Brak LTE+

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
Pietr
Początkujący PlusManiak
Posty: 28
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 16:45

Brak LTE+

Post autor: Pietr »

Witam.
Posiadam telefon Xiaomi Mi6. W moim mieście (bynajmniej z tego co widzę po mapie na stronie plusa) ostatnio Plus uruchomił LTE-Advanced. Tylko, że żadnego LTE+ mi nie łapie. Z tego co widzę to najbardziej rozbudowany nadajnik działa na 900/1800/2100MHz i te częstotliwości mój telefon wspiera. Może wina APN?
Dla porównania fioletowa, konkurencyjna sieć ostatnio postawiła swój nadajnik działający na częstotliwościach LTE1800 LTE2100 LTE2600 ze wsparciem dla LTE+ i taką agregację mi łapie. W plusie zaś nie. W czym problem?

Pozdrawiam.
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1243
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Brak LTE+

Post autor: zbych_in_flames »

Podaj lokalizację.
Pietr
Początkujący PlusManiak
Posty: 28
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 16:45

Re: Brak LTE+

Post autor: Pietr »

Lubaczów
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1243
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Brak LTE+

Post autor: zbych_in_flames »

To potwierdzone jest LTE1800, ale może być jeszcze LTE900. LTE+ załącza się przy jakieś transmisji. Podaj dokładna lokalizację może łapiesz się na zasięg z innego BTS'a.
Pietr
Początkujący PlusManiak
Posty: 28
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 16:45

Re: Brak LTE+

Post autor: Pietr »

Praktycznie po całym mieście chodziłem i nigdzie nie ma LTE+. Również na obrzeżasz. To nie Warszawa. Z jednego końca do drugiego w kilkanaście minut rowerem przejedziesz. ;) W międzyczasie filmy z YT leciały. Tak jak pisałem. Play bez problemu łapie LTE+, plus nie.
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1243
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Brak LTE+

Post autor: zbych_in_flames »

To może jest nieaktywna albo jakaś awaria. Masz jakiś inny telefon z agregacja do przetestowania?
Arkovianin
PlusManiak
Posty: 59
Rejestracja: 21 sie 2015, o 21:54
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Brak LTE+

Post autor: Arkovianin »

Nie martw się u mnie też nie ma lte A tym razem w Łodzi, jest tylko sporadycznie i to w innej lokalizacji niż DOM
Służę pomocą

Co mam?
Sieć: PLUS, P4
Telefon: Xiaomi Mi10 lite 5g
matthies
PlusManiak
Posty: 55
Rejestracja: 1 gru 2015, o 18:35

Re: Brak LTE+

Post autor: matthies »

odkopię temat.
Teoretycznie wg plusa jestem w zasięgu LTE+ (Toruń, ul. Sczanieckiego 10) natomiast w całym mieście mi się LTE+ nie włącza. Natomiast jak wyjechałem za miasto na straszną pipidówę, to nagle pojawiło mi się LTE+ (zastanawiające po co w takim miejscu taki szybki net) a w mieście Toruń LTE+ zaznać nie idzie.
Dodam, że sprawdzałem w wielu lokalizacjach, a telefon technologię wyłapuje gdy znajduje się w tego zasięgu.
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1243
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Brak LTE+

Post autor: zbych_in_flames »

Podaj model telefonu, bo najprawdopodobniej nie obsługuje wszystkich kombinacji w LTE+.
Ferdek40
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Rejestracja: 31 lip 2020, o 12:31

Re: Brak LTE+

Post autor: Ferdek40 »

To może się podepnę. Telefon to Huawei P20, nie mój, ale koleżanki i ma podobny problem jak u kolegi wyżej. Wina telefonu czy może raczej sieci?
ODPOWIEDZ