Brak internetu

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
Kamila12325@op.pl
Nowy
Posty: 5
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 9 sie 2018, o 14:29

Brak internetu

Post autor: Kamila12325@op.pl »

Cześć, nie wiem czy trafiłam na dobre forum ale mam problem z internetem. Posiadam modem edimax lt-6408n i do niego jest podłączony modem usb ZTE mf636+ od dnia wczorajszego nie działa internet. Zrobiłam reset ale to nic nie pomogło. Dodatkowo gdyś chodzę na stronę 192.168.2.1 jest informacja ze "Uzyskany protokół IP : Dynamic IP disconnect" oraz "Stan WWAN dissonect”. Czy to może być powodem braku internetu? Co mam zrobić?
Załączniki
05EAC4A0-B565-4246-99AB-26031A9958F0.png
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Brak internetu

Post autor: zbych_in_flames »

O jej to dosyć "antyczny" juz zestaw jeszcze bez LTE. Na początek sprawdź kartę z modemu w telefonie czy aby prawidłowo działa, bo dioda na modemie na jaki kolor miga?

Wcześnie działało bez problemu? Faktury na pewno opłacone?
Kamila12325@op.pl
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 9 sie 2018, o 14:29

Re: Brak internetu

Post autor: Kamila12325@op.pl »

zbych_in_flames pisze:O jej to dosyć "antyczny" juz zestaw jeszcze bez LTE. Na początek sprawdź kartę z modemu w telefonie czy aby prawidłowo działa, bo dioda na modemie na jaki kolor miga?

Wcześnie działało bez problemu? Faktury na pewno opłacone?

jestem tego świadoma ale jest to opcja tymczasowa, sprawa wyglada tak,ze modem usb jest na kartę,wczoraj chyba transfer się skonczyl i internet nie działał, dzisiaj wymieniłam na nowa karta i nadal to samo. Modem mruga na fioletowo.
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Brak internetu

Post autor: zbych_in_flames »

Fioletu tam raczej nie ma, może być niebieski i migający sugeruje aktywne połączenie w 3G, wiec powinno działać. Spróbuj przywrócić ustawienia fabryczne na routerze.
Kamila12325@op.pl
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 9 sie 2018, o 14:29

Re: Brak internetu

Post autor: Kamila12325@op.pl »

W jaki sposób?
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Brak internetu

Post autor: zbych_in_flames »

Z tyłu obudowy jest przycisk reset, trzeba go przytrzymać z 20 sekund.

Tak ogólnie test zestaw ci działał, tak? A to duplikat starej karty czy całkowicie nowa karta z innym numerem itp itd?
Kamila12325@op.pl
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 9 sie 2018, o 14:29

Re: Brak internetu

Post autor: Kamila12325@op.pl »

Robiłam już reset kilka razy, nie pomogło. Tak wszystko działało. Karta jest zupełnie nowa, z nowym numerem, dzisiaj została zarejestrowana wiec powinna działać. Wcześniej nie było z tym problemu bo już kilka razy wymieniałam kartę.
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Brak internetu

Post autor: zbych_in_flames »

Czyli to prepaid Plusa, jaka taryfa? Sprawdź też samą kartę w telefonie, czy jest aktywna transmisja danych (GPRS) itp. Jeśli resetowałeś to przeleć szybką konfiguracje w panelu admina routera i wybierz jako opertora Plusa .
Kamila12325@op.pl
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 9 sie 2018, o 14:29

Re: Brak internetu

Post autor: Kamila12325@op.pl »

Jest to karta Orange. Szybka konfiguracja tez była robiona.
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Brak internetu

Post autor: sl@w_es »

Regulamin Plus Forum pkt 1, 25.

W związku z powyższym temat ZAMYKAM.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Zablokowany