Jaki router/modem wybrać?

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1245
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Pytanie b.mało doświadczonego o kupno urządzenia.

Post autor: zbych_in_flames »

A na tej karcie testowałeś jakie prędkości osiągasz w swojej lokalizacji? Jeśli nie, to przetestuj w pierwszej kolejność, najlepiej na telefonie z agregacja pasm minim Cat 6. i w godzinach szczytu czyli 19-22.
KoksRes
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 18 wrz 2020, o 15:52

Re: Pytanie b.mało doświadczonego o kupno urządzenia.

Post autor: KoksRes »

Karta sim z modemu Huawei nie wejdzie do telefonu.
Szybkość modemu Huawei E3272 po wpięciu do portu USB komputera to 1.32 Mbps.
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1245
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Jaki router/modem wybrać?

Post autor: zbych_in_flames »

Podaj dokładniejszą lokalizacje, przynajmniej ulice, albo jakieś skrzyżowanie.
adriaannpl
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 3 gru 2020, o 14:53

LTE, jaki router, antena? Jaki możliwy ping w grach?

Post autor: adriaannpl »

Hej, mam zamiar wziąć w Plusie internet LTE 120gb. Mieszkam na wsi Sulimice, lekko na górce. Do odbiornika, z którego sygnał LTE odbiera mam około 8km, znajduje się on w Darłowie. Jest to LTE1800, sprawdzane aplikacją w telefonie. (niżej screen zrobiony wieczorem, w domu) Prędkości w dzień w domu łapię około 20-30mbps. Trochę wyżej okna na zewnątrz prędkość osiąga 40mbps i więcej, a ping podczas speedtestu jest na poziomie 40-50ms. Wchodziłem na drabinie na której moc sygnału RSRP wynosiła -89, niestety nie zdołałem zrobić screena, ciężko się dostać oraz zła pogoda. Prędkość powyżej okna na zewnątrz wynosiła około 60mbps i nawet więcej, a ping około 40. Niestety nie mam screenów, musicie polegać na tym co napisałem. Mam pytanie odnośnie gier, jaki ping prawdopodobnie występowałby w grac? Czy dzięki antenie MIMO ping w grach będzie sięgać około 50-60? Czy w moim położeniu jest to możliwe? Antenę miałbym możliwość zamontować około 3-5 metrów nad oknem. Kabel od anteny do routera miałby 5m. Dzięki za odpowiedzi.
128792938_5123516547673358_6930701296901241127_n.jpg
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6156
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: LTE, jaki router, antena? Jaki możliwy ping w grach?

Post autor: mariusz9a »

Te pingi w speedtestach to akurat bym traktował z przymrużeniem oka. Najlepiej by było sprawdzić ping na komputerze poleceniem "ping adres_serwera" w konsoli CMD. I oczywiście jako adres serwera wpisać serwer z gry w którą masz zamiar grać. Co do samych instalacji antenowych to trzeba poczekać aż wypowie się ktoś kto siedzi w instalacjach abonenckich ;-)
Plus daje coś takiego: link
Niestety nie bawiłem się tym, także nie mam zdania czy ten sprzęt jest ok czy nie.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
adriaannpl
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 3 gru 2020, o 14:53

Re: LTE, jaki router, antena? Jaki możliwy ping w grach?

Post autor: adriaannpl »

mariusz9a pisze:Te pingi w speedtestach to akurat bym traktował z przymrużeniem oka. Najlepiej by było sprawdzić ping na komputerze poleceniem "ping adres_serwera" w konsoli CMD. I oczywiście jako adres serwera wpisać serwer z gry w którą masz zamiar grać. Co do samych instalacji antenowych to trzeba poczekać aż wypowie się ktoś kto siedzi w instalacjach abonenckich ;-)
Plus daje coś takiego: link
Niestety nie bawiłem się tym, także nie mam zdania czy ten sprzęt jest ok czy nie.
Akurat na konsoli nie mam jak sprawdzić, telefon mi nie chce działać jako hotspot, a osobno internet zamierzam kupić, chcę być jedynie pewny co do tego jak będzie działał. Czy przy mojej lokalizacji jest sens brania go i zamawiania anten.
Czytałem gdzies, że LTE bardzo podwyższa ping w grach, przez agregacje. Jestem kompletnie zielony w tym.
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1245
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: LTE, jaki router, antena? Jaki możliwy ping w grach?

Post autor: zbych_in_flames »

Dziwne ze nie łapiesz BT44660 Dzierzecin, jest bliżej ale może topografia terenu to uniemożliwia.
adriaannpl pisze:Czytałem gdzies, że LTE bardzo podwyższa ping w grach, przez agregacje. Jestem kompletnie zielony w tym.
Widziałem takie przypadki ale i tak raczej będzie to dość niski ping.
adriaannpl pisze:Mam pytanie odnośnie gier, jaki ping prawdopodobnie występowałby w grac? Czy dzięki antenie MIMO ping w grach będzie sięgać około 50-60?
Antena raczej na ping nie będzie miała dużego wpływu, to jaki będziesz miał w grze nie da się przewidzieć, najlepiej jakbyś zrobił po prostu test. 50-60 uzyskiwałeś na serwerze speedtest, ping w grze będzie zależny od serwera gry no i samej "drogi" do niego.
adriaannpl
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 3 gru 2020, o 14:53

Re: LTE, jaki router, antena? Jaki możliwy ping w grach?

Post autor: adriaannpl »

Za każdym razem w moim domu łapie tylko i wyłącznie to LTE z Darłowa, Dzierżęcin leży za lasami itp, górki nie górki, a Darłowo jest bardziej w linii prostej bez takich przeszkód.
Teraz sprawdziłem prędkość z półtorej metra nad parapetem i jest takie coś:
129060048_753695075357294_3795019863538431734_n.jpg
Na tej samej wysokości wczoraj pod wieczór miałem taki sygnał, oczywiście nie są to najlepsze jakie mogą być wartości.
129074334_807192246512342_3301967225342814667_n.jpg
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1245
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Jaki router/modem wybrać?

Post autor: zbych_in_flames »

No to wyniki nie są złe, ale musisz pamiętać ze w godzinach szczytu, czyli wieczorem mogą być to niższe prędkości. Najlepiej byłby by dobrać antenę pod 1800/2600 i korzystać z tej agregacji no i odpowiedni router min CAT 6
ODPOWIEDZ