Problem z internetem bezprzewodowym

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
andr3j
Nowy
Posty: 4
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 12 gru 2018, o 22:45

Problem z internetem bezprzewodowym

Post autor: andr3j »

Witam, mam trochę nietypowy problem (wg mnie). Otóż korzystam z urządzeń D-Link DWR-116 oraz HUAWEI E3272 w dostępie internetu na laptopie asus r556lj. Już od dłuższego czasu pojawia się problem z zanikającym iternetem. Router mam obok komputera, nagle co kilkadziesiąt sekund internet zanika do jednej kreski po czym po chwili powraca. Jeżeli chcę szybciej "pozbyć się problemu" to łączę się ponownie z internetem, jednak ponownie pojawia się problem. Zauważyłem, że chyba im dłużej mam połączony laptop z internetem to rzadziej pojawia się problem (np co kilka minut). Przy korzystaniu z telefonu wifi działa poprawnie. Co ciekawe laptop podłączony do innej sieci działa bezproblemowo - nie ma żadnego zanikania internetu.
Co mogę na to poradzić, ponieważ jest to irytujące. Karta jest skonfigurowana na stałe połączenie internetu LTE. Lokalizacja: Mysłakowice, dolnośląskie.
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1245
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Problem z internetem bezprzewodowym

Post autor: zbych_in_flames »

andr3j pisze: Router mam obok komputera, nagle co kilkadziesiąt sekund internet zanika do jednej kreski po czym po chwili powraca.
Zanika zasięg sieci WiFi czy zasięg sieci komórkowej?
andr3j
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 12 gru 2018, o 22:45

Re: Problem z internetem bezprzewodowym

Post autor: andr3j »

Zanika zasię w WiFi. Na komputerze spada do jednej kreski, strona przestaje się ładować, po czasie działa ponownie.
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1245
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Problem z internetem bezprzewodowym

Post autor: zbych_in_flames »

andr3j, to dziwnna sytuacja jeśli wystęuje tylko na tym laptopie, gdyby był na wszystkich to bym powiedział ze winna routera i pierwszej kolejność reset do fabrycznych, a w ostateczności serwis. Może na telefonie tego nie widzisz bo nie korzystasz w sposób ciągły?
andr3j
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 12 gru 2018, o 22:45

Re: Problem z internetem bezprzewodowym

Post autor: andr3j »

Nie korzystam aż tak często w telefonie. Sprawdzę jeszcze na innym laptopie, czy zdarza się coś podobnego i dam znać.
andr3j
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 12 gru 2018, o 22:45

Re: Problem z internetem bezprzewodowym

Post autor: andr3j »

Na telefonie nie mam takich problemów. Działa normalnie. Zauważyłem też kiedyś, że czasem jak uruchamiałem komputer to przy zasięgu sieci wifi był wykrzyknik, a przy sieci zamiast informacji "Połączono" pojawiała się "Ograniczone". Wtedy musiałem zresetować router. Może to być jakiś problem z ustawieniami karty sieciowej? W swoim Asusie posiadam Qualcomm Atheros AR956x Wireless Network Adapter - sterowniki są aktualne.
ODPOWIEDZ