Wzrost sygnału z anteną zewnętrzną a spadek prędkości

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
wlamo
Nowy
Posty: 1
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 30 gru 2017, o 18:03

Wzrost sygnału z anteną zewnętrzną a spadek prędkości

Post autor: wlamo »

Witam,

Chciałbym się przywitać, ponieważ to pierwszy post i przedstawić mój problem.

Posiadam internet Iplusa z modemem Huawei E3372 oraz routerem DWR-116. Prędkości jakie router osiąga stojąc przy oknie to pomiędzy 4-5mb downloadu i następujących parametrach:

RSSI: -73dBm
RSCP: -80dBm

W związku z chęcią poprawy jakości sygnału zakupiłem antenę LTE 1800Mhz Sorensena, która zbiera dobre opinie z kablami 6m. Zdaję sobie sprawę, że nadajniki Plusa to 2100 UMTS.

(Plus (26001) ID: 42153)
Malbork, ul. Józefa Wybickiego 10 - dach bloku mieszkalnego
UMTS
Pasmo LAC RNC CID LongCID Nośna Uwagi
2100 41005 400 52371 26266771 10737

Po podłaczeniu i ustawieniu na oko na BTS (Mieszkam poza Malborkiem, dwa BTS-y raczej w linii prostej 2-3km bez większych przeszkód (antena wisi na 1 piętrze na balkonie) okazało sie, że parametry uległy polepszeniu:

RSSI: -43dBm
RSCP:-54dBm
Sieć: HSPA+\UMT

, natomiast prędkość spadła- download 2,5mb upload 1,5mb

Przepraszam za tak mało parametrów jednak, LTEwatch po podaniu zarówno IP jak i hasło admin (bez też próbowałem) nie łaczy się.

Prosiłbym o jakies sugestie, możliwe, że sygnał jest za dobry lub antena jest wystrojona na złą częstotliwość?
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Wzrost sygnału z anteną zewnętrzną a spadek prędkości

Post autor: zbych_in_flames »

wlamo pisze:RSSI: -43dBm
RSCP:-54dBm
Sieć: HSPA+\UMT
Przede wszystkim wymuś połączenie w LTE bo teraz łączysz się w 3G przecież. Router chyba nie ma takiej funkcji ale jeśli połączysz modem bezpośrednio do komputera to w panelu admina modemu powinna być taka opcja, zmień tryb na tylko LTE zestaw połączenie następnie rozłącz podłącz znów do routera i zobacz czy tez teraz łączy się w LTE.
wlamo pisze:Zdaję sobie sprawę, że nadajniki Plusa to 2100 UMTS.
Plus ma też LTE800/900/1800/2600/2600TDD i nie sugerują się danymi na BTSerach, niestety dosyć często są nieaktualne.
ODPOWIEDZ