Problem z siecią LTE

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
Peshuu
Nowy
Posty: 5
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 27 kwie 2020, o 07:23

Problem z siecią LTE

Post autor: Peshuu »

Witam, od paru dni borykam się z problemem którego nie potrafię rozwiązać. Mam na myśli to, że na komputerze (do którego podłączony jestem kablem z routerem!), pokazuje że wszystko jest normalnie, lecz żadna strona internetowa, żadna gra nie chce się załadować. Po kilku/kilkunastu resetowaniach poszedłem poszukać odpowiedzi na Internecie. Znalazłem posta aby zmienić w opcjach "wybór sieci" na "tylko LTE" i nie przyniosło to żadnego skutku, ale po włączeniu opcji "tylko wcdma" Internet powrócił lecz w sieci 3G o ile się nie mylę. Nie mam również problemu z zasięgiem. Dodam jeszcze że router jakiego używam to mf28d i jest sprawny, oraz że Internet w plusie mam już od paru dobrych lat i pierwszy raz coś takiego mnie spotyka.
Z góry dziękuję za każdą chęć pomocy.
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Problem z siecią LTE

Post autor: zbych_in_flames »

Peshuu pisze:Znalazłem posta aby zmienić w opcjach "wybór sieci" na "tylko LTE" i nie przyniosło to żadnego skutku, ale po włączeniu opcji "tylko wcdma" Internet powrócił lecz w sieci 3G o ile się nie mylę.
Czyli w 3G działa, a w LTE nie ma internetu? A przy LTE masz jakiś widoczny zasięg?

Podaj swoją lokalizację.
Peshuu
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 27 kwie 2020, o 07:23

Re: Problem z siecią LTE

Post autor: Peshuu »

Tak przy Lte również mam zasięg, oraz przy Lte ikonka w prawym dolnym rogu w komputerze pokazuje że mam Internet, chociaż że tak naprawdę go nie ma
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Problem z siecią LTE

Post autor: zbych_in_flames »

zbych_in_flames pisze:Podaj swoją lokalizację.
?
Możliwe, że obecnie są jakieś problemy w LTE, może jest jakaś modernizacja np.

Dla pewności możesz przywrócić ustawienia fabryczne na routerze (przycisk reset na obudowie routera w dziurce który trzeba przytrzymać tak z 10s).
Peshuu
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 27 kwie 2020, o 07:23

Re: Problem z siecią LTE

Post autor: Peshuu »

Jestem w Katowicach. Zapomniałem dodać że późno w nocy dzisiaj Internet Lte był i przestał działać około godziny 6, co do resetowania to już to robiłem nie jeden raz.
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Problem z siecią LTE

Post autor: zbych_in_flames »

Peshuu pisze:Jestem w Katowicach.
A dokładniej? Dalej nie działa na LTE?
Peshuu
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 27 kwie 2020, o 07:23

Re: Problem z siecią LTE

Post autor: Peshuu »

Dokładniej mogę napisać że mieszkam na terenie Mysłowic i nie dalej Internetu LTE nie ma :/ słyszałem że podobno problem z Internetem jest w całej Polsce, lecz nie wiem czy to prawda
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Problem z siecią LTE

Post autor: zbych_in_flames »

Peshuu pisze:Dokładniej mogę napisać że mieszkam na terenie Mysłowic i
Czyli całkiem gdzie indzie :roll:
Peshuu pisze:słyszałem że podobno problem z Internetem jest w całej Polsce
, w przypadku internetu mobilnego dokładna logizacja ma znaczenie, w tym minimum ulica.
Peshuu pisze:słyszałem że podobno problem z Internetem jest w całej Polsce
Z tego co widzę na downdetector to 26/04 były tylko problemy przez kilka godzin.

Telefon też masz w Plusie? NA nim też jest problem z internetem LTE? Jak nie masz to przełóż kartę do telefonu jeśli to możliwe i przetestuj. Dobrze by było też na telefonie zainstalować Network cell info lite i wrzucenie zrzutów ekranu z dwóch pierwszych zakładek.
Peshuu
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 27 kwie 2020, o 07:23

Re: Problem z siecią LTE

Post autor: Peshuu »

Mysłowice Różana 12... telefon w Plusie ma tata i też mówi że Internet bardzo zwalnia :/
Kamiński7
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 27 sie 2021, o 13:49

Re: Problem z siecią LTE

Post autor: Kamiński7 »

A w mojej okolicy wszystko jest w porządku z siecią LTE, mogę nawet grać w CSGO na laptopie
ODPOWIEDZ