Konfiguracja modemu w sieci Plus

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
Lukaszk
Nowy
Posty: 2
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 8 lut 2020, o 21:06

Konfiguracja modemu w sieci Plus

Post autor: Lukaszk »

Dzień dobry.

W tej chwili mam internet T-mobile domowy i chciałbym zmienić na Plus. Posiadam modem Huawei B528 i dzisiaj robiłem testy z kartą Plusa z telefonu - próbowałem połączyć się poprzez SIM z telefonu.
W konfiguracji routera wpisałem APN: intenet. Hasło i użytkownik puste.
Niestety nie mogłem połączyć się z internetem. Proszę o pomoc - nie wiem czy będę mógł użyć ten modem do połączenia z siecią Plus.

EDIT:
niedziela, 9 lutego 2020, 10:33

Dzisiaj udało mi się zalogować do 3G, niestety problem nadal występuje z LTE. Czy może być jakaś blokada w modemie? jak ją usunąć?

EDIT:
niedziela, 9 lutego 2020, 11:26

Dzisiaj połączyłem się z Orange (karta z telefonu) - bez problemu było LTE. Czy problem jest tylko z Plusem?
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Konfiguracja modemu w sieci Plus

Post autor: sl@w_es »

Lukaszk pisze:(...) robiłem testy z kartą Plusa z telefonu - próbowałem połączyć się poprzez SIM z telefonu.
W konfiguracji routera wpisałem APN: intenet. Hasło i użytkownik puste.
Niestety nie mogłem połączyć się z internetem. (...)
Jaka taryfa jest na tej karcie? Pytam ponieważ dla starszych taryf Operator nie przewidział usługi LTE.
Poza tym nawet posiadając nową taryfę (z dostępem do LTE) możesz nie mieć LTE z powodu starej karty SIM nie odbierającej LTE.
Co do APN to dla taryf głosowych powinien być "plus"; "internet" jest dla taryf internetowych.
Jeśli spełniasz warunki to utwórz nowy profil do połączeń internetowych.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Lukaszk
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 8 lut 2020, o 21:06

Re: Konfiguracja modemu w sieci Plus

Post autor: Lukaszk »

Sprawdzałem na dwóch kartach z telefonu z taryfą abonamentową (ze współdzielonym internetem). Na telefonach normalnie używamy LTE. Sprawdzę jeszcze z ustawieniem "plus" zamiast"internet" i dam znać.
Dzięki!
mpl_1
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 22 gru 2020, o 23:47

Re: Konfiguracja modemu w sieci Plus

Post autor: mpl_1 »

Potwierdzam, trzeba zmienić
nazwa: plus
użytkownik: (nic nie wpisywać)
hasło: (nic nie wpisywać)
APN: plus

i połączyć ponownie i zadziałało
bambi
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 17 mar 2022, o 01:03

Konfiguracja internetu w routerze

Post autor: bambi »

Witam,
potrzebuje internetu do domku na wsi, wiec do mojego routera wsadzam karty roznych operatorow, zeby sprawdzić który ma najlepszy zasięg. Wszystkie działają bez zarzutów, a po włożeniu karty Plusa zostaję przekierowana ba stronę, na której można pogrzebać w ustawieniach. Strona wymaga ode mnie podania nazwy użytkownika i hasła... jak je znaleźć? Żadne "admin" ani "plus" nie wchodzi, a na starterze takich informacji nie ma...
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Konfiguracja modemu w sieci Plus

Post autor: zbych_in_flames »

To raczej strona do zarządzania funkcjami routera, więc dane powinny być na odwrocie urządzania lub jeśli były zmieniane i ich nie pamiętasz to możesz przywrócić ustawienia fabryczne i wrócić do tych pierwotnych.

Dane to zestawienia połączenia, jeśli trzeba będzie podać, jeśli karta z taryfą głosową:
nazwa: plus
użytkownik: (nic nie wpisywać)
hasło: (nic nie wpisywać)
APN: plus

Z taryfa internetową:
nazwa: plus
użytkownik: (nic nie wpisywać)
hasło: (nic nie wpisywać)
APN: internet
KasiaSalsa
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 28 gru 2022, o 20:55

Re: Konfiguracja modemu w sieci Plus

Post autor: KasiaSalsa »

Hej,

Mam router Huawei B315 z kartą plusa. Do tej pory działał bez zarzutu. Ale przed świętami wymyśliłam sobie, że wyjeżdżając odłączę wszystko z prądu. Router też. Po powrocie wyskoczyło mi logowanie do strony konfiguracji routera i ciągle tam widnieje Rozłączony. W ustawieniach połączenia próbowała dwóch opcji:
plus -puste -puste - plus
plus -puste -puste - internet
Nic nie działa 🙄
A w telefonie ciążę jest informacja pod Wifi "musisz się zalogować".
Co jeszcze mogę zrobić żeby internet zaczął działać 🤔🤔
ODPOWIEDZ