Wysoki ping LTE

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
RaienPL
Nowy
Posty: 1
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 2 mar 2016, o 20:15

Wysoki ping LTE

Post autor: RaienPL »

Witam.

Problem tkwi w tym, że gdy siostra korzysta z wifi na swoim telefonie to u mnie na komputerze osiągam ping 1000.
czy da się to jakoś zmienić kupno jakiejś anteny może wymiana routera posiadam zestaw odu idu więc nie wiem jaką dokładną nazwę ma ten router, a może nie da się tego zmienić i tak musi być. w przyszłości chciałbym rozdzielić ten internet na 2 komputery ale z tego co przeczuwam będzie jeszcze większy chaos.

PROSZĘ O POMOC

Z góry dzięki za pomoc.
ten
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 20 kwie 2017, o 20:00

Wysoki PING

Post autor: ten »

Witam od ok. miesiąca mam problemy z wysokim pingiem 150+. Wysyłanie i pobieranie jest w normie sterowniki do karty sieciowej są zainstalowane najnowsze.
SiemineczeQ
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 11 sie 2014, o 08:15

Re: Wysoki PING

Post autor: SiemineczeQ »

Ten sam problem, do tej pory ping w granicach 65 przez cały dzień, od kilkunastu dni skacze 70-150, dopiero w późnych godzinach wieczornych się normuje.
ZawodowiecPro
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 20 lis 2017, o 20:48

Szybki internet, ale ping wysoki

Post autor: ZawodowiecPro »

Witam, sytuacja z tematu utrzymuje się już około dwóch miesięcy. W godzinach popołudniowych i wieczornych internet działa wystarczająco szybko, ale we wszelakich grach sieciowych ping wynosi co najmniej 100, co uniemożliwia normalne granie. Mieszkam pomiędzy BTSami w Goszczanowie, Warcie i Błaszkach - najprawdopodobniej korzystam z tego ostatniego. System komputera wielokrotnie już czyściłem i sprawdzałem działanie internetu w korzystając z dwóch różnych modemów(E3276 i ZTE 823) i dwóch różnych kart sim - nie było żadnej różnicy. Przykra sytuacja, bo wiosną tego roku przez miesiąc internet w ogóle nie chciał działać(podobno były prowadzone prace serwisowe w okolicy...), teraz można w miarę normalnie korzystać z internetu tj, strony ładują się szybko, choć download i upload potrafią pokazać wartości na speedteście rzędu 1,5Mb/s. Jestem wieloletnim klientem Waszej firmy, świadomie godzę się na to, że nie mam najszybszego łącza, ale przez te wszystkie lata nie spotkałem się jeszcze z takimi problemami z pingiem. Proszę coś z tym zrobić.
xNinjax
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 11 wrz 2018, o 20:32

Straszny wzrost pingu w grach

Post autor: xNinjax »

Witam, otóż mam problem. Od pewnego czasu ogromnie wzrósł mi ping w grach online. Wziąłem nową umowę w plusie w lipcu i od tego czasu do połowy sierpnia było dobrze, 60 pingu w grach zero przycinek, ale wtedy się zaczęło. Ping mi wzrósł do 150-200 i utrzymuje się cały czas na tym poziomie. Strony internetowe, przeglądarka normalnie działa, bardzo szybko, lecz w grach nie da się nic zrobić.Niby speed test pokazuje 30-40 pingu lecz tak naprawdę utrzymuje się w granicach powyżej 150. Nie wiem co robić a chciałbym komfortowo pograć. Komputer był również kupowany w lipcu. Model routera to HUAWEI B525 i mieszkam niedaleko Lipna.
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Straszny wzrost pingu w grach

Post autor: zbych_in_flames »

Zrób test i wklej wynik speedtestu w momencie jak masz problem z pingiem. I to na różnych grach tak masz czy o jakaś konkretną chodzi?
xNinjax
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 11 wrz 2018, o 20:32

Re: Straszny wzrost pingu w grach

Post autor: xNinjax »

Ping mam w każdej grze, cały czas.

http://www.speedtest.net/result/7629735509.png

EDIT:
środa, 12 września 2018, 20:10

Teraz wynik się zmienił i jest cały czas podobny do tego:

http://www.speedtest.net/result/7630146191.png
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Wysoki ping LTE

Post autor: zbych_in_flames »

Zwiększyło się obciążenie albo przeskoczyłeś na inne pasmo, podaj z panelu admin RSRQ, RSRP i CellID. Podaj lokalizację w której korzystasz. Masz jakaś dodatkową antenę czy sam router?
xNinjax
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 11 wrz 2018, o 20:32

Re: Wysoki ping LTE

Post autor: xNinjax »

RSRQ: -12dB
RSRP: -105dBm
Kikół
Mam dodatkowe 2 antenki przy routerze
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Wysoki ping LTE

Post autor: zbych_in_flames »

Kiepski sygnał, jak daleko masz do tego adresu Kikół 69 (tam jest BTS). Ustaw router w oknie skierowanym w tę stronę i sprawdź czy jest poprawa RSRP.
xNinjax
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 11 wrz 2018, o 20:32

Re: Wysoki ping LTE

Post autor: xNinjax »

Czy RSRP -81 to dobrze, czy powinien być niższy?

EDIT:
Wyczytałem w internecie, że Plus dodał jakiś LTE Advanced pod koniec sierpnia i myślę, że może jest to od tego, bo akurat w sierpniu mój internet zwolnił i to strasznie. Dodam, że BTS w Kikole nie obsługuje LTE z czego wyczytałem. Czy to prawda to nie mam pojęcia.

EDIT:
Dobra, jednak RSRP był tylko przez chwile -81, znowu wrócił na -101.




Od sl@w_es:
Regulamin PlusForum pkt 10 - korekta błędnej pisowni:
- czy - pierwszą literę w nowym zdaniu zawsze piszemy dużą literą
- nizszy - brak polskich znaków diakrytycznych
- Plus - nazwy własne piszemy dużą literą
Poprawną pisownię wyróżniono w poście.
Ponadto uzupełniono brakujące znaki przestankowe.
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2018, o 13:28 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie piszemy post pod postem! Chcąc uzupełnić wcześniejszą wypowiedź, gdy brak nowych wpisów w temacie proszę używać przycisku ZMIEŃ (prawy górny róg posta).
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Wysoki ping LTE

Post autor: zbych_in_flames »

xNinjax pisze:Dobra, jednak RSRP był tylko przez chwile -81, znowu wrócił na -101
Najprawdopodobniej zmienia się pasmo podstawowe, bo ogólnie wyświetla ci się LTE+ w panelu jak robisz np speedtest, bo przy braku aktywności powinno spadać do samego LTE.

Przestawiałeś router? Daleko masz do tego adresu? Widzisz BTS'a z okna?

Obsługuje według BTSerach jest LTE1800 i 900, więc powinna być też dostępna agregacja.
xNinjax
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 11 wrz 2018, o 20:32

Re: Wysoki ping LTE

Post autor: xNinjax »

Tak, router przestawiałem w każdy zakątek domu i cały czas były albo 2 albo 3 kreski. Do BTS'a mam około 0,5 km i nie widzę go z okna. I według BTSearch jest LTE1800, lecz nie dla Plusa, tylko T-mobile i Aero 2. I zapomniałem o CELL_ID 11225602
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2018, o 14:59 przez xNinjax, łącznie zmieniany 1 raz.
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Wysoki ping LTE

Post autor: zbych_in_flames »

Aero2 = Plus/CP
xNinjax
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 11 wrz 2018, o 20:32

Re: Wysoki ping LTE

Post autor: xNinjax »

No chyba że tak.
Zatem nie wiem co zrobić aby ta prędkość internetu była normalna.
ODPOWIEDZ