Jaki router/modem wybrać?

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
NIEZNANY
Początkujący PlusManiak
Posty: 16
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 10 cze 2019, o 16:13

Re: Jaki modem wybrać

Post autor: NIEZNANY »

70 najczesciej w grach na kablu czy na wifi nie bylo roznicy ping pozostawal taki sam,nie nikt nie korzysta, jaki modem wybrac
babunia1111
PlusManiak
Posty: 74
Rejestracja: 3 cze 2019, o 12:03

Re: Jaki modem wybrać

Post autor: babunia1111 »

To że masz słabiutki router już wiesz, chcesz kupić samodzielnie czy brać z Plusa, jaka masz antenę zewnetrzną?
NIEZNANY
Początkujący PlusManiak
Posty: 16
Rejestracja: 10 cze 2019, o 16:13

Re: Jaki modem wybrać

Post autor: NIEZNANY »

Nie mam anteny zewnętrznej, jezeli ma to cos zmienic to moge kupic samodzielnie
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1245
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Jaki router/modem wybrać?

Post autor: zbych_in_flames »

To czy antena jest ci potrzebna zależy jaki sygnał i w jakim paśmie obecnie uzyskujesz
NIEZNANY pisze:70 najczesciej w grach na kablu czy na wifi
To nie jest zły ping, jeśli chodzi o internet mobilny, na testach typu www.speedtest.net pewnie będzie mniejszy, zrób test i wrzuć link do wyniku.
babunia1111
PlusManiak
Posty: 74
Rejestracja: 3 cze 2019, o 12:03

Re: Jaki router/modem wybrać?

Post autor: babunia1111 »

Chyba sobie żarty robisz, pisał wcześniej ze ma około 7km do BTS-a, dawał linka do lokalizacji na mapie handlarza elektrozłomu. Najbliższy BTS Plusa to Kczewo, gm. Kobylnica. na nim LTE1800 i LTE900aero2. Podawał parametry sygnału, miał jakąś antenę.
Antena u niego w takich warunkach to podstawa. Nie sądzisz bowiem ze przy 7km od BTS-a w domu będzie miał prawidłowy sygnał na 1800MHz. Korzystanie z zasięgowego LTE900 na 5MHz pasma to nieporozumienie. Co najwyżej jako pasmo podstawowe w agregacji 2 CC CA B3+B8 choć i tak agregacja z zapchanym LTE900 niewiele rózni się od gołego LTE1800 o ile pasmo pojemnościowe jakoś działa. W przypadku DWR-921E problemem jest tylko 1x SMA do anteny zewnętrznej dzięki czemu na niej działa tylko w SISO1x1. Reasumujac minimum to wymiana routera na taki z 2x SMA, ale lepiej od razu tez z 2 CC CA. I do niego zewnętrzna antena, szerokopasmowa jeśli będzie korzystał z 2 CC LTE1800+900 lub na 1800 MHz jesli z samego LTE1800. Do skansenu Plusa router z 2 CC CA np. B525 to i tak wypas.
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1245
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Jaki router/modem wybrać?

Post autor: zbych_in_flames »

No faktycznie i wyniki miał bardzo dobre: viewtopic.php?f=100&t=25312#p252485 na tym co już ma, więc nie wiem czy jest tutaj sens by coś tutaj zmieniać i wdawać kasę bo najprawdopodobniej ping będzie dalej na podobnym poziomie.
babunia1111
PlusManiak
Posty: 74
Rejestracja: 3 cze 2019, o 12:03

Re: Jaki router/modem wybrać?

Post autor: babunia1111 »

Tylko teraz napisał że nie ma anteny a wczesniej pokazał speedtest który jednoznacznie wskazuje na MIMO2x2 z LTE1800 DL 93Mb/s do tego ping 38ms i RSRQ -91dBm więc trudno w tym się połapać.
NIEZNANY
Początkujący PlusManiak
Posty: 16
Rejestracja: 10 cze 2019, o 16:13

Re: Jaki router/modem wybrać?

Post autor: NIEZNANY »

babunia1111 pisze:Chyba sobie żarty robisz, pisał wcześniej ze ma około 7km do BTS-a, dawał linka do lokalizacji na mapie handlarza elektrozłomu. Najbliższy BTS Plusa to Kczewo, gm. Kobylnica. na nim LTE1800 i LTE900aero2. Podawał parametry sygnału, miał jakąś antenę.
Antena u niego w takich warunkach to podstawa. Nie sądzisz bowiem ze przy 7km od BTS-a w domu będzie miał prawidłowy sygnał na 1800MHz. Korzystanie z zasięgowego LTE900 na 5MHz pasma to nieporozumienie. Co najwyżej jako pasmo podstawowe w agregacji 2 CC CA B3+B8 choć i tak agregacja z zapchanym LTE900 niewiele rózni się od gołego LTE1800 o ile pasmo pojemnościowe jakoś działa. W przypadku DWR-921E problemem jest tylko 1x SMA do anteny zewnętrznej dzięki czemu na niej działa tylko w SISO1x1. Reasumujac minimum to wymiana routera na taki z 2x SMA, ale lepiej od razu tez z 2 CC CA. I do niego zewnętrzna antena, szerokopasmowa jeśli będzie korzystał z 2 CC LTE1800+900 lub na 1800 MHz jesli z samego LTE1800. Do skansenu Plusa router z 2 CC CA np. B525 to i tak wypas.
Nie znam się, to co piszesz to dla mnie czarna magia, możesz polecić jakiś router i jaka antenę zewnętrzną do niego dobrac? Piszesz o tym https://www.x-kom.pl/p/383100-router-hu ... ecyfikacja routerze?
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1245
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Jaki router/modem wybrać?

Post autor: zbych_in_flames »

A ty teraz dysponujesz anteną (w czerwcu pisałeś ze jednak jest)? Możesz zrobić test na www.speedtest.net i wkleić link do wyniku, sprawdzimy czy w ogóle jest sens wymiany sprzętu.
NIEZNANY
Początkujący PlusManiak
Posty: 16
Rejestracja: 10 cze 2019, o 16:13

Re: Jaki router/modem wybrać?

Post autor: NIEZNANY »

zbych_in_flames pisze:A ty teraz dysponujesz anteną (w czerwcu pisałeś ze jednak jest)? Możesz zrobić test na http://www.speedtest.net i wkleić link do wyniku, sprawdzimy czy w ogóle jest sens wymiany sprzętu.
Nie mogę, router nie działa, aktualnie siedze na sprzęcie brata antena niby była wydawało mi się że pomaga na początku ale ostatecznie doszedłem do wniosku że ona mi nic nie dawała speedtest był bardzo podobny bez niej jak z nią różnica była tylko w tym gdzie stał router gdy był na parterze to jakosc sygnalu byla duzo gorsza gdy wchodziłem na 1 pietro sie poprawiala
babunia1111
PlusManiak
Posty: 74
Rejestracja: 3 cze 2019, o 12:03

Re: Jaki router/modem wybrać?

Post autor: babunia1111 »

Napisz jeszcze raz jaka to lokalizacja ? Korzystasz z BTS-a Plusa Kczewo, na LTE1800 czy LTE900, jakie masz parametry sygnału na tym routerze brata( co to za router?) Jaki DL/UL wieczorem?
NIEZNANY
Początkujący PlusManiak
Posty: 16
Rejestracja: 10 cze 2019, o 16:13

Re: Jaki router/modem wybrać?

Post autor: NIEZNANY »

Ja nawet nie wiem czy z kczewa sygnał zbieram jak to sprawdzic?
babunia1111
PlusManiak
Posty: 74
Rejestracja: 3 cze 2019, o 12:03

Re: Jaki router/modem wybrać?

Post autor: babunia1111 »

Przełozyć kartę do telefonu LTE lub uzyć innej Plusa, na telefonie aplikacja https://play.google.com/store/apps/deta ... lite&hl=pl i pokazujesz screena z niej , zakładka Wskaźnik pokazuje eNB, ECI BTS-a, pasmo i parametry sygnału na nim. Do tego speedtesty. Test w domu obok routera oraz drugi na zewnątrz.
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1245
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Jaki router/modem wybrać?

Post autor: zbych_in_flames »

@NIEZNANY , a możesz jeszcze podać swoja lokalizacje?
KoksRes
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 18 wrz 2020, o 15:52

Pytanie b.mało doświadczonego o kupno urządzenia.

Post autor: KoksRes »

Witam !
Mam neostradę do 2Mb/s i to zacinającą się co chwila. Mieszkam w Warszawie (Wólka Węglowa Bielany) 2 km od nadajnika BTS. Co kupić ODU/IDU czy router z modemem TP-Link Archer MR200. Kartę Sim mam bo korzystam również z mobilnego Huawei E3272 tylko to też raczej jest zabawka. Tu gdzie mieszkam to światłowód będzie może za 2 lata.Proszę niech mi ktoś mądrze doradzi co zrobić aby mieć już nie mówię jakiś extra szybki internet, ale przynajmniej w miarę szybki.
ODPOWIEDZ