LTE ze stałym IP od plusa VS router Dlink DWR-921 ROZWIĄZANY

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
kaczkadziwaczka777
Nowy
Posty: 4
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 15 wrz 2020, o 15:01

LTE ze stałym IP od plusa VS router Dlink DWR-921 ROZWIĄZANY

Post autor: kaczkadziwaczka777 »

Dzień dobry.

Jestem nowym klientem plusa i właśnie dokupiłem sobie stałe IP dla usługi LTE. Karta sim siedzi w routerze Dlink. Na infolinii powiedziano mi jakie będę miał IP oraz że muszę uzupełnić APN, czyli : m2mplusgsm.pl

Z tego co znalazłem w sieci nie podaje się w profilu ani nazwy użytkownika ani hasła... i chociaż połączenie działa to jednak IP mam nadal zmienne,m w każdym razie inne niż to które mi podano. Bardzo proszę o wskazówkę czy aby na pewno dobrze mam skonfigurowany router, załączam screen routera.

Ps
W innym miejscu w sieci znalazłem tabelkę ze standardowymi hasłami różnych operatorów i również przetestowałem.

Dziękuję
Załączniki
conf.png
konfig Dlink DWR921.png
Ostatnio zmieniony 17 wrz 2020, o 17:47 przez kaczkadziwaczka777, łącznie zmieniany 2 razy.
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1245
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: LTE ze stałym IP od plusa VS router Dlink DWR-921

Post autor: zbych_in_flames »

Tak pozostają puste, a prawidłowy APN to m2m.plusgsm.pl

Na sreenie dalej masz APN internet
kaczkadziwaczka777
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 15 wrz 2020, o 15:01

Re: LTE ze stałym IP od plusa VS router Dlink DWR-921

Post autor: kaczkadziwaczka777 »

zbych_in_flames pisze:Tak pozostają puste, a prawidłowy APN to m2m.plusgsm.pl

Na sreenie dalej masz APN internet
Dzięki

Tak tak , mam APN internet ja screenie jednej z kilku prób, nie zdążyłem wrzucić drugiego, aktualnego screena, a ip mam znowu nie takie jak trzeba.
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1245
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: LTE ze stałym IP od plusa VS router Dlink DWR-921

Post autor: zbych_in_flames »

Ale to IP sprawdzasz z poziomu router czy komputera, bo to router dostanie inne IP, a po sieci LAN czy WiFI będziesz miał nadane IP z routera. Potem zazwyczaj potrzebna jest przekierowania portów do konkretnych czynności.

https://eu.dlink.com/pl/pl/wsparcie-tec ... et="_blank
kaczkadziwaczka777
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 15 wrz 2020, o 15:01

Re: LTE ze stałym IP od plusa VS router Dlink DWR-921

Post autor: kaczkadziwaczka777 »

zbych_in_flames pisze:Ale to IP sprawdzasz z poziomu router czy komputera, bo to router dostanie inne IP, a po sieci LAN czy WiFI będziesz miał nadane IP z routera. Potem zazwyczaj potrzebna jest przekierowania portów do konkretnych czynności.

https://eu.dlink.com/pl/pl/wsparcie-tec ... et="_blank
Bardzo dziękuję za link.

na stronie whatismyipaddress.com widzę swój adres który jest taki sam jaki widzę na głównym ekranie routera, i nie jest to ten adres który podała mi konsutantka, natomiast komenda ipconfig pokazuje mi adres jaki mam przedzielony z routera. Zamierzam zrobić sobie pulpit zdalny na tej maszynie.
Załączniki
33.png
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1245
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: LTE ze stałym IP od plusa VS router Dlink DWR-921

Post autor: zbych_in_flames »

No to może jakiś błąd, w sensie może jednak przydzielili ci inny IP? Po stronie routera wystarczy tylko zestawić połączenie przez właściwy APN nic więcej.
kaczkadziwaczka777
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 15 wrz 2020, o 15:01

Re: LTE ze stałym IP od plusa VS router Dlink DWR-921

Post autor: kaczkadziwaczka777 »

zbych_in_flames pisze:No to może jakiś błąd, w sensie może jednak przydzielili ci inny IP? Po stronie routera wystarczy tylko zestawić połączenie przez właściwy APN nic więcej.
Czeski błąd, po prostu a adresie APN brakowało kropki po "m" czyli m2m.plusgsm.pl

Temat oznaczam jako rozwiązany.
Dziękuję i pozdrawiam.
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1245
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: LTE ze stałym IP od plusa VS router Dlink DWR-921 ROZWIĄ

Post autor: zbych_in_flames »

A widziałem na początku ze masz błąd i podałem ci od razu właściwy xD. Nic nie pisałeś więc myślałe, że błąd był tutaj tylko na forum.
ODPOWIEDZ