plus internet bezprzewodowy na karte

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
MocarQ
Nowy
Posty: 5
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 15 mar 2019, o 22:00

plus internet bezprzewodowy na karte

Post autor: MocarQ »

Witam, mam problem z internetem. Około 3 tygodnie temu zamówiłem internet bezprzewodowy na karte z plusa, i od samego początku mam lagi albo pobieranie/upload skacze od 100Kb/s do 10Mb/s . Co zrobić żeby rozwiązać problem?
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1243
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: plus internet bezprzewodowy na karte

Post autor: zbych_in_flames »

W jaki sprzęcie masz kartę SIM? JAk możesz to podaj poziom sygnału RSRP/RSRQ itp Wrzuć jakiś wyniku testu z speedtest.net i podaj swoja lokalizację.
MocarQ
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 15 mar 2019, o 22:00

Re: plus internet bezprzewodowy na karte

Post autor: MocarQ »

ZTE MF283V, RSRP -86 dBm wszystkie kreski, lokalizacja Będzitówek, teraz akurat w speed test 12.5 mb download 8,5 mb upload 40 pingu , ale wieczorem jest tragedia, dodam że jak siostra z wifi korzysta to ping skacze do 500
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1189
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: plus internet bezprzewodowy na karte

Post autor: Ron »

MocarQ pisze:ZTE MF283V, RSRP -86 dBm wszystkie kreski, lokalizacja Będzitówek, teraz akurat w speed test 12.5 mb download 8,5 mb upload 40 pingu , ale wieczorem jest tragedia, dodam że jak siostra z wifi korzysta to ping skacze do 500
Jeśli wieczorem jest gorzej, to wyraźnie wskazuje, że stacja jest przeciążona i dużo osób korzysta w tych godzinach. To jest internet mobilny i nigdy nie zastąpi stacjonarnego.
MocarQ
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 15 mar 2019, o 22:00

Re: plus internet bezprzewodowy na karte

Post autor: MocarQ »

chodzi o to że ping skacze z 60 do 500 kiedy siostra korzysta z internetu i nie chodzi tu o pobieranie tylko np messenger itp, predkość download skacze od 1Kb/s do 10Mb/s w ciągu sekundy to wydaje mi się że coś jest nie tak.
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1243
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: plus internet bezprzewodowy na karte

Post autor: zbych_in_flames »

No w takim razie musisz ustawic w routerze priorytet na swoje pakiety, albo podlaczyc sie kablem jesli oboje korzystacie teraz na wifi.
MocarQ
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 15 mar 2019, o 22:00

Re: plus internet bezprzewodowy na karte

Post autor: MocarQ »

Jestem połączony kablem pod komputer
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1243
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: plus internet bezprzewodowy na karte

Post autor: zbych_in_flames »

Wieczorem prędkość może spadać związku z większym ruchem ( więcej ludzi korzysta) jeśli do tego dorzucisz ze dodatkowa osoba korzysta, robi się zbyt wąskie gardło by utrzymać dobre pingi, bo router jednocześnie próbuje obsłużyć Twoje pakiety z gry jak i jej z tego co aktualnie robi.

Jedyne opcja to wykorzystanie funkcji QOS, który obawiam się z ten ruter nie posiada, ale sprawdź w panelu admina czy masz gdzieś taką funkcje
MocarQ
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 15 mar 2019, o 22:00

Re: plus internet bezprzewodowy na karte

Post autor: MocarQ »

Jest taka opcja, tylko jak to skonfigurować?
ODPOWIEDZ