ODU IDU 300 niestabilny internet

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
ArtS
Nowy
Posty: 8
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 30 lis 2021, o 10:29

Re: ODU IDU 300 niestabilny internet

Post autor: ArtS »

Na paśmie 1800 swego czasu była znaczna różnica in plus ale teraz już nie. Dokładnie myślałem o koncepcji anteny kierunkowej ale to już są konkretniejsze koszty. Poprzednia antena prawie 200 zł teraz kierunkowa znacznie ponad 200 zł. to ponad półroczny abonament za dostęp. Nie śpieszno mi pakować się w dodatkowe koszty wskutek zakłamywania informacji przez operatora o faktycznych możliwościach ich sieci. W luty kończy mi się umowa także pożegnam się ozięble.
sauber
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 25 sty 2022, o 16:16

ODU IDU 300 LTE problemy

Post autor: sauber »

Witam, przejdę do rzeczy.
Mieszkam w miejscowości Dębinki, gmina Serock.
Od listopada/grudnia mam spore problemy z w/w internetem. Wcześniej było tak, że o każdej porze dnia i nocy prędkość internetu i ogólna jego stabilność była zadowalająca, lecz od jakiegoś czasu mimo tego, że rano mam 100Mb/s to wieczorem np. w niedzielę jest 3Mb/s i strasznie wysokie pingi uniemożliwiające granie w gry online. Co ciekawe nawet jak prędkość jest wysoka i gdy włączę speedtesta to pingi skaczą do 500, czego wcześniej nie było.

Kupiłem też antenę Cybertecha na 1800-2600mhz lecz mimo poprawy parametrów w zasadzie nic to nie zmieniło.
Do BTS-a mam 2,5 km i widzę go z dachu bez żadnych przeszkód.

Jakieś pomysły jak mogę przywrócić dawną stabilność internetu?

RSRP -88 dBm
RSRQ -10 dB
RSSI -58 dBm
SINR 7 dB
PCI 11
Cell ID 2940705
Pasmo 7 (2600 MHz)
Antena zewnętrzna Włączona
Dane w roamingu Wyłączone
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: ODU IDU 300 LTE problemy

Post autor: zbych_in_flames »

Wrzuć link do testu gdzie masz wysoki ping.
Z tego co wkleiłeś masz wymuszone L2600 teraz? Przy L1800 lub auto jest tak samo?
sauber
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 25 sty 2022, o 16:16

Re: ODU IDU 300 LTE problemy

Post autor: sauber »

Obecnie jest ustawione na auto. Na 1800 jest jeszcze gorzej niż na 2600. Oczywiście nie wspominam tutaj o 900mhz bo tu jest tragedia.
Speedtest z teraz
https://www.speedtest.pl/wynik/318878359"target="_blank

Ping w speedtescie jest złudny bo jak pinguje w cmd np. onet.pl to podczas robienia testu pingi rosną do 500ms. Jak test się zakończy to pingi wracają do około 30ms.


EDIT1: godzina 18.43
D 3Mb/s, Up 25Mb/s
Czyli wychodzi na zapchane btsy. Sinr spadł na 0 i tak co wieczór. :/
Mam tak od dwóch miesięcy, wcześniej nigdy tak nie było. W godzinach szczytu zawsze było te 30mb/s i stabilny ping nie przekraczający 150ms :/
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: ODU IDU 300 niestabilny internet

Post autor: zbych_in_flames »

sauber pisze:Kupiłem też antenę Cybertecha na 1800-2600mhz lecz mimo poprawy parametrów w zasadzie nic to nie zmieniło.
Do BTS-a mam 2,5 km i widzę go z dachu bez żadnych przeszkód.
Ok to wyniki wskazują na duży ruch wieczorem na tym sektorze, z tym ty nic nie zrobisz. Próbowałeś przestawić antenę na Serock albo ewentualnie Jaskólowo, Zabłocie (chociaż tutaj spory pas lasu cię dzieli od tej stacji :-()?
sauber
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 25 sty 2022, o 16:16

Re: ODU IDU 300 niestabilny internet

Post autor: sauber »

Właśnie próbowałem i nic z tego. Kręciłem anteną na wszystkie inne btsy, ale cały czas łapie mi ten z Wierzbicy. Oczywiście zmieniałem też przy tym pasma i nic. Kurde szkoda, że tak to działa. Co ciekawe na stronie btsearch pokazuje, że właśnie na tym btsie w Wierzbicy było coś majstrowanie, bo jak się kliknie wyświetl najnowsze to go podświetla. Może zamknęli tam jakieś sektory lub coś? :/
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: ODU IDU 300 niestabilny internet

Post autor: mariusz9a »

Btsearch pokazuje pozwolenia a nie rzeczywiste prace na sieci ;-)
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
ODPOWIEDZ