Teraz jest 18 sty 2019, o 15:22

Zostaw Kontakt

Czy za NETFLIX można dostać FUP-a ?

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy

JADWININ

PlusManiak

• Podziękował : 2 razy
    Otrzymał podziękowań: 4 razy
  • Ostrzeżenia: 1

Czy za NETFLIX można dostać FUP-a ?

Post31 gru 2018, o 18:47

Jak w temacie. Usługa to "LTE bez końca". Ostatnio spadła mi prędkość. Stacjonarny router pracuje w trybie LTE. 2G/3G nie używam bo zablokowane na routerze.
Warunki optymalne, BTS 800 m. od domu i bez przeszkód terenowych. Odludzie: Zegrze Północne k/Legionowa.
BTS to Aero 2 ID: BT11106 ul. Warszawska - dz. nr 83 (maszt Plusa koło DK61) LTE1800 LTE900.
Nic nie ściągam. Tylko sporadycznie NETFLIX 4k/HDR do którego już dostępu nie mam ...

wzbyszko

Prawie PlusManiak

• Podziękował : 0 raz
    Otrzymał podziękowań: 0 raz
  • Moja taryfa: abonament
  • Model telefonu: Xiaomi Redmi 5 Plus

Re: Czy za NETFLIX można dostać FUP-a ?

Post1 sty 2019, o 16:04

Co miesiąc dostaje FUP i zawsze od pierwszego. W tym miesiącu pobrałem 182GB, a oglądanie filmów na pewno potrzebuje dużo więcej. Konsultant z Plusa ściemniał, że FUP jest po to żeby dać innym dostęp do Internetu. To dlaczego zawsze mam FUP od pierwszego nie zależnie od ilości pobranych danych. A w tym czasie na telefonach komórkowych Internet działa bez zmian. W punkcie 4 regulaminu pisze, że jak się ma LTE bez końca to FUP nie dotyczy. Jestem cały czas w zasięgu LTE. Jak to zwolnienie ma służyć dla sprawiedliwego dostępu do Internetu to dlaczego po włączeniu jest do końca okresu rozliczeniowego. Nie jest wyłączane po poprawie Internetu. Ja mam router Huawei B525 700m do anteny i też ustawione połączenia tylko LTE.

JADWININ

PlusManiak

Post2 sty 2019, o 14:12

Odcięcie FUP-em od NETFLIX w wersji 4K 2018/2019 to jakaś porażka cywilizacyjna usługi LTE w wersji POMKONTEL/PLUS.
Proszę o pomoc. Gdzie w tej sprawie dzwonić ?

TomPL

Starszy Plusmaniak

• Podziękował : 13 razy
    Otrzymał podziękowań: 5 razy
  • Model telefonu: NOKIA 700 Symbian Belle

Post2 sty 2019, o 14:31

Dla FUP nie ma znaczenia, czy korzystasz z Netflixa czy z Youtube czy z czego tam jeszcze, liczą się GBajty. Tylko że opis algorytmu włączania FUP dla klienta to "poezja" a szczegółowy algorytm to prawie jak tajemnica przedsiębiorstwa ;)

wzbyszko

Prawie PlusManiak

• Podziękował : 0 raz
    Otrzymał podziękowań: 0 raz
  • Moja taryfa: abonament
  • Model telefonu: Xiaomi Redmi 5 Plus

Post5 sty 2019, o 20:12

Dzięki punktowi 6 z regulaminu "6. W celu umożliwienia wszystkim Abonentom sprawiedliwe korzystanie z sieci Polkomtel stosuje zasady Fair-Usage-Policy („FUP”). Celem FUP jest zapewnienie każdemu z Abonentów możliwość sprawiedliwego korzystania z Usług niezależnie od ilości przesłanych danych. Realizowane jest to poprzez przydzielanie odpowiednich wartości parametrów dostępu do sieci telekomunikacyjnej zgodnie z rosnącym zużyciem danych, w tym obniżenie prędkości transmisji danych do prędkości maksymalnej 32 kb/s." mogą robić co chcą. I nie ważne co pochłania dane. Tylko ta głupia ipla, jest za darmo. Ja korzystam z Cyfrowego Polsatu GO i pobieram filmy, których downolad jest naliczany, a przecież to jedna firma.

JADWININ

PlusManiak

Post6 sty 2019, o 21:02

Czasy się zmieniają. Obecnie dominują TV 4K. NEFLIX 4K czy YT 4K to nie jest jakiś super luxus tylko standard. PLUS powinien dostosować FUP-y do obecnych realiów.
Jak sprawdziłem to wszystkie sieci LTE mają podobne prędkości. Sprawdzę za tydzień wersję z agregacją 1800/900. Podobno wystarczy wymienić na router z obsługą tej technologii.

zbych_in_flames

Szalony PlusManiak

Otrzymał podziękowań: 31 razy

Post8 sty 2019, o 10:41

Może jak wprowadzą do swojej oferty Netlifxa to coś się pojawi, ale nie nastawiał bym się.

JADWININ napisał(a):Sprawdzę za tydzień wersję z agregacją 1800/900. Podobno wystarczy wymienić na router z obsługą tej technologii.

Wystarczy dowolny router z minimum LTE cat 6.

JADWININ

PlusManiak

Post8 sty 2019, o 12:44

Co to cat 6 ?

TomPL

Starszy Plusmaniak

• Podziękował : 13 razy
    Otrzymał podziękowań: 5 razy