Internet dziala/ raczej nie dziala

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
iko01
Nowy
Posty: 8
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 25 maja 2019, o 22:36

Internet dziala/ raczej nie dziala

Post autor: iko01 »

Witam .
Mieszkam w Markach ul. Dmowskiego 51. Mam do nadajnika jakies 1000m. Moc na telefonie w zależności od 120 dBm maxymalnie do 101dBm. Internet raz działa ok czyli około 300kb/s (download 3Mbit/s) a raz tak jak teraz i dzis 5-20kb/s po prostu zenada. Nawet youtube nie chce się załączyć. Da się z tym cos zrobić? Urządzenie na wewnatrz budynku 1 pietro. (przy oknie)

LINK DO TESTU!!
http://www.speedtest.pl/wynik/210702024
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1240
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Internet dziala/ raczej nie dziala

Post autor: zbych_in_flames »

Chodzi o telefon, czy na jakim routerze? Podaj dokładny model i przynajmniej ulice bo odległość to za mało by można było cokolwiek ci doradzić.
iko01
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 25 maja 2019, o 22:36

Re: Internet dziala/ raczej nie dziala

Post autor: iko01 »

ulice masz podana w 1 zdaniu.. ale powtórzę raz jeszcze. Marki ul. Dmowskiego 51. Tak korzystam z telefonu np HTC ONE M7 lub LG G4 lub samsung S7 . Wszystkie w plusie. 2 pierwsze na kartę ostatni to abonament. Problem dotyczy wszystkich telefonów.
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1240
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Internet dziala/ raczej nie dziala

Post autor: zbych_in_flames »

hehe... nie wiem jak tego nie zauważyłem :roll:

W każdym bądź razie na telefonie za dużo zrobić się nie da, zainstaluj na telefonie netmonster z sklepu i podaj eNB RSRQP i RSRQ oraz BW.

Z dużym prawdopodobieństwem korzystasz z BT10496 (takie powinieneś mieć eNB) na ul. S.Moniuszki 4, jeśli się to potwierdzi to zapytaj tutaj czy jest planowana jakaś modernizacja bo to ewidentnie zapchany BTS>
iko01
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 25 maja 2019, o 22:36

Re: Internet dziala/ raczej nie dziala

Post autor: iko01 »

Słuchaj, a czy jak zmienię sieć to coś się polepszy, czy to tylko kwestia tego jak daleko mam do nadajnika? Sory, że takie pytania zadaję, ale nie znam się na tym prawie wcale...

z info cell
RSRQ -15db
rssnr 1.2db
enb- 10496-21
bw - nie znalazłem

Jeszcze takie coś znalazłem
mcc 260
tac 11002
eNB 10496
RSRP -94
RSRQ - 14
MNC 1
ECI 2686997
LCID 21
ASU 45
RSSNR 0.5
POWER 398.2 fW
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1240
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Internet dziala/ raczej nie dziala

Post autor: zbych_in_flames »

iko01 pisze:Słuchaj, a czy jak zmienię sieć to coś się polepszy, czy to tylko kwestia tego jak daleko mam do nadajnika? Sory, że takie pytania zadaję, ale nie znam się na tym prawie wcale...
Bardzo łatwo to sprawdzić podjedź bo tę stacje (adres podwalem i stań od strony swojego domu/mieszkania) i sprawdź jakie osiągasz wyniki.

Łączysz się w LTE900 i sygnał nie jest najgorszy ale RSRQ mogło by być niższe. Na LG lub Samsunga pojawia się ikona LTE+ albo 4G+ czy jest bez +?

Z tego co widzę dostałeś info, że planowana jest modernizacja tego BTS'a o dodatkowe pasmo LTE2600, wiec sugeruje poczekać na odpalenie jak nic się nie zmieni to spróbować innego operatora, ale ogólnie nie ma gwarancji czy nie będzie podobnie.

BTS'y pozostałych operatorów są w podobnej odległości i nie jestem w stanie ci powiedzieć czy będzie lepiej musisz to po postu samodzielnie przetestować najlepiej na jakieś karcie prepaid.
babunia1111
PlusManiak
Posty: 74
Rejestracja: 3 cze 2019, o 12:03

Re: Internet dziala/ raczej nie dziala

Post autor: babunia1111 »

A na co tu liczyć, LTE900 z tego BTS-a zapchane , parametry sygnału wewnatrz dostateczne. Telefony nie logują się do LTE1800z tego BTS-a bo parametry sygnału są po prostu za słabe, LTe2600 na nim działa ale sygnał na 2600MHz jest pewnie szczątkowy i jeszcze słabszy od LTE180 więc i tak się z nim nie połaczysz. dodanie LTE2600 na BTS-ie niewiele zmienia jesli ktoś pozostaje tylko w zasiegu LTE900 bo to pasmo zasięgowe i korzystają z niego klienci oddaleni od BTS-a i tak nie majacy szans na LTE2600 a nawet LTE1800. Na telefonach nie wymusisz tez konkretnego pasma LTE ale na S7 mógłbyś sprawdzić w menu serwisowym jak wygląda sygnał na LTE1800 i LTE2600. sprawdź też czy zadziała agregacja pasm LTE na zewnątrz domu na S7 skorzystaj z https://play.google.com/store/apps/deta ... lite&hl=pl Poczytaj też o S7 i mozliwościach monitorowania sygnału na https://www.telepolis.pl/forum/viewtopi ... 5dddc56e99 a co do innych operatorów to stawiam na 99% ze będą działać lepiej. To zupełnie inna jakość oparta o BTS-y z agregacja 4 CC CA, QAM256 a może nawet MIMO4x4.
iko01
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 25 maja 2019, o 22:36

Re: Internet dziala/ raczej nie dziala

Post autor: iko01 »

dzieki za info . kupie karte orange i zobacze co i jak bo mam dosc tego gownianego internetu. A jeszcze moje takie pytanie. A może jakas antene zewnetrza co wzmocni sygnal wewnatrz? Podłaczy wtedy tego lte 2600?
ODPOWIEDZ