Okres rozliczeniowy

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
Linka96
Nowy
Posty: 5
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 7 lip 2020, o 22:59

Okres rozliczeniowy

Post autor: Linka96 »

Dostałam pierwszą fakturę za internet z plusa.
I tak szczerze to nie rozumiem jednej informacji zawartej w owej fakturze.

Ale zaczynając od początku. Umowę z Plusem podpisałam 15.06.2020. I jak dobrze zrozumiałam Panią z punktu, okres rozliczeniowy trwa od 15.06 do 14.07. 2020

1. To w takim razie jakim cudem mój okres rozliczeniowy na fakturze trwał od 15.06 do 1.07.2020? Skoro mam jeszcze dwa tygodnie?
2. A o co chodzi z tym abonamentem za okres od 15.06 do 1.08.2020, jeżeli ja w Plusie nie mam nic na abonament?
3. Na stronie sprawdzając ile wykorzystałam pakietu jest informacja, że czyszczenie (czy jak to się zwie) było 1.07. a ja nic takiego nie robiłam? O co więc chodzi?

Moje pytanie jest takie - od kiedy do kiedy trwa mój okres rozliczeniowy, bo w sumie to nie wiem ile mi tego internetu pozostało. I po części trochę już zgłupiałam od tego wszystkiego ...
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4064
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Okres rozliczeniowy

Post autor: sl@w_es »

W Plusie nie ma okresu rozliczeniowego który zaczynałby się 15 dnia m-ca, a kończył 14 następnego m-ca.
Wszystkie okresy rozliczeniowe w poniższym linku:
https://bok.plus.pl/system/templates/se ... et="_blank

Pierwsza faktura obejmuje abonament za:
- niepełny okres rozliczeniowy (od dnia zawarcia umowy do końca okresu rozliczeniowego do którego zostałaś przypisana)
- kolejny pełny okres rozliczeniowy (faktury płatne są z góry za każdy okres rozliczeniowy)
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Linka96
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 7 lip 2020, o 22:59

Re: Okres rozliczeniowy

Post autor: Linka96 »

Czyli zaczął mi się już kolejny okres rozliczeniowy? A jak z naliczaniem transferu? Bo ja już nie wiem jak na to patrzeć?

Skoro mam już nowy okres rozliczeniowy to znowu mam 45 gb i z tej puli mi jest odliczany czy jeszcze z poprzedniego, bo internet jest w takich widełkach czasowych jak mówiła Pani w punkcie tj. od 15.06 do 14.07.2020?

EDIT:
Jakim cudem mam okres rozliczeniowy od 1 dnia miesiąca jak umowę podpisałam 15.06. czyli powinnam mieć od 9 dnia każdego miesiąca ...
Ostatnio zmieniony 8 lip 2020, o 10:50 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę nie zamieszczać postów jeden pod drugim; chcąc uzupełnić wcześniejszą wypowiedź, gdy brak nowych wpisów proszę używać opcji edycji posta (przycisk ZMIEŃ).
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4064
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Okres rozliczeniowy

Post autor: sl@w_es »

Nowy okres rozliczeniowy = nowy transfer.
W pierwszym niepełnym okresie rozliczeniowym przysługujący Ci transfer zostaje rozliczony proporcjonalnie od dnia podpisania umowy do końca okresu rozliczeniowego.
To co mówi Pani z punktu to jedno, a to co masz w umowie to drugie i tylko na tej podstawie jesteś rozliczana.

Po podpisaniu nowej umowy z reguły abonent zostaje przypisany do pierwszego okresu rozliczeniowego następującego po podpisaniu umowy; dlaczego Ty zostałaś przypisana do bardziej odległego cyklu nie mam zielonego pojęcia.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
ODPOWIEDZ