Jaki router/modem wybrać?

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
Wilu02
Nowy
Posty: 5
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 12 mar 2015, o 17:45

Jaki router z wbudowanym modemem wybrać?

Post autor: Wilu02 »

Witam,
mam problem jak w temacie jaki modem/router wybrać? Myślę nad D Link DWR 921 gdyż ma wyjścia na antenę zewnętrzną bez której raczej nie złapię zasięgu LTE modem ten ma wifi jak i możliwość podpięcia kablem dekoderów Polsatu wejście na kartę SIM po której od razu działa.
Proszę o pomoc czy dobrze myślę. ;-)
Moja lokalizacja to Kozia Wola w gminie Stąporków. ;-)
Z góry dzięki. ;-)
karol do
Szalony PlusManiak
Posty: 571
Rejestracja: 30 sie 2013, o 11:30

Re: Jaki router z wbudowanym modemem wybrać?

Post autor: karol do »

W Twojej miejscowości zasięg LTE jest na "aby, aby". Nie ma żadnych gwarancji stabilności zasięgu i szybkości. Czy wyniki jakichś długookresowych testów ze starterami i modemami napawają Cię optymizmem i zachęcają do podjęcia dużego ryzyka. Lokalni operatorzy oferują dostęp do Internetu za pomocą systemu radiowego WiMax? Jakieś doświadczenia, porównania?
Wilu02
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 12 mar 2015, o 17:45

Re: Jaki router z wbudowanym modemem wybrać?

Post autor: Wilu02 »

Miałem zestaw idu odu i lapal LTE na spokojnie problem był z modemem który nie chciał się włączać teraz myślę wzioasc huawei b593 i dokupić antenę zewnętrzna
Fasberg
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 17 wrz 2015, o 13:44

Jaki ruter/modem najlepszy?

Post autor: Fasberg »

Witam,
Ktoś może doradzić jaki ruter najlepszy do internetu mobilnego z Plusa? Jest jakaś różnica między ruterami jeśli chodzi o łapanie LTE? Zastanawiałem się nad Zestawem D-Link DWR-116 + Huawei E3372. Chcę korzystać z neta w dwie osoby jednocześnie. To dobry wybór?
Mieszkam od nadajnika Mobyland LTE1800 650m wg google.
Pzdr!
matus45
Szalony PlusManiak
Posty: 496
Rejestracja: 16 lis 2014, o 17:04

Re: Jaki ruter/modem najlepszy?

Post autor: matus45 »

Najpierw to sprawdź czy ten BTS LTE1800Mobylandu działa, część z nich to nadal pozwolenia. A wybór sprzętu słabiutki, budżetowy router z obsługa modemów 3G/LTE +E3372 to kiepski mariaż. Bierz B315s-22 czyli router z wbudowanym modemem LTE/3G.
Fasberg
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 17 wrz 2015, o 13:44

Re: Jaki ruter/modem najlepszy?

Post autor: Fasberg »

Dzięki wielkie odnośnie sprzętu.
matus45 pisze:Najpierw to sprawdź czy ten BTS LTE1800Mobylandu działa, część z nich to nadal pozwolenia.
A jak to sprawdzić? Da się przez jakąś stronkę internetową czy jak?

Jeszcze mam jedno pytanie. W tej chwili dostępne są w Plusie takie rutery: Samsung Mobile Hot Spot LTE, Huawei E3372, Huawei E5573 LTE i ZTE MF910 LTE. Czekać jak będzie dostępny ten Huawei B315 czy jednak któryś z dostępnych jest na tym samym poziomie do korzystania w dwie osoby z mobilnego neta?
maverick_mk
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 12 paź 2015, o 16:07

Jaki router LTE z oferty Plus?

Post autor: maverick_mk »

Witam,

ze względu na brak możliwości podłączenia do stacjonarnego internetu chciałem zakupić internet LTE jaki router najlepiej kupić z teraźniejszej oferty Plusa, aby działało to najlepiej? Może do grudnia pojawią się jakieś nowe modele?

Adres: ul. Spławie Poznań. Znalazłem najbliższy BTS:

Kategoria: Plus - GSM900
Glebowa 26, Poznań
BTS ID: 33807

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
matus45
Szalony PlusManiak
Posty: 496
Rejestracja: 16 lis 2014, o 17:04

Re: Jaki router/modem wybrać?

Post autor: matus45 »

W Plusie na LTE korzystasz w tej lokalizacji z sieci LTE1800Mobylandu. najbliższe pozwolenia to Przemyska 42, Tarnowska 42 , Niżańska 2 i Ostrowska 354. Na pewno któryś działa. Na dzień dzisiejszy na stronie Plusa i w salonie wybieraj B315s-22. Warto najpierw zrobić testy LTE w Plusie.
maverick_mk
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 12 paź 2015, o 16:07

Re: Jaki router/modem wybrać?

Post autor: maverick_mk »

witam

dzieki za odpowiedz a czy ten B315s-22 mam możliwość podłączenia anteny zewnętrznej gdyby sygnał był kiepski ?
czy 100 GB na miesiąc z waszego doświadczenia starczy : żadnego ściagania filmów itp. głównie do pracy - bardzo dużo maili, dzieciaki jakieś bajki na you tube , jakies radio internetowe itp.

Jest w ogóle opcja wzięcia większego pakietu niż 100 gb w Plusie ?

z góry dzieki za odpowiedzi.
kalatos
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 6 lis 2015, o 15:52

Który router LTE dla lokalizacji Żyrardów / Korytów?

Post autor: kalatos »

Witam serdecznie,

z uwagi na przeprowadzkę sporo w ostatnim czasie czytam o możliwościach technologii LTE, także dlatego, że niczego innego w moim miejscu zamieszkania nie ma jeżeli chodzi o zasięg i możliwości. Zanim zdecyduję się na zakup usług u Państwa mam kilka dodatkowych pytań.

Adres potencjalnej instalacji to Korytów ulica Krucza. Według mapki zamieszczonej na stronie jest zasięg LTE nawet wewnątrz.LTE

Patrzę na Waszą stronę i byłbym zainteresowany wstępnie jednym z dwóch routerów:

- Huawei Router Huawei B315 - jest dostępny, wygląda bardzo ciekawie, ale mam w związku z tym routerem kilka dodatkowych pytań:
- czy jest szansa, żeby pokrył zasięgiem WiFi 130 metrowy dom, czy będzie trzeba kombinować z jakimiś repeterami, czy Access Pointami?
- ponieważ chciałbym zminimalizować ryzyko utraty zasięgu nawet przy złych warunkach atmosferycznych jaką możecie polecić do niego antenę zew? Jaki może być najdłuższy kabel do takiej anteny? Wreszcie najważniejsze pytanie, bo nigdzie nie mogę odnaleźć takiej informacji, gdzie w Żyrardowie jest zlokalizowany BTS Plusa pokrywający zasięgiem moje miejsce zamieszkania? Lokalizacja posłuży mi do precyzyjnego ustawienia anteny zew. Ostatnie pytanie, jak precyzyjnie taka antena musi być ustawiona?
- czy jest szansa, aby także czwarty port wan wykorzystywać jako lan?

- D-LINK DWR-921 - wydaje się nawet ciekawszy, ale nie jest dostępny na stronie

Przechodząc jeszcze do oferty, najbardziej dla mnie zastanawiająca jest rzecz braku limitu GB i jak się okazuje prędkości w zasięgu LTE (Krucza na szczęście się znajduje). Czy tak rzeczywiście jest?

Tutaj regulamin: http://www.plus.pl/documents/16/5389693 ... 1_03_2.pdf

Jeżeli ja to dobrze interpretuje to tak rzeczywiście jest, że nie ma żadnego limitu, ale wolałbym się upewnić, bo po co w takim razie te opcje pakietów:

http://www.plus.pl/internet-lte#modem-lub-router

Jeżeli oczywiście okazałoby się, że no limit to wtedy jest sens wziąć tą ofertę za 60 PLN, nie ma sensu brać większej skoro ma być bez limitu.

Jeżeli wszystko dobrze zrozumiałem, to w zasięgu LTE nie ma także zmiany prędkości po przekroczeniu podstawowego pakietu, czy rzeczywiście?

Z góry dziękuję za zapoznanie i porady.
matus45
Szalony PlusManiak
Posty: 496
Rejestracja: 16 lis 2014, o 17:04

Re: Jaki router/modem wybrać?

Post autor: matus45 »

Najpierw przeczytaj ze zrozumieniem regulamin. FUP może w kazdej chwili przyciąć ci prędkość do 32kb/s nawet w LTE. Za 60 zł masz gwarantowane 50 GB, potem wszystko zależy od operatora , jak uzna że nadmiernie obciążasz sieć dostaniesz 32kb/s. Nie ma przy tym konkretnego limitu danych. A tak ogólnie to zacznij od testów LTE Plusa w swojej lokalizacji, w Żyrardowie są 3 pozwolenia na LTE1800Mobylandu( Okrzei 54a,Jodłowskiego 82 i Jaktorowska 41), nie wiadomo czy działają więc jak na taki rejon może być nędza z prędkościami. Do tego działa pewnie jakiś BTS LTE800 Sferii ale tam prędkości dużo mniejsze. Na LTE1800 antena do B315 raczej konieczna. Polecane dual LTE1800 MHz z Sorensena czy Cybertecha, kabel max. 10m. B315s-22 posiada dodatkowo port WAN/LAN. Router ma standardowy zasięg WiFi charakterystyczny dla mocy 100mW. Trudno powiedzieć jak pokryje zasięgiem twój dom, pokażą testy.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Jaki router/modem wybrać?

Post autor: habish »

FUP teraz nie jest już problemem.
Większym problemem jest przeciążona sieć wieczorami i w weekendy.
matus45
Szalony PlusManiak
Posty: 496
Rejestracja: 16 lis 2014, o 17:04

Re: Jaki router/modem wybrać?

Post autor: matus45 »

Dlatego najpierw niech zrobi testy, może wziąć na próbę i w razie czego oddać. Te BTS-y w Żyrardowie mogą tak jak piszesz być przeciążone .
kalatos
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 6 lis 2015, o 15:52

Re: Jaki router/modem wybrać?

Post autor: kalatos »

Jestem trochę zdziwiony tym co piszecie bo nawet Pani z pomocy tech potwierdzala mi dziś ze w zasięgu LTE nie ma limitu danych i prędkość też się nie zmienia. Zdanie typu jak będziesz obciążać to Ci przytna jest w moim odczuciu pojęciem względny bo co znaczy jak będziesz obciazal? To bardzo generalne stwierdzenie.

Odnośnie btsow LTE1800 w jaki sposób sprawdzić czy są aktywne? Czy możecie podać konkretny link do anteny która dla tego routera polecacie? Jaki jest najlepszy sposób jej ustawienia, czy musi trafiać idealnie w bts czy jest jakaś tolerancja? Rozumiem ze najlepiej przy ustawiania patrzeć na wskaźniki w routera?

Jeszcze dwa słowa odnośnie samego routera, czy możecie szczerze ten sprzęt polecić? Czy jest możliwość ustawienia jakiegoś stałego adresu np no-ip.org?

Przepraszam za ogrom pytań, ale w związku z ta przeprowadzka będę się musiał na coś zdecydować rezygnując aktualnie z kabelka 150/15 :(
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Jaki router/modem wybrać?

Post autor: habish »

kalatos pisze:Jestem trochę zdziwiony tym co piszecie bo nawet Pani z pomocy tech potwierdzala mi dziś ze w zasięgu LTE nie ma limitu danych i prędkość też się nie zmienia. Zdanie typu jak będziesz obciążać to Ci przytna jest w moim odczuciu pojęciem względny bo co znaczy jak będziesz obciazal? To bardzo generalne stwierdzenie.
Tak działa sieć radiowa u każdego z operatorów.
Teoretyczna maksymalna prędkość jednego sektora stacji bazowej w Plusie to 150Mbps, ale te 150Mbps dzielisz ze wszystkimi użytkownikami podłączonymi do tego sektora, im jest was więcej tym masz niższą prędkość pobierania.
Mocno przeciążonego BTSa można łatwo rozpoznać, wówczas prędkość download jest znacznie niższa od prędkości upload.
ODPOWIEDZ