ODU IDU 300 Słaby upload

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
Rzet
Nowy
Posty: 2
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 16 lip 2020, o 11:54

ODU IDU 300 Słaby upload

Post autor: Rzet »

Witam. Może ktoś z was doradzi mi w sprawie odu idu 300.Nie jestem specjalistą. Z racji na słabą lokalizacje (dookoła las) do odu idu domówiłem antenę kierunkową zewnętrzną SignaFlex DUAL Tajfun II 23dBi. Lokalizacja to Skarszów Dolny. Antenę ustawiłem na BTS w Kwakowie w pasmie 1800 wychodzi prędkość pobierania od 20 Mbps do nawet 50mbps, natomiast upload to żenujące maks 2Mbps. Dlaczego taka różnica? Chciałbym aby ten upload wynosił przynajmniej 6 Mbps bo przy streamowaniu taka prędkość nie jest wystarczająca. Czy mogę to jakoś poprawić?

RSRP -116 dBm
RSRQ -12 dB
RSSI -84 dBm
SINR 8 dB
Informacja o lokalizacji 7
Pasmo 3 (1800 MHz)
Antena zewnętrzna Włączona
Dane w roamingu Wyłączone
Załączniki
Jeszcze ze speedtesta
Jeszcze ze speedtesta
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: ODU IDU 300 Słaby upload

Post autor: zbych_in_flames »

UL jest zależny głownie od poziomu sygnału, ty masz tutaj dość słaby. Każdy spadek RSRP poprawi pewnie UL, więc musisz pokręcić anteną i szukać lepszego poziomu sygnału. A bez anteny jakie miałeś parametry i prędkość? Kabel między ODU, a anteną powinien być jak najkrótszy by nie tracić zysku.
Rzet pisze:Antenę ustawiłem na BTS w Kwakowie w pasmie 1800
A sprawdzałeś BT44201 Dębnica Kaszubska, jest bliżej?
Rzet
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 16 lip 2020, o 11:54

Re: ODU IDU 300 Słaby upload

Post autor: Rzet »

Dziękuję za odpowiedź. Przy wyłączonej antenie zewn prędkość spada do około 10 download i 0,5 upload. Kable od tej anteny zewn maja 2x po 10m długości a ODU wisi blisko Nie wiem jak wygląda sprawa skracania takiego kabla ale jeśli by to coś dało to może warto.

Kierowałem wcześniej na Dębnicę ale szału nie było. Może jeszcze popróbuje bo tamtego dnia przy montażu i ustawianiu ogólnie sygnał był jakiś słabszy i pogoda nie za ciekawa była. Dopiero następnego dnia wskoczyło mi na 20/30mbps pobierania.
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: ODU IDU 300 Słaby upload

Post autor: zbych_in_flames »

Jest powolnie na L2600 na Dębicy Kaszubskiej, może jest już odpalone, sprawdź wtedy oddzielnie przy wymuszonym L2600 i L1800 jak i na samym auto (wtedy powinna być agregacja), jakie masz prędkości.
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: ODU IDU 300 Słaby upload

Post autor: sl@w_es »

Regulamin Plus Forum pkt 1, 11, 25.

Wątek ZAMYKAM.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Zablokowany