Odu-Idu 300 Warszawa - jak wzmocnić?

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
rywalka
Nowy
Posty: 1
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 24 sty 2020, o 10:30

Odu-Idu 300 Warszawa - jak wzmocnić?

Post autor: rywalka »

Witam,
od jakiegoś czasu testuję Idu-Odu 300 i zastanawiam się czy wykorzystanie zewnętrznej anteny sprawi, że mój internet LTE będzie szybciej chodził, bo teraz to nie jestem zbytnio zadowolona - pobieranie na poziomie pomiędzy 10-30mb/s, upload pomiędzy 10-20mb/s. Z tego co widziałam na mapie, najbliższy maszt wg mapy BTS jest ok 2 km ode mnie i teoretycznie ma Lte Advanced ale uu mnie chyba nie ma agregacji bo by były chyba lepsze wyniki....
Na ten moment mam 4 kreski zasięgu.
załączam screeny parametrów.
moja lokalizacja: Warszawa Wawer ul. Juhasów (52.191200, 21.159303)
Odu zamontowane na dachu na maszcie obok anteny Cyfrowego Polsatu (czy jest możliwość że antena CP zakłóca sygnał?)
z góry bardzo dziękuję za porady co mam dalej robić:
1.) kupić antenę kierunkową do ODU?
2.) kupić antenę i zmienić ODU na np Huawei B525?
3.) zmienić operatora - jeśli tak to na jakiego w mojej lokalizacji?

z góry bardzo dziękuję za pomoc! mam jeszcze tylko kilka dni na decyzję...
Załączniki
lte.jpg
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1245
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Odu-Idu 300 Warszawa - jak wzmocnić?

Post autor: zbych_in_flames »

rywalka pisze:ale uu mnie chyba nie ma agregacji bo by były chyba lepsze wyniki....
Jest, na zrzutach ekranu masz przecież LTE+, a prędkość jest zależna między innymi od ilości użytkowników jednocześnie korzystających z danego pasma czy stacji, sama agregacja nie gwarantuje automatycznie wysokich prędkości.

1. Możesz próbować celować anterną w innego BTS'a, ale nie ma gwarancji, że będzie lepiej. Przed zakupem lepiej zrobić testy na telefonie komórkowym pod danym BTS'em.

2. Jeśli prędkości wynikają z obciążenia stacji (raczej tak) to zmiana urządzenia nie pomoże.

3. To nie jest pytanie na to forum.
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4064
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Odu-Idu 300 Warszawa - jak wzmocnić?

Post autor: sl@w_es »

Regulamin Plus Forum pkt 1 i 25.
Ponadto pkt 11.

W związku z powyższym temat ZAMYKAM.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
ODPOWIEDZ