Podwajasz sieć telefoniczną za pomocą 2 transceiverów?

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
akerikels46
Nowy
Posty: 1
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 7 gru 2020, o 14:00

Podwajasz sieć telefoniczną za pomocą 2 transceiverów?

Post autor: akerikels46 »

Czy możesz podwoić szybkość sieci telefonicznej za pomocą dwóch „urządzeń nadawczo-odbiorczych”

Z tego, co wiem, wieże telefonii komórkowej mają ograniczoną przepustowość, powiedzmy, 1 Gb / s, która obsługuje około 100 osób, z których każda uzyskuje około 10 Mb / s w godzinach szczytu. Czy można mieć urządzenie, które korzysta z jednej karty SIM i ma dwa nadajniki-odbiorniki udające dwa telefony jednocześnie, a może nawet jeden łączy się z inną wieżą komórkową. W pewnym sensie skutecznie podwaja twoją prędkość.

Wiem, że korzystanie z dwóch telefonów daje to samo, ale dla obu trzeba skutecznie kupić pakiet danych. co na dłuższą metę może być naprawdę drogie, jeśli takie urządzenie istnieje.https://9apps.ooo/
Ostatnio zmieniony 9 gru 2020, o 18:05 przez akerikels46, łącznie zmieniany 1 raz.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6158
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Podwajasz sieć telefoniczną za pomocą 2 transceiverów?

Post autor: mariusz9a »

Nowe telefony w większości i już od dłuższego czasu obsługują transmisje wieloantenowe (MIMO).
akerikels46 pisze:Czy można mieć urządzenie, które korzysta z jednej karty SIM i ma dwa nadajniki-odbiorniki udające dwa telefony jednocześnie, a może nawet jeden łączy się z inną wieżą komórkową.
Nie spotkałem się. Natomiast jeśli jest jedna karta SIM, to nie połączy się z dwoma różnymi nadajnikami - ograniczenia po stronie sieci.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
ODPOWIEDZ