lte z zestawem odu-idu 300. Od jakichś czterech dni pojawił się problem z pingiem który skacze z poziomu ok. 50-400. Mieszkam w małej miejscowości gdzie do najbliższego BTs mam jakieś 4km po linii prostej, po drodze są lasy. Myślę jednak że nie ma to wpływu na jakość połączenia bo przez 10 miesięcy byłem bardzo zadowolony z prędkości połączenia jak i z niskiego pingu na poziomie 28/40. Sprawdziłem połączenia zestawu i wszystko jest dobrze, problem występuje kiedy korzystam z wifi jak i połączenia ETHERNET. Urządzenia zostały przywrócone do ustawień fabrycznych i brak poprawy, dzwoniłem na infolinie i konsultant wykonał restart karty sim, również brak poprawy. Po jakości sygnału LTE z ustawień routera wynika ze parametry sygnału nie zmieniły się, jednak jakimś dziwnym sposobem ping jest bardzo niestabilny! Tak wiem ze jakości sygnału zależna jest od warunków atmosferycznych itd. ale jak już pisałem, wcześniej nie miałem problemu z jakością. Moje przypuszczenia padają na uszkodzenia routera, czy jest to mozliwe ? Dodaj jeszcze wyniki jakości sygnalu lte. LOKALIZACJA TO "TARNOWO 64-930 Szydłowo, Wielkopolskie. Z góry dziekuję za pomoc.
Załączniki
sygnał.png
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4064
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Problem z PING-iem

Post autor: sl@w_es »

Regulamin Plus Forum pkt 1, 25, a ponadto pkt 8, 11.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Zablokowany