Nowa umowa - wolniejszy internet LTE

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
Heyya
Nowy
Posty: 2
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 23 paź 2017, o 16:05

Nowa umowa - wolniejszy internet LTE

Post autor: Heyya »

Witam,

ostatnio przedłużyłem umowę na internet mobilny LTE w sieci Plus JA+40 Gb LTE bez limitu. Do nowej umowy dobrałem modem LTE Advanced ZTE MF971V. Dotychczasowo byłem bardzo zadowolony z internetu, ciesząc się prędkością 30 - 50 Mb/s. Po wejściu nowego okresu rozliczeniowego (i tym samym - rozpoczęciu nowej umowy) prędkość drastycznie spadła do 1 - 5 Mb/sec. Możliwe, że jest to zbieg okoliczności, ale jedynie taką zależność jestem w stanie dostrzec...

Obecna prędkość internetu:

Obrazek

Zasięg LTE - 2 - 3 kreski:

Obrazek

Moja Lokalizacja: 52°10'30.7"N 19°33'02.1"E
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Nowa umowa - wolniejszy internet LTE

Post autor: zbych_in_flames »

A te wysokie prędkości też miałeś na tym ZTE? Czy na poprzednim sprzęcie? Całą dobę tak masz, może zapchany BTS w szczycie?
Heyya
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 23 paź 2017, o 16:05

Re: Nowa umowa - wolniejszy internet LTE

Post autor: Heyya »

Na nowym modemie ZTE podczas trwania (jeszcze) starej umowy miałem te dobre prędkości internetu. Wolna prędkość utrzymuje się całą dobę .....mniej więcej od początku obowiązywania nowej umowy. Jak mogę sprawdzić czy BTS jest zapchany?
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Nowa umowa - wolniejszy internet LTE

Post autor: zbych_in_flames »

Heyya, a nie zmieniałeś położenia routera?
Najbliższe BTS'y to Konary albo Wojszyce : http://beta.btsearch.pl/?dataSource=uke ... 95&zoom=12

Jeśli nie korzystasz z żadnej anteny zewnętrznej to przestaw router na parapet i sprawdź czy jest jakaś poprawa w poziomie sygnału lub prędkości.
ODPOWIEDZ