Realne GT master edition 5g i brak 5g w plusie.

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1245
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Realne GT master edition 5g i brak 5g w plusie.

Post autor: zbych_in_flames »

Nie wiem co to za apka ale głupoty pokazuje, w tych miejscach nie ma BTS'ów
Marcin83
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Rejestracja: 16 paź 2021, o 11:41

Re: Realne GT master edition 5g i brak 5g w plusie.

Post autor: Marcin83 »

OpenSingal, pewnie jakaś lipna.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6155
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Realne GT master edition 5g i brak 5g w plusie.

Post autor: mariusz9a »

A tych miejscach masz nadajniki (załącznik). Wszystkie posiadają pozwolenie na 5G, ale wszystkie znaki na niebie i ziemi (porównanie z aktualną mapą zasięgu) wskazują na to, że 5G działa na razie tylko na nadajniku podanym przez zbych_in_flames (Centralna 51a).
Załączniki
Nadajniki.PNG
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Marcin83
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Rejestracja: 16 paź 2021, o 11:41

Re: Realne GT master edition 5g i brak 5g w plusie.

Post autor: Marcin83 »

Skąd bierzecie te listy nadajników?
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1245
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Realne GT master edition 5g i brak 5g w plusie.

Post autor: zbych_in_flames »

mariusz9a pisze:ale wszystkie znaki na niebie i ziemi (porównanie z aktualną mapą zasięgu) wskazują na to, że 5G działa na razie tylko na nadajniku podanym przez zbych_in_flames (Centralna 51a).
Nie no według mapy jeszcze BTS Kraków, Małopolskie ul. Siwka 34 - maszt P4 ale to już nie Czyżny tylko chyba ŁĘG (nie wiem nie znam Krakowa).

To co pokazywał wyżej Marcin83 wyżej to nawet nie Czyżny tylko Osiedle Avivo dalej północ, tam pewnie też na niektórych już działa.

Nie zmienia to faktu ze najłatwiej będzie podjechać po BTS'a na którym jest pewne ze działa i sprawdzić, a nie kombinować ;-) z jakimiś apkami.
Marcin83
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Rejestracja: 16 paź 2021, o 11:41

Re: Realne GT master edition 5g i brak 5g w plusie.

Post autor: Marcin83 »

zbych_in_flames pisze:
mariusz9a pisze: To co pokazywał wyżej Marcin83 wyżej to nawet nie Czyżny tylko Osiedle Avivo dalej północ, tam pewnie też na niektórych już działa.
Tzn według tych mapek jest to osiedle Avia, (gdzie mieszkam) ale administracyjnie to wszystko podchodzi pod Czyżyny oficjalnie.
Ostatnio zmieniony 26 paź 2021, o 14:40 przez Marcin83, łącznie zmieniany 2 razy.
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1245
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Realne GT master edition 5g i brak 5g w plusie.

Post autor: zbych_in_flames »

no własnie no widzisz,... tak to jest jak nie poda się dokładnie położenia - ja Krakowa nie znam, więc nie znam takich szczegółów.
Zainstaluj network cell info lite i daj screena z zakładki dane
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6155
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Realne GT master edition 5g i brak 5g w plusie.

Post autor: mariusz9a »

Ja najbardziej lubię btsearch.pl
Jeszcze wracając do pozostałych nadajników (BT26500 i BT20996) można dopytać w TYM temacie czy działa tam już 5G.
zbych_in_flames pisze:Nie no według mapy jeszcze BTS Kraków, Małopolskie ul. Siwka 34 - maszt P4 ale to już nie Czyżny tylko chyba ŁĘG (nie wiem nie znam Krakowa).
Może, założyłem że nie ma bo jakieś tam małe dziury w 5G są nieopodal nadajnika :-D Wiadomo, to wszystko to takie wróżenie z fusów - najlepiej dopytać specjalistów Plusa w podanym wyżej temacie :-) Także wycinek też zrobiłem taki mniej więcej na dzielnicę Czyżyny :-D
Załączniki
obraz_2021-10-26_144303.png
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Marcin83
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Rejestracja: 16 paź 2021, o 11:41

Re: Realne GT master edition 5g i brak 5g w plusie.

Post autor: Marcin83 »

https://files.fm/thumb_show.php?i=g2gxassn7
Przy okazji od razu powiem że probowałem również z wyciągniątą kartą z LajtMobile. Tak czy inaczej podjade na tą Centralną. To dość blisko.

@mariusz9a co zaznaczasz w BTS Serach?
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6155
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Realne GT master edition 5g i brak 5g w plusie.

Post autor: mariusz9a »

Wychodzi na to, że to ten rodzynek: al. Jana Pawła II 37 - Politechnika Krakowska.

Ja wybieram jako sieć Plus+LTE+Aero2. To są nadajniki Plusa. A jako bazę to UKE albo Btsearch. W obu są różnice w porównaniu z rzeczywistością. W UKE mogą być nadajniki które jeszcze nie istnieją, a Btsearch z kolei nie ma wszystkich które istnieją, np nie ma tam wcale 5G.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1245
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Realne GT master edition 5g i brak 5g w plusie.

Post autor: zbych_in_flames »

Dla pewności poproś o sprawdzenie ustawień na numerze tutaj: link
Marcin83
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Rejestracja: 16 paź 2021, o 11:41

Re: Realne GT master edition 5g i brak 5g w plusie.

Post autor: Marcin83 »

Byłem przy tej centralnej. Zrestartowałem telefon i to samo. Cały czas LTE+. Byłem napewno podpięty do tamtego nadajnika.
https://files.fm/thumb_show.php?i=9dswvt5wd
Zapytam w pozostały tematach o to ale coś mam wrażenie że jeszcze dużo pracy z wdrażaniem 5G w Polsce.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6155
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Realne GT master edition 5g i brak 5g w plusie.

Post autor: mariusz9a »

Nie jest też aż tak źle z tym 5G :-) Zrób tak jak pisaliśmy wcześniej - zgłoś żeby sprawdzili usługi na Twoim numerze, bo wychodzi na to, że nie masz dostępu do 5G. Może też się zdarzyć tak, że coś jest nie tak z samym telefonem :-( Ale miejmy nadzieję że raczej problemem jest nieaktywne 5G u operatora ;-) Także napisz zgłoszenie ;-)
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
robbo2k
Prawie PlusManiak
Posty: 43
Rejestracja: 31 paź 2021, o 19:41

Re: Realne GT master edition 5g i brak 5g w plusie.

Post autor: robbo2k »

Zainstaluj netmonster i sprawdź czy wyświetlany nadajnik (po ściągnięciu bazy dostaniesz jego numer i adres) czy na pewno ma 5G ale na 90% problem jest z usługami.
Marcin83
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Rejestracja: 16 paź 2021, o 11:41

Re: Realne GT master edition 5g i brak 5g w plusie.

Post autor: Marcin83 »

Otrzymałęm taką odpowiedź z reklamacji:
"Odpowiadając na zgłoszenie otrzymane 25.5.2021 r. informuję, iż zapoznałam się ze sprawą.
Informuję, iż Pana reklamacja została uznana. Tym samym potwierdzam, iż uruchomiona została usługa 5G w ramach promocji „Bez limitu i 20GB 5G”.
Przepraszam za zaistniałą sytuację oraz niedogodności z niej wynikające."

Kilkanaście minut później jak sprawdzałem(pojawila sie ikona 5G) to na speed tescie miałem po ponad 300mbit/s.:)
Obrazek

Wieczorem, jak poszedłem na spacer z psem, kilka bloków dalej sprawdziłem na otwartej pzrestrzeni i....ledwo 10mbit ciągnie.
Niestety tak jest również do dzisiaj w miejscu gdzie 24h temu miałem po ponad 300mbit :(
Nie wiem czy to aktywowanie bonusu "100zł na 60 dni" nie sprwawiło że coś te ustawienia znowu sie nadpisały itp. Ikona 5G widoczna w obu miejscach nadal.

Co ciekawe, jak deaktywuje 5G w telefonie to na zwyklym LTE mam po 100mbit.
Znowu bede do nich pisał ale słabo to wygląda coś.
Jako ciekawostke dodam ze ten netmonster na karcie plusa raportuje ze jestem na LTE(pomimo że w telefonie jest ikona 5G w zasięgu oraz w speed teście.). A gdy włoże starter T-mobile to zgłasza 5G.


Tak czy inaczej dzieki za pomoc. Moim zdaniem to 5G u nas wymaga jeszcze dużo pracy wdrożeniowej.
ODPOWIEDZ