Realne GT master edition 5g i brak 5g w plusie.

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
Marcin83
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 16 paź 2021, o 11:41

Realne GT master edition 5g i brak 5g w plusie.

Post autor: Marcin83 »

Witam,
Posiadam w.w. telefon i nie loguje mnie do 5g pomimo że mieszkam Krakowie.
Dowiedziałem się że telefon nie jest na liście supportowany modeli przez plusa.
Czy rozważane jest dodanie w.w. modelu do listy wpuszczanych telefonów do 5g w plusie?
Czy jedynym rozwiązaniem jest przejście do innego operatora? Z tego co pytałem Orange, Play i T-Mobile tylko plus tak robi.
Pozdrawiam
PWojciechowska
Szalony PlusManiak
Posty: 270
Rejestracja: 29 kwie 2015, o 11:27

Re: Realne GT master edition 5g i brak 5g w plusie.

Post autor: PWojciechowska »

Marcin83 pisze:Witam,
Posiadam w.w. telefon i nie loguje mnie do 5g pomimo że mieszkam Krakowie.
Dowiedziałem się że telefon nie jest na liście supportowany modeli przez plusa.
Czy rozważane jest dodanie w.w. modelu do listy wpuszczanych telefonów do 5g w plusie?
Czy jedynym rozwiązaniem jest przejście do innego operatora? Z tego co pytałem Orange, Play i T-Mobile tylko plus tak robi.
Pozdrawiam
No niestety tak jest w Plusie. Telefony z 5G w sprzedaży, ale w Plusie tego nie uświadczysz. Mam LG Velvet z Plusa ale tu w sieci ten telefon nie będzie działał w 5G. Dla mnie to jest nie fair sprzedawać taki telefon, wiedząc, ze nie będzie w pełni wykorzystany. Pisałam już na tym forum na ten temat, to mnie zjechano ze powinnam wiedzieć co kupuje. Tylko trzeba zauważyć, ze mało kto jest na tyle obeznany z nowoczesna technologia by wiedzieć wszystko i być na bieżąco. Dlatego korzystam z Orange, a umowa sobie leci osobno i korzysta z niej syn. Kolejny telefon, który wezmę będzie bez umowy abonamentowej. Ps. W Orange, T Mobile i Play pewnie będzie na tym telefonie 5G.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6154
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Realne GT master edition 5g i brak 5g w plusie.

Post autor: mariusz9a »

Co Wy za głupoty piszecie to aż głowa boli :roll: Co niby Plus ma dodawać do supportu żeby działało? Telefon musi posiadać obsługę pasma n41 w 5G. Jeśli go nie ma to nie będzie działać i tyle. Tu nie ma co dodawać do jakiś supportów. To jest zwykła specyfikacja działania sieci (opisana w międzynarodowych specyfikacjach 3GPP) dla pasma n41 (2600MHz) jeśli telefon ją ma do będzie działać (poza iPhone, które jest blokowane po stronie Apple).

Marcin83 czy ten telefon w specyfikacji technicznej ma wypisane pasmo n41? Jeśli tak to czy Twoja taryfa posiada dostęp do 5G? Jeśli tak to czy na pewno tam gdzie jesteś jest zasięg 5G? Jeśli tak, to 5G włączy się dopiero gdy będą przesyłane dane. 5G nie pokazuje się na wyświetlaczu tak jak zwykły zasięg - to tak nie działa. 5G jest podatne na tłumienia, może trzeba podejść bliżej nadajnika?

PWojciechowska a to już nie można sprzedawać urządzeń nie obsługujących pasma n41? :roll: to dlaczego sprzedają telewizory 4k a nawet 8k jak prawie żaden program nie nadaje w takiej rozdzielczości? Kpina, nie? Takie gadanie głupot...
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
PWojciechowska
Szalony PlusManiak
Posty: 270
Rejestracja: 29 kwie 2015, o 11:27

Re: Realne GT master edition 5g i brak 5g w plusie.

Post autor: PWojciechowska »

mariusz9a pisze:Co Wy za głupoty piszecie to aż głowa boli :roll: Co niby Plus ma dodawać do supportu żeby działało? Telefon musi posiadać obsługę pasma n41 w 5G. Jeśli go nie ma to nie będzie działać i tyle. Tu nie ma co dodawać do jakiś supportów. To jest zwykła specyfikacja działania sieci (opisana w międzynarodowych specyfikacjach 3GPP) dla pasma n41 (2600MHz) jeśli telefon ją ma do będzie działać (poza iPhone, które jest blokowane po stronie Apple).

Marcin83 czy ten telefon w specyfikacji technicznej ma wypisane pasmo n41? Jeśli tak to czy Twoja taryfa posiada dostęp do 5G? Jeśli tak to czy na pewno tam gdzie jesteś jest zasięg 5G? Jeśli tak, to 5G włączy się dopiero gdy będą przesyłane dane. 5G nie pokazuje się na wyświetlaczu tak jak zwykły zasięg - to tak nie działa. 5G jest podatne na tłumienia, może trzeba podejść bliżej nadajnika?

PWojciechowska a to już nie można sprzedawać urządzeń nie obsługujących pasma n41? :roll: to dlaczego sprzedają telewizory 4k a nawet 8k jak prawie żaden program nie nadaje w takiej rozdzielczości? Kpina, nie? Takie gadanie głupot...
No właśnie. Oto chodzi. Sprzedaje operator urządzenia 5G, których nie wspiera. Już raz mi pisałeś w podobnym temacie. Nie wszyscy się MUSZA ZNAĆ NA TECHNOLOGII 5G, i to nie jest jakieś dziwne. Operator sprzedający telefony z 5G MUSI poinformować klienta ze ten model nie odbierze tej technologii u niego! Czego nie rozumiesz?! Zwykła uczciwość. Nic więcej. Ale tego nie zrozumie ktoś, kto jest ślepo zapatrzony w operatora….


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Marcin83
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Rejestracja: 16 paź 2021, o 11:41

Re: Realne GT master edition 5g i brak 5g w plusie.

Post autor: Marcin83 »

@mariusz9a ja tylko cytuje to co konsulatanci mi powiedzieli. Realme GT Master Editon nie jest na liscie wspieranych(supportowanych) telefonów u Plusa i nie ma informacji kiedy będzie. I podano mi linka do strony z listą telefonów. https://www.plus.pl/5g"target="_blank
Na tym kontakt się zakończył i przyszedłem tutaj na forum.

Apropo specyfikacji mojego telefonu.
"5G:n1/n3/n5/n7/n8/n20/n28/n77/n40/n41/n78/n38/n66"
https://www.realme.com/pl/realme-gt-mas ... et="_blank
Kontaktowałem się z Orange, Play i T-mobile. Wszędzie powiedziano mi że będzie działać 5G na tym telefonie u nich w sieci.

"5G nie pokazuje się na wyświetlaczu tak jak zwykły zasięg" na screenach innych urzytkowników pojawia sie 5G zamiast LTE+

tak bytw @mariusz9a strasznie od razu jakiś taki podbuzowany jesteś.
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4064
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Realme GT Master Edition 5G i brak 5G w Plusie

Post autor: sl@w_es »

Marcin83,

bardzo proszę o przeedytowanie swoich dotychczasowych wypowiedzi w tym wątku i dostosowanie ich do zasad obowiązujących na FORUM - Regulamin Plus Forum.

Już sam tytuł wątku łamie pkt 10 w/w Regulaminu.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6154
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Realne GT master edition 5g i brak 5g w plusie.

Post autor: mariusz9a »

Marcin83 to na resztę pytań odpowiedz, bo tam tkwi problem. Jak telefon obsługuje 5G na n41 to musi działać. Nigdzie nie musi być dodawany, supportowany itd.
Marcin83 pisze:tak bytw @mariusz9a strasznie od razu jakiś taki podbuzowany jesteś.
Bo to kolejny temat o tym samym.

PWojciechowska właśnie nie musi. To tylko nazwa modelu telefonu zawiera w sobie 5G a nie operator je sprzedaje jako działające w jego 5G. Poza tym już aktualnie telefonów bez pasma n41 w zasadzie nie ma. Te co nie obsługiwały, miały pierwsze modemy z obsługą 5G, gdzie 5G dopiero raczkowało i go w Polsce nie było, gdy te modele projektowano. Wtedy dużo pasm nie było obsługiwanych., nie tylko n41. A że akurat to od konkurencji było to tak się złożyło.
I dalej odniosę się do tekewizji - rozumiem że producent tv wyraźnie informuje Cię który kanał obejżysz np w 8k?:-D to jest analogiczna sytuacja. A nawet nie tyle producent co każdy sprzedawca...
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
illicit
PlusManiak
Posty: 51
Rejestracja: 12 sty 2021, o 07:05
Lokalizacja: Polska

Re: Realne GT master edition 5g i brak 5g w plusie.

Post autor: illicit »

Ciągle nie napisałeś jaką masz taryfę, na tym telefonie 5G musi działać.
j@n
PlusManiak
Posty: 67
Rejestracja: 17 cze 2020, o 19:20

Re: Realne GT master edition 5g i brak 5g w plusie.

Post autor: j@n »

Właśnie, apeluję o powstrzymanie emocji. 5G Plusa na tym telefonie działa. Wystarczy krótkie wyszukiwanie w Google i mamy dowód:
Telepolis pisze:Testowałem telefon w 5G Plusa i średnio osiągałem wyniki 300-350 Mbps w zależności od miejsca, maksymalnie prawie 400 Mbps.
https://www.telepolis.pl/artykuly/testy ... et="_blank
Marcin83
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Rejestracja: 16 paź 2021, o 11:41

Re: Realne GT master edition 5g i brak 5g w plusie.

Post autor: Marcin83 »

illicit pisze:Ciągle nie napisałeś jaką masz taryfę, na tym telefonie 5G musi działać.
Mam starter z Plusa z taryfą Elastyczną i włączonym pakietem 5G 20GB za 20zł w pierwszym miesiącu. Mieszkam w Krakowie na Czyżynach według map powinno tu być 5G.
Apropo telefonu faktycznie w kilku recenzjach pisano że testowali na nim 5G właśnie z Plusa.
Poszukam w necie gdzie najbliżej jest nadajnik 5G
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6154
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Realne GT master edition 5g i brak 5g w plusie.

Post autor: mariusz9a »

A na zewnątrz budynków też nie łapie zasięgu? Z doświadczenia powiem, że z zasięgiem pasma n41 wewnątrz budynków jest bardzo średnio i jeśli nie mieszkasz blisko nadajnika to może być lipa (przy dobrych wiatrach złapie przy oknie). Tylko pamiętaj, żeby połączyć się z 5G musi być wymiana danych między telefonem a siecią, czyli np odświeżaj pocztę e-mail, załącz speedtest, albo jakąś muzyczkę/filmik z neta. Jeśli wymiany danych z siecią nie ma, to telefon nie połączy się z 5G.
Jeszcze takie głupie pytanie - w ustawieniach telefonu jest włączona obsługa sieci 5G?
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Marcin83
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Rejestracja: 16 paź 2021, o 11:41

Re: Realne GT master edition 5g i brak 5g w plusie.

Post autor: Marcin83 »

Tak mam ustawiony suwak na 5G enabled. Byłem na zewnątrz i też cały czas ikona jest z LTE+. Włączanie i wyłaczanie trybu samolotowego lub telefonu nie pomaga. W narzędziach diagnostycznych też wskazuje na BTS z 4G. Sprawdze jeszcze w innych lokalizacjach ale już dawno w Gazecie Krakowskiej chwalili się że są 3 nadajniki Plusa z 5G na terenie tych osiedli.
Co ciekawe na BTS Search w ogólne już nie pokazuje nadajników plusa. Jest jakaś inna lista nadajników per miasto?
Coś czuje że to 5G to raczej musi się jeszce rozbudować aby z tego "normalnie" korzystać.
Sprawdze jeszcze na starterze T-Mobile.
btw dobrze ze przed przeniesieniem numeru kupiłem ten starter.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6154
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Realne GT master edition 5g i brak 5g w plusie.

Post autor: mariusz9a »

Jeśli bliżej nadajnika też nic nie złapiesz, to proponuję napisać w oficjalnym dziale Plusa np w TYM wątku, bo wychodzi na to, że z jakiś przyczyn usługa 5G nie jest aktywna na Twoim numerze. Tam pomogą już bezpośrednio pracownicy operatora.
Jeśli faktycznie tam na trzech stacjach działa już 5G komercyjnie, to raczej na zewnątrz budynków powinno się coś złapać...
A jesteś w stanie podać numer nadajnika z którym się łączysz w LTE?
Marcin83 pisze:Co ciekawe na BTS Search w ogólne już nie pokazuje nadajników plusa. Jest jakaś inna lista nadajników per miasto?

Przed chwilą sprawdzałem i działa - aktualizacja była niedawno więc może dlatego coś było nie tak.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1240
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Realne GT master edition 5g i brak 5g w plusie.

Post autor: zbych_in_flames »

Marcin83 pisze:Mam starter z Plusa z taryfą Elastyczną i włączonym pakietem 5G 20GB za 20zł w pierwszym miesiącu.
*136# co tutaj masz?
Marcin83 pisze:Poszukam w necie gdzie najbliżej jest nadajnik 5G
Tutaj powinno być, podjedź bliżej i sprawdź czy dalej masz tak samo: ul. Centralna 51a - blok mieszkalny

Jeśli dalej będzie to samo to zgłoś w oficjalnym dziale problem to co Specjaliści sprawdzą numer itp. itd.
Marcin83
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Rejestracja: 16 paź 2021, o 11:41

Re: Realne GT master edition 5g i brak 5g w plusie.

Post autor: Marcin83 »

*136# zwraca
Aktywne promocje: Bez limitu 20GB 5G(limit 20gb w tym limit UE 4,67),
9213,
GIGA BANK w PLUS,
6GB na start (0 GB)

Sprawdze w tamtej lokalizacji. Thx

@mariusz9a wieczorem podam wiecej danych dt btsa

https://files.fm/thumb_show.php?i=myj4822ek
ODPOWIEDZ