ZTE MF 920T nie łączy się po LTE

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
piotrekertoip
PlusManiak
Posty: 79
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 27 lis 2011, o 18:35

ZTE MF 920T nie łączy się po LTE

Post autor: piotrekertoip »

Witam serdecznie. Posiadam mobilny ruter ZTE 920T i nie można połączyć się z internetem poprzez LTE. PO 3G łączy się bez problemu. Po ręczym wyszukaniu sieci, znajduje sieć LTE ale po kliknięciu w "zarejestruj" wyskakuje komunikat, że nie powiodła się rejestracja. Czy ktoś miał podobny problm?
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1249
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: ZTE MF 920T nie łączy się po LTE

Post autor: zbych_in_flames »

A karta abonamentowa czy oferta na kartę? Wiesz jaka dokładnie masz taryfę? Dla internetowych powinien być APN internet dla pozostałych APN plus.
piotrekertoip
PlusManiak
Posty: 79
Rejestracja: 27 lis 2011, o 18:35

Re: ZTE MF 920T nie łączy się po LTE

Post autor: piotrekertoip »

Karta jest abonamentowa. Internet po przełożeniu karty do telefonu działa prawidłowo i łączy się poprzez LTE. APN wpisywałem plus oraz internet. Na żadnym z nich nie łączy się z internetem. Przez 3G łączy się z każdym APN-em.
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1249
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: ZTE MF 920T nie łączy się po LTE

Post autor: zbych_in_flames »

Czyli nie sieć, wiec albo coś w ustawieniach router albo k estia braku obsługi LTE900, a jesteś akurat w miejscu gdzie nie łapie pozostałych pasm L1800/2600. Jeśli telefon ma obsługę L900 to by tłumaczyło dlaczegóż właśnie masz w nim zasięg.
piotrekertoip
PlusManiak
Posty: 79
Rejestracja: 27 lis 2011, o 18:35

Re: ZTE MF 920T nie łączy się po LTE

Post autor: piotrekertoip »

W moim miejscu nadawany jest sygnał lte 900 Mhz jak i 1800 Mhz. Sieci lte wyszukuje i znajdują się na liście wyszukany tylko że nie można się do nich zalogować (chociaż są dostępne i odblokowane)
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1249
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: ZTE MF 920T nie łączy się po LTE

Post autor: zbych_in_flames »

To spróbuj reset do ustawień fabrycznych i spróbuj ponownie skonfigurować bo ewidentnie problem po stronie sprzętu skoro karta działa bez problemu na telefonie.
piotrekertoip
PlusManiak
Posty: 79
Rejestracja: 27 lis 2011, o 18:35

Re: ZTE MF 920T nie łączy się po LTE

Post autor: piotrekertoip »

Już to robiłem i ponownie wpisywałem ustawienia. Nic to nie zmieniło. Dalej łączy się tylko po 2/3G.
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1249
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: ZTE MF 920T nie łączy się po LTE

Post autor: zbych_in_flames »

No to nie wiem, może kwestia softu na routerze?
piotrekertoip pisze:Sieci lte wyszukuje i znajdują się na liście wyszukany tylko że nie można się do nich zalogować (chociaż są dostępne i odblokowane)
No chyba, że poziom sygnału jest nie wystarczający? To router mobilny w sumie wiec może podejdź bliżej BTS i się upewnij, ze to nie jest kwestia tego.
piotrekertoip pisze:Karta jest abonamentowa. Internet po przełożeniu karty do telefonu działa prawidłowo i łączy się poprzez LTE. APN wpisywałem plus oraz internet.
A jak dokładnie jest taryfa? Rozumiem, ze testowałeś to jedno po drugim, a nie jest to doświadczenie sprzed jakiegoś okresu? Pytam bo do głowy przychodzi mi jeszcze jeden przypadek, jeśli jest to oferta głosowa i limit został już wykorzystany do karta nie będzie logować się do LTE.
piotrekertoip
PlusManiak
Posty: 79
Rejestracja: 27 lis 2011, o 18:35

Re: ZTE MF 920T nie łączy się po LTE

Post autor: piotrekertoip »

Poziom sygnału jest bardzo dobry. Maszt plusa zlokalizowany jest blisko mojego domu i widzę go z okna.Karty SIM przekładałem do rutera jako oferta głosowa jak i również jako oferta na internet bo takowy abonament też posiadam. Coraz bardziej jestem przekonany o starym sofcie w ruterze, który już nie obsługuje LTE. Jeszcze poszukam bts-a na którym nie ma agregacji pasma. Może takich agregowanych nie potrafi "przełknąć"
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1249
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: ZTE MF 920T nie łączy się po LTE

Post autor: zbych_in_flames »

Agregacja na stacji nie powinna mieć żadnego wpływu na logowanie się do pojedynczego pasma. No mimo to wygląda to ze jakaś blokada po stronie routera z jakiegoś powodu, może narzuca inne ustawienia przy próbie połączenia.
ODPOWIEDZ