Jak aktywować pakiet nocny w internecie na kartę?

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
ponku
Nowy
Posty: 3
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 14 lis 2018, o 02:13

Jak aktywować pakiet nocny w internecie na kartę?

Post autor: ponku »

Znalazłem w internecie informacje , że w Plusie internet na kartę są pakiety nocne 200GB.
Kupiłem dziś starter Plus na kartę za 5zł. Narazie włożyłem kartę do telefonu, później planuje przełożyć do modemu podłączonego pod komputer. Doładowałem konto kwotą 20zł.
Nie mogę jednak znaleźć/aktywować usługi pakiet nocny. Na Plus Online po zalogowaniu numerem telefonu, nie ma praktycznie żadnych opcji. Brak jakichkolwiek zakładek do czegokolwiek, tylko dostępne środki i termin ważności konta i reklamy do TV, telefonów dla przedłużających i aplikacji mobilnej.
Zainstalowałem więc aplikacje Plus na telefonie. Tutaj już przynajmniej pojawia się zakładka "Usługi i pakiety", jednak nie ma wśród nich pakietów nocnych a jedyna co nie mam już zaznaczone to pakiet 1GB internet i ochrona internetu.
Na stronie Plus znalazłem kod na usługę "JA + Nocny Transfer w JA + Internet na Kartę”" - *121*11*03#, jednak po jego wpisaniu wyświetla się komunikat "Usługa chwilowo niedostępna. Skontaktuj się z BOK".
Sprawdziłem więc jaką ma taryfę w nowej karcie i jest to "Plus Elastyczna na kartę".
Znalazłem więc "Regulamin Promocji „Zmień taryfę na JA + Internet na Kartę” " gdzie podane jest, żeby zmienić taryfę na Ja+ internet na kartę powinienem wpisać kod *147*24#. Jednak wtedy pojawia się znów komunikat o "Usłudze niedostępnej".

Co robię źle? Co powinienem zrobić, jeśli chcę mieć na komputerze internet nocny od Plusa z dużym pakietem danych?
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Jak aktywować pakiet nocny w internecie na kartę?

Post autor: sl@w_es »

ponku pisze:(...) Znalazłem więc "Regulamin Promocji „Zmień taryfę na JA + Internet na Kartę” " gdzie podane jest, żeby zmienić taryfę na Ja+ internet na kartę powinienem wpisać kod *147*24#. Jednak wtedy pojawia się znów komunikat o "Usłudze niedostępnej".

Co robię źle? Co powinienem zrobić, jeśli chcę mieć na komputerze internet nocny od Plusa z dużym pakietem danych?
Kartę aktywowałeś tzn. wykonałeś jakieś połączenie, wysłałeś SMS-a? Do kiedy masz ważne konto?
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
ponku
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 14 lis 2018, o 02:13

Re: Jak aktywować pakiet nocny w internecie na kartę?

Post autor: ponku »

Wczoraj tylko doładowałem konto a okres ważności po doładowani pokazywał 04.12.2018.
Dziś wykonałem jedno połączenie.
Dziś już na stronie Plus Online po zalogowaniu mam więcej zakładek i opcji zarządzania kontem. Jednak nadal brak opcji nocnego pakietu internetu a kody o których wspomniałem wcześniej nadal powodują tylko wyświetlenie komunikatu os usłudze niedostępnej. W zakładce pakiety mam możliwe do włączenia tylko 3 wersje "Pakiet Euroatlantycki ". W zakładce "promocje" mam możliwość: Premia za częste zasilenia, Ja+ Zawsze bez limitu w Plus, Rok Waznosci Konta cykliczny, 1 GB internet, Rozmawiaj bez limitu, Rozmawiaj, SMS-uj, MMS-uj bez limitu.
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Jak aktywować pakiet nocny w internecie na kartę?

Post autor: sl@w_es »

ponku pisze:(...) nadal brak opcji nocnego pakietu internetu a kody o których wspomniałem wcześniej nadal powodują tylko wyświetlenie komunikatu o usłudze niedostępnej. (...)
ponku pisze:(...) Sprawdziłem więc jaką mam taryfę w nowej karcie i jest to "Plus Elastyczna na kartę".(...)
I nie zobaczysz tego pakietu nocnego w tej taryfie.
Co do kodów to obawiam się, że nie ma możliwości bezpośredniego przejścia z taryfy Plus Elastyczna na Kartę na Ja + Internet na Kartę, jednak wydaje mi się, że da się to zrobić trochę naokoło (przynajmniej tak wynika z lektury tej strony viewtopic.php?f=99&t=17888). Niestety, wiąże się to z poniesieniem większych kosztów, ponieważ najpierw należałoby zmienić taryfę na Nowy Plush, a następnie na Ja + Internet na Kartę.

Na Twoim miejscu przed podjęciem ostatecznej decyzji przyjrzałbym się jeszcze taryfie Nowy Plush. W części związanej z internetem niewiele różni się od wybranej przez Ciebie taryfy.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
ponku
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 14 lis 2018, o 02:13

Re: Jak aktywować pakiet nocny w internecie na kartę?

Post autor: ponku »

Dzięki.
Wygląda na to, że zmiana taryfy na Nowy Plush pomogła. 5zł za zmianę taryfy i wtedy pojawiła się opcja pakietu nocnego za 10zł. Narazie poeksperymentuje z tą taryfa i z prędkością/pakietami jakie tu są dostępne.
ODPOWIEDZ