NETFLIX 4K 100 GB ile godzin oglądania

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
UHD Fan
Nowy
Posty: 5
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 5 kwie 2021, o 20:08

NETFLIX 4K 100 GB ile godzin oglądania

Post autor: UHD Fan »

Ile godzin filmów 4K z Dolby Atmos i Dolby Vision mogę obejrzeć w NETFLIX przy limicie 100 GB ?
TV wyświetla mi strumień 15,25 Mb/s/2160.
maniek357
Początkujący PlusManiak
Posty: 19
Rejestracja: 16 paź 2020, o 20:04

Re: NETFLIX 4K 100 GB ile godzin oglądania

Post autor: maniek357 »

Ok 15 godzin.
UHD Fan
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 5 kwie 2021, o 20:08

Re: NETFLIX 4K 100 GB ile godzin oglądania

Post autor: UHD Fan »

Czyli po 4 dniach nie mam internetu.
Mieszkam na wsi i mam LTE od PLUS-a. Z okna widzę maszt. Pustkowie a w godzinach szczytu szybkość i tak spada do 4 - 6 Mb/s. NETFLIX 4K tylko w nocy.

Powstaje pytanie: ile lat jesteśmy za murzynami w 2021 r.
Drogi PLUSIe; za taką usługę cena powinna być na poziomie 7 zł i 50 gr. a nie 80 pln.
Co wy na to ?
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: NETFLIX 4K 100 GB ile godzin oglądania

Post autor: zbych_in_flames »

1. Nikt z Plusa nie odpowiada z tym dziale.
2. Jeśli internet zwolnił to zapytaj o modernizacje tutaj. tylko musisz podać jakaś lokalizacje albo numer stacji.
UHD Fan pisze:Czyli po 4 dniach nie mam internetu.
No ale do kogo masz pretensje? Sam chyba wybrałeś tę taryfę i chyba sam wybrałeś ofertę z 4k w netflixie i chcesz oglądać w tej jakości?
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: NETFLIX 4K 100 GB ile godzin oglądania

Post autor: mariusz9a »

Internet mobilny jeszcze długo (albo i nawet nigdy) nie będzie się nadawał do takich zastosowań, żeby nałogowo oglądać materiały w wysokiej rozdzielczości... W przyszłości 8k, 16k itd... Tylko net kablowy na światłowodzie. Także Plus czy jakikolwiek inny operator komórkowy - bez różnicy. Tylko kabel z netem bez limitów do takich rzeczy. Wybrałeś nieodpowiednią usługę do swoich wymagań. I dobrze że ona tyle kosztuje, bo jakby kosztowała grosze to podobni użytkownicy jak Ty doprowadziliby do zatkania sieci i nikt by nie skorzystał :-( Zwłaszcza że już i teraz sieci zaczynają się zapychać co sam widzisz. Oby 5G szybko się rozbudowywało - jedyny ratunek ;-)
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
UHD Fan
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 5 kwie 2021, o 20:08

Re: NETFLIX 4K 100 GB ile godzin oglądania

Post autor: UHD Fan »

Obrażasz mnie kiedy piszesz o jakimś "nałogowym" oglądaniu.
Mój BTS Plus (26001) ID: BT12258 oraz Aero 2 (26017) ID: BT12274 z 5G (nowość).

Jeszcze niedawno strumień był na poziomie 30 - 40 Mb/s w dzień i do 80 Mb/s w nocy. Teraz operator PLUS drastycznie zmniejszył wydajność mojej stacji bazowej. Płacę 80 pln / miech i obecne parametry zmuszają mnie do zmiany dostawcy neta. To są wyrzucone pieniądze.
POLKOMTEL / PLUS nie modernizuje systemu kosztem jakości usługi.
Widzę, że Aero 2 dostał u mnie 5G ?!
Aero 2 (26017) ID: BT12274 Borowa Góra, ul. 944
5G = 2600 BT12274 REJ/5/12274/1/2020 P 2099-12-30

PYTANIE: czy BTS Aero 2 pracuje dla sieci PLUS/POLKOMTEL ?
maniek357
Początkujący PlusManiak
Posty: 19
Rejestracja: 16 paź 2020, o 20:04

Re: NETFLIX 4K 100 GB ile godzin oglądania

Post autor: maniek357 »

Tak, karty Plusa mają dostęp do systemów Aero2. Niestety, po pojawieniu się 5G spadają prędkości LTE na danej stacji.
Awatar użytkownika
illicit
PlusManiak
Posty: 51
Rejestracja: 12 sty 2021, o 07:05
Lokalizacja: Polska

Re: NETFLIX 4K 100 GB ile godzin oglądania

Post autor: illicit »

Żadnych spadków nie zauważyłem.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: NETFLIX 4K 100 GB ile godzin oglądania

Post autor: mariusz9a »

A u mnie troszkę przyśpieszyło :-) zapewne wynika to z tego, że część ruchu przeszła na 5G. Nie są to jakieś zawrotne różnice, ale są (np było ok 25Mb/s, po odpaleniu 5G jest ok 30Mb/s przy słabym zasięgu tłumionym blokowiskiem - o takich rzędach mowa w moim przypadku).
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
UHD Fan
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 5 kwie 2021, o 20:08

Re: NETFLIX 4K 100 GB ile godzin oglądania

Post autor: UHD Fan »

Internet mobilny jeszcze długo (albo i nawet nigdy) nie będzie się nadawał do takich zastosowań, żeby nałogowo oglądać materiały w wysokiej rozdzielczości...
Nie pisz bzdur. Tu jest mowa o stacjonarnym odbiorze neta bezprzewodowego. Żadna mobilność nie jest oczekiwana.
A na wsi to podstawa. Nie ma możliwości kopania kabla 2 km dla jednego odbiorcy bo to się nikomu nie opłaca. Stanowimy b. dużą grupę odbiorców.
Ja sygnalizuję, że ostatnio POLKOMTEL/PLUS/AERO obniżyli drastycznie transfer danych. Przez lata mogłem oglądać NETFLIX w 4K. Wystarczy 15,25 Mb/s dla 4K DOLBY ATMOS 5.1, HDR DOLBY VISION. Ale tego POLKOMTEL/PLUS ostatnio nie jest w stanie zapewnić !
Widzę, że na moim BTS AERO 2 dodał na dniach opcję 5G.
Co muszę dokupić ? Router 5G + nowy kontrakt ? To są koszty tylko po to aby dostać to co już od dawna miałem jako LTE 4G. Jakaś kpina ...
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: NETFLIX 4K 100 GB ile godzin oglądania

Post autor: mariusz9a »

UHD Fan pisze:Nie pisz bzdur. Tu jest mowa o stacjonarnym odbiorze neta bezprzewodowego.
Sam nie pisz bzdur. Co ma piernik do wiatraka? To że Ty używasz tego internetu stacjonarnie to nie znaczy że on globalnie przestaje być mobilny a co za tym idzie, jego parametry są zmienne w czasie. To nie kabel z gwarantowaną przepływnością :roll:
Technika idzie do przodu - wymiana sprzętu jest konieczna. Idąc Twoim tokim myślenia to aż dziwne że nie używasz dalej telefonu 2G i komputera Atari :roll:
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
UHD Fan
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 5 kwie 2021, o 20:08

Re: NETFLIX 4K 100 GB ile godzin oglądania

Post autor: UHD Fan »

Jesteś Administratorem na tym forum. Pośrednio reprezentujesz firmę PLUS i musisz być "elegancki". Mały "donosik" i będziesz zaraz szukał roboty.
Niestety ogólnie słabo kumasz ...

Na wsiach mamy jedynie możliwe dostawy bezprzewodowego sygnału. Ten tryb nazywa się "MOBILNY".
Ważne: odbiorca w moim przypadku nie przemieszcza się. Odbiorca (router B593s-22) jest od lat w stałym miejscu. Sygnał maksymalny, widzi BTS z odległości ok. 600 m na kompletnym odludziu i ponad polem ornym
Z tego powodu parametry muszą być stabilne. Ale tak nie jest. Dostawca usługi (PLUS) świadomie obniża od kilku miesięcy sprawność BTS-a w godzinach szczytu. NETFLIX 4K mogę odbierać tylko w nocy. Nie ma zgody na takie traktowanie mnie. Po latach mam już umowę z możliwością wypowiedzenia. I będę musiał to zrobić.

Piszesz jakieś głupie porady o wymianie sprzętu. Mam wymienić wam stację bazową ?
Pisałem, że w przeszłości na tym samym sprzęcie miałem 60 - 80 Mbps całą dobę. Mam znakomity router B593s-22 ustawiony wyłącznie na pasmo LTE.
Nie pozdrawiam.
PWojciechowska
Szalony PlusManiak
Posty: 270
Rejestracja: 29 kwie 2015, o 11:27

Re: NETFLIX 4K 100 GB ile godzin oglądania

Post autor: PWojciechowska »

UHD Fan pisze:Jesteś Administratorem na tym forum. Pośrednio reprezentujesz firmę PLUS i musisz być "elegancki". Mały "donosik" i będziesz zaraz szukał roboty.
Niestety ogólnie słabo kumasz ...

Na wsiach mamy jedynie możliwe dostawy bezprzewodowego sygnału. Ten tryb nazywa się "MOBILNY".
Ważne: odbiorca w moim przypadku nie przemieszcza się. Odbiorca (router B593s-22) jest od lat w stałym miejscu. Sygnał maksymalny, widzi BTS z odległości ok. 600 m na kompletnym odludziu i ponad polem ornym
Z tego powodu parametry muszą być stabilne. Ale tak nie jest. Dostawca usługi (PLUS) świadomie obniża od kilku miesięcy sprawność BTS-a w godzinach szczytu. NETFLIX 4K mogę odbierać tylko w nocy. Nie ma zgody na takie traktowanie mnie. Po latach mam już umowę z możliwością wypowiedzenia. I będę musiał to zrobić.

Piszesz jakieś głupie porady o wymianie sprzętu. Mam wymienić wam stację bazową ?
Pisałem, że w przeszłości na tym samym sprzęcie miałem 60 - 80 Mbps całą dobę. Mam znakomity router B593s-22 ustawiony wyłącznie na pasmo LTE.
Nie pozdrawiam.
Potwierdzam. Mam podobną sytuację. I również z 3 umów, została mi jedna, która też zakończę. Również mieszkam w małej miejscowości. Przez laty chodziło wszystko super. Ale z roku na rok zaczęło się powoli wszystko sypać. Teraz YouTube można oglądać w 240, lub 144. Rozmowy zrywa. Interwencję nic nie pomagają. Dlatego zmieniłam operatora. I tak router ten sam, miejscowość też, a w domu stałe 40 Mb lub więcej. I jednak się da. Tylko Plus nie modernizuje swoich nadajników, i takie są tego efekty.

Wysłane z mojego LM-G900 przy użyciu Tapatalka
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: NETFLIX 4K 100 GB ile godzin oglądania

Post autor: mariusz9a »

UHD Fan pisze:Jesteś Administratorem na tym forum. Pośrednio reprezentujesz firmę PLUS i musisz być "elegancki". Mały "donosik" i będziesz zaraz szukał roboty.
O moją prace się nie martw i nie strasz bo nic kompletnie nie rozumiesz i nawet nie wiesz gdzie piszesz :-) Ale cieszę się że pokazałeś jaki jesteś...To takie polskie... Byle na kogoś donieść i dowartościować się :lol:
UHD Fan pisze:Ważne: odbiorca w moim przypadku nie przemieszcza się. Odbiorca (router B593s-22) jest od lat w stałym miejscu. Sygnał maksymalny, widzi BTS z odległości ok. 600 m na kompletnym odludziu i ponad polem ornym
Ale inni się mogą przemieszczać, zmienia się liczba klientów. Może kiedyś nadajnik obsługiwał transmisję z 10 terminali. Teraz może być ich 100 i każdy ściąga ile wlezie - to jest właśnie sieć mobilna.
Nie będę się z Tobą kopał :-( Kompletnie nie rozumiesz jak działają sieci komórkowe także nie mamy o czym dyskutować. To że Ty wleczesz się autostradą maluchem nie oznacza że nie da się jechać szybciej. Sieć może być zapchana to swoją drogą. To nie jest internet stacjonarny - nikt nie zagwarantuje Ci jakiejkolwiek prędkości! Parametry są zmienne w czasie! Technologia się zmienia, są dodawane pasma - stare sprzęty mogą ich nie obsługiwać, mogą nie potrafić ich agregować itd. Dalsza dyskusja z Toba jest bez sensu. Bo Ty używasz stacjonarnie na jakimś starym modemie więc jest to internet stacjonarny i żądasz gwarantowanych prędkości np 100 Mb/s - ręce opadają :roll:
PWojciechowska pisze:Tylko Plus nie modernizuje swoich nadajników, i takie są tego efekty.
Jakoś te tematy mówią co innego:
LINK 1
LINK 2
Tylko żeby korzystać z modernizacji, czasami trzeba też zmienić sprzęt. Tylko trzeba też wiedzieć na jaki zmienić. Taka dla niektórych może bardzo dziwna rzecz - np stary modem nie obsłuży 5G i nie skorzysta z większej pojemności i przepustowości sieci - niesamowite, prawda? :roll: Pisze to specjalnie ironicznie także proszę mi tu nie wyskakiwać że np 5G nie ma na wsi... To tylko taki drastyczny przykład w temacie dyskusji powyżej (chociaż tam akurat podobno 5G odpalili).
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
taki tam
Początkujący PlusManiak
Posty: 18
Rejestracja: 8 lip 2021, o 15:21

Re: NETFLIX 4K 100 GB ile godzin oglądania

Post autor: taki tam »

mariusz9a pisze:
Nie będę się z Tobą kopał :-( Kompletnie nie rozumiesz jak działają sieci komórkowe także nie mamy o czym dyskutować. To że Ty wleczesz się autostradą maluchem nie oznacza że nie da się jechać szybciej. Sieć może być zapchana to swoją drogą. To nie jest internet stacjonarny - nikt nie zagwarantuje Ci jakiejkolwiek prędkości! Parametry są zmienne w czasie! Technologia się zmienia, są dodawane pasma - stare sprzęty mogą ich nie obsługiwać, mogą nie potrafić ich agregować itd. Dalsza dyskusja z Toba jest bez sensu. Bo Ty używasz stacjonarnie na jakimś starym modemie więc jest to internet stacjonarny i żądasz gwarantowanych prędkości np 100 Mb/s - ręce opadają :roll: .
Hmmm, nie trzeba się znać na działaniu sieci komórkowych.....by dostrzec, że to co działało dobrze...nagle działa źle.....
A jedynym lekarstwem jest przesiadka na nową technologię.....oczywiście za cenę...... 3 razy wyższą. :)
Ot taki "chłyt marketingowy" :)
ODPOWIEDZ