Prędkość internetu

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
Alfuś
Nowy
Posty: 1
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 23 lip 2018, o 09:36

Prędkość internetu

Post autor: Alfuś »

Witam, od piątku mój internet LTE zwolnił, dzwoniąc do Plusa powiedziano mi, że nie ma żadnych nałożonych blokad.
Czym może to być spowodowane?
Aktualna prędkość to 0,01/0,00
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Prędkość internetu

Post autor: zbych_in_flames »

Jak zmierzyłeś te prędkości? Zrób jakiś test na http://www.speedtest.net i wrzuć wynik? Jaki poziom sygnału? Jaki sprzęt? Gdzie korzystasz?
PWojciechowska
Szalony PlusManiak
Posty: 270
Rejestracja: 29 kwie 2015, o 11:27

Re: Prędkość internetu

Post autor: PWojciechowska »

Do niedawna Internet działał ok, oscylował ok 20 Mb/s. Teraz to. I to w telefonie, jak i w routerze, niezależnie od pory dnia. No k... O co chodzi?!
Tu większość ludzi ma internet z radiówek, więc nie to. Co z tym faktem robić?!

Obrazek

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
dariuszmatysik
PlusManiak
Posty: 104
Rejestracja: 8 kwie 2018, o 14:32

Re: Prędkość internetu

Post autor: dariuszmatysik »

Zmienić operatora. Na telefonie zainstaluj Network Cell info i pokaż zakładkę DANE. Jaka to lokalizacja, jaki sprzęt? DL<UL BTS zapchany ale niskie wartości mogą świadczyć o kiepskich parametrach sygnału.
PWojciechowska
Szalony PlusManiak
Posty: 270
Rejestracja: 29 kwie 2015, o 11:27

Re: Prędkość internetu

Post autor: PWojciechowska »

Oto zrzut ekranu z aplikacji. Używam jej od dawna. Obrazek

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
dariuszmatysik
PlusManiak
Posty: 104
Rejestracja: 8 kwie 2018, o 14:32

Re: Prędkość internetu

Post autor: dariuszmatysik »

To nie ma prawa dobrze chodzić. Po pierwsze to nigdy w swojej lokalizacji nie powinnaś wiązać się z Plusem, zasięg z BTS-a Rogowo a telefon loguje się do LTE800Sferii na tym BTS-ie. Sygnał jest tragiczny mimo ze to pasmo zasięgowe. to tylko 5MHz pasma w MIMO2x2 i DL do 37Mb/s. Sygnał jest bardzo słaby , na dodatek pasmo przeciązone więc skutek jak wyżej DL<UL a prędkości to padlina. Sferia wygasa za 5 m-cy. Na BTS-ie działa też LTE900Plusa( tez 5MHz), zasięg podobny do Sferii możliwe że nawet gorszy a prędkości też z reguły słabe. Na BTS-ie tez LTE1800Aero2 ale w domu pewnie do ciebie nie dociera, tu Plus ma 20MHz w MIMO2x2 i DL do 150Mb/s. Jak daleko masz do tego BTS-a, pytanie o sprzęt i lokalizację aktualne? Trzeba sprawdzić jak działa LTE900 i LTE1800 z tego BTS-a na zewnątrz, do routera należy dobrać po testach zewnętrzną antenę kierunkową o duzym zysku.
PWojciechowska
Szalony PlusManiak
Posty: 270
Rejestracja: 29 kwie 2015, o 11:27

Re: Prędkość internetu

Post autor: PWojciechowska »

Ok. Dzięki za odpowiedź. Do tej pory było ok. Prędkości były na poziomie ok 20 Mb/s. Dopiero teraz, od około miesiąca się pogorszyło. Dziś rano w domu prędkość około 7 Mb. U mnie w okolicy większość korzysta z radiowek, bo bez limitów. Rzadko kto patrzy na prędkość. Np teściowa ma Internet radiowy z oszałamiająca prędkością gwarantowana 1 Mb. Do nadajnika może jest z 3 km, umiejscowiony jest na obrzeżach miejscowości. Są tam też inne anteny innych operatorów, tj. Orange i T-MOBILE. Router, który aktualnie używam to D-link dwr-921. Ustawiony na sztywno na LTE. Mam jeszcze w zanadrzu modem USB ZTE 821, i Huawei E5373. Tam też prędkości oscylowały w granicach 20 Mb.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
dariuszmatysik
PlusManiak
Posty: 104
Rejestracja: 8 kwie 2018, o 14:32

Re: Prędkość internetu

Post autor: dariuszmatysik »

Router słaby, brak wymuszania konkretnego pasma LTE, na BTS-ie działają 3 ( LTE1800, LTE900 i LTE800) i przy ustawieniu tylko LTE łączy się z wolnym LTE800Sferii który ma pewnie najmocniejszy sygnał, który w domu i tak jest słaby a BTS na LTE800 zapchany. Wieczorami prędkości są tragiczne. To norma dla najgorszego operatora mobilnego w Polsce. Sferia ma pozwolenia do końca roku, zastępuje ją LTE900 Plusa ale na tych pasmach nie licz na normalne LTE. Trochę lepiej jest na LTE1800Aero2 ale trzeba przetestować to pasmo u ciebie. W tym celu pobierasz http://www.lte-anbieter.info/ltewatch/c ... ltewatch_h lub http://www.mediafire.com/file/1yz26m6u8 ... 9.zip/file i sprawdzasz czy współpracuje z E5373. Te programy pozwalają wymusić konkretne pasmo LTE na routerze, sprawdzasz po kolei LTE800, LTE900 i LTE1800. Pokazują parametry sygnału i CID BTS-a, robisz wieczorne seedtesty na każdym. E5573 na zewnątrz.
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Prędkość internetu

Post autor: zbych_in_flames »

dariuszmatysik pisze:To nie ma prawa dobrze chodzić. Po pierwsze to nigdy w swojej lokalizacji nie powinnaś wiązać się z Plusem, zasięg z BTS-a Rogowo
Już nie przesadzaj wcześniej jakoś miała 20 Mb/s, więc sygnał i pojemność wcześniej jakoś była wystarczająca.
PWojciechowska pisze:Oto zrzut ekranu z aplikacji. Używam jej od dawna.
Taki poziom sygnału miałaś cały czas czy ostatnio się pogorszył? Może jakaś awaria? Zgłaszałaś do Plusa?
dariuszmatysik
PlusManiak
Posty: 104
Rejestracja: 8 kwie 2018, o 14:32

Re: Prędkość internetu

Post autor: dariuszmatysik »

Ale co to ma za znaczenie jaki był sygnał ? Pokazane parametry sygnału na LTE800Sferii z Rogowa są tragiczne a speedtest wskazuje na przeciążenie BTS-a . I tyle, liczy się to co teraz. Brak lokalizacji więc nie wiadomo jak daleko to Rogowa, testy na pasmach LTE to podstawa.
PWojciechowska
Szalony PlusManiak
Posty: 270
Rejestracja: 29 kwie 2015, o 11:27

Re: Prędkość internetu

Post autor: PWojciechowska »

zbych_in_flames pisze:
dariuszmatysik pisze:To nie ma prawa dobrze chodzić. Po pierwsze to nigdy w swojej lokalizacji nie powinnaś wiązać się z Plusem, zasięg z BTS-a Rogowo
Już nie przesadzaj wcześniej jakoś miała 20 Mb/s, więc sygnał i pojemność wcześniej jakoś była wystarczająca.
PWojciechowska pisze:Oto zrzut ekranu z aplikacji. Używam jej od dawna.
Taki poziom sygnału miałaś cały czas czy ostatnio się pogorszył? Może jakaś awaria? Zgłaszałaś do Plusa?
Tak, teraz niedawno się pogorszyło. 17.07, 19.07 i dziś była parogodzinna awaria. Zero internetu i zasięgu. Dzwoniłam do Plusa. Znają sytuację, naprawiają, a za chwilę to samo. Pisałam dziś z konsultantem na Facebooku. Poradził zapytać tu, na forum o plany rozbudowy nadajnika. Śmiech na sali.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
PWojciechowska
Szalony PlusManiak
Posty: 270
Rejestracja: 29 kwie 2015, o 11:27

Re: Prędkość internetu

Post autor: PWojciechowska »

dariuszmatysik pisze:Ale co to ma za znaczenie jaki był sygnał ? Pokazane parametry sygnału na LTE800Sferii z Rogowa są tragiczne a speedtest wskazuje na przeciążenie BTS-a . I tyle, liczy się to co teraz. Brak lokalizacji więc nie wiadomo jak daleko to Rogowa, testy na pasmach LTE to podstawa.
Ten sam nadajnik. Na zewnątrz. ObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
dariuszmatysik
PlusManiak
Posty: 104
Rejestracja: 8 kwie 2018, o 14:32

Re: Prędkość internetu

Post autor: dariuszmatysik »

Tym razem to ten sam BTS ale połączenie w agregacji LTE1800Aero2 z LTE900Plusa/LTE800 Sferii. Sygnał kiepski ale niezłe prędkości. Od poczatku wiadome jest ze bez anteny kierunkowej nie ma szans na normalny internet LTE w Plusie.
NaniM
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 6 mar 2023, o 16:55

Re: Prędkość internetu

Post autor: NaniM »

Polecam wykonać wykonać na tej stronie speedtest internetu. Powodów pogorszenia szybkości netu może być wiele od jakiejś awarii u operatora przez ograniczenie szybkości po wykorzystaniu pakietu, przez jakieś zewnętrzne sygnały, które zakłócają sygnał z odbiornika czy przeszkody na drodze sygnału takie jak drzewa, budynki itp.
ODPOWIEDZ