Problem z połączeniem do internetu - modem Huawei e5372

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
nnak11
Nowy
Posty: 1
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 8 paź 2021, o 13:37

Problem z połączeniem do internetu - modem Huawei e5372

Post autor: nnak11 »

Kilka lat temu z internetem na abonament w Plusie kupiłam modem Huawei e5372 i przez wiele lat używałam bez problemów. Teraz ponad rok leżał nieużywany. Kupiłam do niego Plus internet na kartę.
Modem się włącza i widzi sieć, ma dobry zasięg. Komputer i telefon go widzą. Łączą się z modemem. Wyświetla się na ekranie, że zasięg jest bardzo dobry - wszystkie kreski. I teraz po połączeniu na obu urządzeniach pojawia się komunikat, że "połączony brak dostępu do internetu". Resetowałam modem kilka razy i zawsze jest tak samo.
Czy ten modem jest już za stary i dlatego nie działa? Czy to przez to, ze internet jest na kartę? Albo robię coś źle, ale wcześniej jak już pisała nie było nigdy problemów.
Proszę o pomoc.
Emil908
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 11 sty 2023, o 03:50

Re: Problem z połączeniem do internetu - modem Huawei e5372

Post autor: Emil908 »

Mam ten sam problem z ruterem przenośnym Huawei. Wymiana karty SIM nic nie dała.
Może miał ktoś podobny problem i pomoże?
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Problem z połączeniem do internetu - modem Huawei e5372

Post autor: zbych_in_flames »

To znaczy raczej mało prawdopodobne by był to ten sam problem na routerze co na modemie. Napisz coś więcej, a najlepiej opisz dokładnie co się dzieje, jak model routera itp itd, bo tak to mogę tylko zgadywać.
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Problem z połączeniem do internetu - modem Huawei e5372

Post autor: sl@w_es »

nnak11,

Jaką taryfę masz na tej karcie którą wkładasz do routera?
Prawdopodobnie cały problem tkwi w APN, który dla dla taryf głosowych powinien mieć "plus"; "internet" przeznaczony jest dla taryf internetowych. Sprawdź to.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
ODPOWIEDZ