Internet na próbe

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
RedDevil88
Nowy
Posty: 4
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 26 sty 2020, o 16:50

Internet na próbe

Post autor: RedDevil88 »

Witam

W grudniu wziąłem internet na próbę na 2 tygodnie w postaci karty SIM 30 gb przy pomocy konsultanta który do mnie zadzwonił.
Ostatnio byłem w jednym z oddziałów Plusa i uzyskałem informację, że nie mogę już wziąć kolejnego internetu na próbę ze względu na to, że wziąłem na siebie właśnie tą kartę(niestety nie miałem o tym pojęcia) i muszę odczekać jakiś czas jeśli chodzi o taką usługę(chyba 6 miesięcy).

I tutaj mam pytanie:

Otóż czy jeśli np. osoba z mojej rodziny weźmie na siebie internet na próbę i jeśli się taki internet sprawdzi to będę mógł po okresie próbnym wziąć od razu bezpośrednio umowę na siebie? Chciałbym posiadać rabat gdyż mam już umowę w Plusie, a nie chce podpisywać umowy w ciemno i potem żałować słabego zasięgu...

Bardzo proszę o pomoc

Pozdrawiam
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1240
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Internet na próbe

Post autor: zbych_in_flames »

Teoretycznie możesz potem zrobić cesje na siebie, ale nie jestem pewien czy zostanie to uwzględnione wtedy w ramach smartDomu.

A to na tej wcześniejsze karcie nie zrobiłeś żadnych testów?
RedDevil88
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 26 sty 2020, o 16:50

Re: Internet na próbe

Post autor: RedDevil88 »

Robiłem, ale internet był bardzo słaby ledwo 1mb upload, ale to leciało z telefonu. Teraz chciałbym przetestować modem z anteną lub bez i też dlatego się pytam czy jest taka opcja, ale z tego co widzę to będę musiał zrezygnować na razie
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1240
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Internet na próbe

Post autor: zbych_in_flames »

Na jakim telefonie testowałeś? Jaka lokalizacja?
RedDevil88
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 26 sty 2020, o 16:50

Re: Internet na próbe

Post autor: RedDevil88 »

Samsung Galaxy J6, Majdan Górny, Długa 174
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1240
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Internet na próbe

Post autor: zbych_in_flames »

Masz prawie 5 km do najbliższego BTS'a, antena jak najbardziej wskazana, ale ja bym radził przetestować dalej na telefonie nim cokolwiek kupisz. Standardowo telefon masz w innej sieci niż Plus? Jak nie masz to kup lepiej start za 5 zł, aktywuj jakiś pakeit internetowy i przetestuj.

1. Zainstalować apke Network cell info LITE i wrzucić screena z zakładki dane będąc w swoim miejscu zamieszkania, może być na zewnątrz budynku.
2. Wykonaj test prędkości będąc bliżej stacji od strony swojej miejscowości, najprawdopodobniej łączysz się z BT12032 Tomaszów Lubelski, ul. Łaszczowiecka, ale to warto jeszcze potwierdzić właśnie w apce z pkt 1.

Dodatkowo możesz sprawdzić też BT12029 Jarczów

Wtedy będzie wiadomo czy w ogóle warto inwestować w antenę.
RedDevil88
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 26 sty 2020, o 16:50

Re: Internet na próbe

Post autor: RedDevil88 »

Chodzi o to, że za jakies 2 miesiące przeprowadzam się do miejsca gdzie nie trzeba by było mieć anteny ponieważ zasięg jest bardzo dobry, ale póki co nie mam prawie dostępu do internetu dlatego też chciałbym wiedzieć czy obejdzie się na razie bez dokupienia anteny. Nie chce potem płacić za antenę której i tak nie będę potrzebował

Przesyłam screena z zakładki, telefon był prawdopodobnie w miejscu w którym jest najlepszy zasięg. Internet nie musi być znakomity póki co. Chciałbym po prostu aby strony wczytywały się płynnie i abym mógł bez problemów grać online.

Obrazek
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1240
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Internet na próbe

Post autor: zbych_in_flames »

No według apki Tomaszów Lubelski, ul. Łaszczowiecka BT12032, konkretnie z pasmo LTE900, teraz bez anteny raczej nie osiągniesz więcej niż prędkości jakie uzyskujesz na telefonie. Żeby sprawdzić czy warto kupować antenę trzeba podjechać bliżej do tego BTS tak by telefon zalogował się do LTE1800 ( ECI musi mieć jedną z wartość: 3080193, 3080194, 3080195) ustawić się od strony swojej miejscowości i wykonać test prędkości (najlepiej w godzinach szczytu).
ODPOWIEDZ