Skaczący ping

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
SCR
Nowy
Posty: 2
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 13 gru 2018, o 20:51

Skaczący ping

Post autor: SCR »

Witam
Posiadam router HUAWEI B315s-22 i internet od podad 2 tygodni zaczął działać tragicznie,nawet zrestartowanie nic nie pomaga,a wcześniej żadnych problemów nie było i nie wiem czym to jest spowodowane
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Skaczący ping

Post autor: zbych_in_flames »

Podaj lokalizacje, wrzuć jakiś wynik do speedtesta, no i podaj parametry (RSRP, RSRQ) połączenie z panelu admina routera.
SCR
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 13 gru 2018, o 20:51

Re: Skaczący ping

Post autor: SCR »

Namysłów
testy z speedtest: http://scr.hu/0qwff/9tboq
http://scr.hu/0qwff/aeuaq dodam iż ten ping czasem jest 50-80 a czasem dochodzi do 800 a prędkość pobierania nie przekracza progu 0,5 Mb choć powinno byc o wiele więcej

RSSI: -27
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Skaczący ping

Post autor: zbych_in_flames »

SCR pisze:RSSI: -27
Ale to chyba dla Wi-FI a chodzi o poziom sygnału LTE? Podaj też model routera. Ogólnie przy tych wynika prędkości to nie dziwie się że ping skacze, w samej miejscowości jest kilka BTS;ów wiec podaj bardziej przybliżoną lokalizacje albo jakieś współrzędne.
sylwek88heh
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 7 lut 2019, o 14:01

skaczący ping

Post autor: sylwek88heh »

Witam , posiadam internet domowy w abonamencie z umową na 3 lata , internet mam rok czasu , po paru miesiącach ping zaczął nagle skakać od 30 do nawet 800 . wcześniej nie przekraczało 100 mc . Mam ruter hauawei b525 -69f6 .Pomimo 3 kresek wcześniej było w porządku . Lokalizacja to Chudek okolice Ostrołęki (woj. Mazowieckie) Reset rutera oraz szukanie przyczyny w laptopie nic nie zmieniło . Robiłem speed test na telefonie i rownież to samo . Internet wydaje mi się w porządku .
Speedtest . Obrazek
ping test : https://www.predkosc.pl/ping-test/20190 ... -126b.html . Pozdrawiam
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: skaczący ping

Post autor: zbych_in_flames »

A jak się łączysz z routerem? WiFi? Jeśli tak to przetestuj na kablu i daj znac czy jest ten sam problem, jeśli nie będzie to potestowałęm bym działanie (jeśli ci zależy by być na wifi) na innych kanałach, najlepiej pobierając aplikacje do skanowania ruchu w eterze, szczególnie jeśli wykrywasz duża ilość sieci (sąsiądów itp) na swoich urządzeniach.
sylwek88heh
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 7 lut 2019, o 14:01

Re: skaczący ping

Post autor: sylwek88heh »

Tak , przez wi fi ale na kablu to samo . bez zmian
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: skaczący ping

Post autor: zbych_in_flames »

Podaj z panelu admina poziom sygnału -> RSRP i RSRQ. Korzystasz z anteny zewnętrznej?

Może jeszcze przez panel admiana wymusić pojedyncze pasma (przetestuj LTE1800 band 3 i LTE900 band 8) i przetestować czy przy każdym są takie skoki pingu, bo może właśnie przy automatycznej zmianie pasma następuje ten wzrost, a jesteś daleko od BTS'ów więc może jest taka sytuacja.
sylwek88heh
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 7 lut 2019, o 14:01

Re: skaczący ping

Post autor: sylwek88heh »

RSRP : -108dBm RSRQ :-10dB . NIe korzystam z anteny zewnętrznej . mam 2 BTS y w odległości około 10 km . A co do wymuszenia pasma to nie wiem jak to zrobić , mógłbyś mi to wytłumaczyć gdzie znajdę to w panelu ?
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: skaczący ping

Post autor: zbych_in_flames »

Poziom sygnału nie jest rewelacyjny, jeśli router nie stoi gdzieś przy oknie gdzie teoretycznie powinien być największy poziom sygnału to go przestaw, tutaj im bliżej 0 tym lepiej. Tam gdzie jest RSRP/RSRQ jest też cell ID jak go podasz to będe wstanie ci podać BTS'a z którym się łączysz.
sylwek88heh pisze:A co do wymuszenia pasma to nie wiem jak to zrobić , mógłbyś mi to wytłumaczyć gdzie znajdę to w panelu ?
Do tego celu zainstaluj LTE watch: https://www.lte-anbieter.info/ltewatch/huawei.php
sylwek88heh
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 7 lut 2019, o 14:01

Re: skaczący ping

Post autor: sylwek88heh »

CELL_ID: 2983189
Przestawiłem .
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: skaczący ping

Post autor: zbych_in_flames »

sylwek88heh pisze:ELL_ID: 2983189
Baranowo, Mazowieckie
ul. Juranda ze Spychowa 43 (maszt własny)
sylwek88heh pisze:Przestawiłem .
Jakaś poprawka parametrów?
sylwek88heh
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 7 lut 2019, o 14:01

Re: skaczący ping

Post autor: sylwek88heh »

Jedna kreska zasięgu się podniosła , poza tym niewiele się zmieniło .
sylwek88heh
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 7 lut 2019, o 14:01

Re: skaczący ping

Post autor: sylwek88heh »

Pobrałem program , wpisałem hasło . Co dalej ?
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: skaczący ping

Post autor: zbych_in_flames »

W sensie dalej ping niestabilny?
W pozycji frequency band możesz ustawiać konkretne pasmo -> band 3 1800 (spadnie pewnie zasięg ale i tak przetestuj) i sam band 8 LTE900.
ODPOWIEDZ