Słaby zasięg

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
Stypek
Nowy
Posty: 8
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 4 wrz 2020, o 23:49

Słaby zasięg

Post autor: Stypek »

Witam otóż dnia 04.09.2020 o godzinie około 13 nie miałem w ogóle zasięgu potem o około 16 godzinie zaczął wracać aczkolwiek zmieniał się z LTE na HSPA+ potem na EDGE z prędkości 2-5mb/s zmienił się na 20-500kb/s nie mogłem nawet w spokoju coś obejrzeć w jakości 480P zazwyczaj oglądam w 720P w nic pograć bo pakiety traciłem 30-50% przez co wszystko lagowało.
Najśmieszniejsze i denerwujące jest to że nawet nie wykorzystałem 50GB ba po 50GB mam ten tak zwany "bez limitu" a mimo to prędkość LTE spadła. Tak się chwalicie NAJLEPSZYM internetem w polsce a jest jak jest co miesiąc awarie, problem z zasięgiem i połączeniem i oczywiście pewnie pojawi się ktoś kto powie że to przez ilość osób która w tym momencie z niego korzysta ale bez przesady słyszę tą samą śpiewkę już jakieś minimum 5 lat żyjemy w 2020 roku i żeby mieć takie problemy.
Nie wiem czemu ale zawszę jak są te awarie to tak jak mówiłem prędkość pobierania spada ale za to wysyłania rośnie co jest głupię bo większość pobiera niż wysyła nwm czy plus chcę jakoś wynagrodzić to że jest pobieranie jakie ejst ale prędkością wysyłaniem tego nie naprawi. Jak coś krozystam z Huawei B315 Podlasie/Wysokie Mazowieckie

Obrazek

Polecam też czasem zajrzeć tutaj i poczytać co ludzie mają do powiedzenia: https://downdetector.pl/status/plus/map ... et="_blank
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1243
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Słaby zasięg

Post autor: zbych_in_flames »

Dalej masz problemy? Wymuś w ustawieniach router "tylko LTE"
Stypek pisze: Polecam też czasem zajrzeć tutaj i poczytać co ludzie mają do powiedzenia: https://downdetector.pl/status/plus/map ... et="_blank
To samo piszą na temat każdego operatora, zawsze się znajdzie ktoś kto ma jakiś problem, ale gorszy zasięg, albo jest jakaś awaria, nie da się stworzyć idealnych warunków wszystkim.
Stypek
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 4 wrz 2020, o 23:49

Re: Słaby zasięg

Post autor: Stypek »

tak dalej jest problem w ustawieniach mam Tylko LTE najlepsze że nie dostałem wiadomości że przekroczyłem limit i od wczoraj znów 300-500kb/s zamiast tych 3-6mb/s
A co do zasięgu to zawsze miałem 4-5 kresek na 5 teraz nagle jakimś cudem ponownie mam słaby zasięg 2-3 kreski jakim cudem? nagle z dobrego zasięgu zmienił mi się na tak słaby?
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1243
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Słaby zasięg

Post autor: zbych_in_flames »

Wygląda to na FUP teraz, jaki masz cykl rozliczeniowy?

W kwestii zasięgu to router mógł przelogować się na wyższe pasmo LTE, które ma niższy zasięg.
Stypek
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 4 wrz 2020, o 23:49

Re: Słaby zasięg

Post autor: Stypek »

Cykl rozliczeniowy to 25 dzień każdego miesiąca
Pasmo zmieniałem na każde możliwe i na każdym działa fatalnie na niektórych 2-30kb/s na lepszych 100-500kb/s
Jeszcze jedna rzecz Nie skończył mi się pakiet 45GB/50GB około + mam jeszcze bez limitu więc jakim prawem mam spadki pakietów? przykładowo w grach mam loss: 30-50% i te 300-500kb/s zamiast 3-5mb/s płace co miesiąc za internet i dostaje coś takiego? Już pół tygodnia minęło a ja wciąż muszę się borykać z taką siecią?
Fracz3k
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 13 lip 2020, o 14:05

Re: Słaby zasięg

Post autor: Fracz3k »

Witam mam problem z internetem mieszkam w zofiowce koło tuszyna i w dzień prędkość internetu jest między 0.5 a 1.5mb/s, w nocy i rano do 10 gdzieś, jest nawet 60 mb/s. Ostatnio od 4 dni jest jeszcze problem z pingiem który dochodzi nawet do 1000+.korzystam z btsa o numerze lokalizacji 190 czyli prawdopodobnie znajduje się w Woli Kazubowej. Proszę o podpowiedź czy są szanse na złapanie zasięgu z innego nadajnika w kolicy tuszyna. Korzystam z odu idu 300 z antena zewnętrzna, sinr jest w granicach od 4 do 8 i skacze
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1243
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Słaby zasięg

Post autor: zbych_in_flames »

Wymuszasz jakieś pasmo, czy masz ODU ustawione na auto? Podaj też RSRP i RSRQ
Fracz3k
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 13 lip 2020, o 14:05

Re: Słaby zasięg

Post autor: Fracz3k »

Wymuszam 1800 mhz pasmo bo najlepiej internet chodzi wtedy rsrp - 110dBm rsrq - 12dBm
Nadajnik mam w odległości w lini prostej to 3 km i jest on na wzniesieniu ja zaś w delikatnym dołku ale odu idu jest na sztycy koło 4 metrów nad budynkiem.
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1243
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Słaby zasięg

Post autor: zbych_in_flames »

Na auto powinno łapać LTE+ ( dwa pasma) więc teoretycznie powinno być lepiej, bo to zawsze trochę więcej przepustowości.
Porównywałeś?

By złapać sygnał inne stacji potrzebna by była antena kierunkowa, a to też nie daje gwarancji ze będzie lepiej. Trzeba by było wcześniej wykonać testy pod docelowym BTS by sprawdzić jakie orientacyjne prędkości można się spodziewać.

Możesz też ewentualnie tutaj: viewtopic.php?f=100&p=264609#p264609"target="_blank zapytać o modernizacje tej stacji w Woli Kazubowej BT30825
Fracz3k
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 13 lip 2020, o 14:05

Re: Słaby zasięg

Post autor: Fracz3k »

Dziękuję za podpowiedź sprubuje jeszcze raz na auto zobaczę jak będzie teraz czy lepiej czy gorzej
Mam antenę kierunkowa już bo samo odi idu nie dawało sobie rady
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1243
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Słaby zasięg

Post autor: zbych_in_flames »

Fracz3k pisze:Mam antenę kierunkowa
Jaką dokładnie? Na Wole Kazubową masz skierowaną rozumiem? Testowałeś inne kierunki np.: Dłutów albo Tuszyn?
Fracz3k
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 13 lip 2020, o 14:05

Re: Słaby zasięg

Post autor: Fracz3k »

Antena Mimo l4g ustawiona na wolę kazubowa właśnie. Jak bym nią nie kręcił to cały czas łapie tylko zasięg lokalizacja 190

Takie są parametry na ustawieniu auto
Screenshot_20201103_185718.jpg
Nie mogę rozgryźć informacji o lokalizacji jaki to dokładnie bts
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1243
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Słaby zasięg

Post autor: zbych_in_flames »

Nie są to tragiczne parametry, ale nie są to też najlepsze. Jak zaczynasz coś pobierać, otwierać to pojawią się w menu routera LTE+? Jeśli tak to wtedy działa agregacja L1800+900.
Fracz3k pisze:Antena Mimo l4g
To za dużo mi nie mówi, daj linka do niej.
Fracz3k pisze:Jak bym nią nie kręcił to cały czas łapie tylko zasięg lokalizacja 190
Jesteś trochę otoczony lasem wiec może być problem z uzyskaniem sygnału z innej stacji.
Fracz3k
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 13 lip 2020, o 14:05

Re: Słaby zasięg

Post autor: Fracz3k »

https://allegro.pl/oferta/antena-kierun ... et="_blank

EDIT:
LTE+ mam cały czas na modemie widoczne po ustawieniu na auto.

EDIT:
W niedzielę poświęcę trochę czasu i spróbuję jeszcze złapać zasięg z Tuszyna bądź Rzgowa są to nadajniki w obrębie do 5 a 6 km ode mnie.




EDIT: środa, 4 listopada 2020, 16:18
Od sl@w_es:
korekta błędnej pisowni - Regulamin Plus Forum pkt 10:

- sprubuje
- tuszyna, rzgowa - nazwy własne piszemy dużą literą
- odemnie
Interpunkcja!
Poprawną pisownię wyróżniono w poście.
Ponadto; chcąc uzupełnić wcześniejszą wypowiedź, gdy brak na nią odpowiedzi proszę, używaj opcji edycji posta (przycisk ZMIEŃ).
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1243
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Słaby zasięg

Post autor: zbych_in_flames »

To wrzuć wyniki prędkości i poziomu sygnału. W wątku o zasięgu widzę, że dali info ze jest w planach poprawa, ale nie wiadomo kiedy, więc nie wykluczone ze dopiero wtedy zauważywszy poprawę jeśli nie uda ci się teraz złapać innego BTS'a.
ODPOWIEDZ