Najszybszy iplus !! sprawdzamy LTE !! :-)

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Najszybszy iplus !! sprawdzamy LTE !! :-)

Post autor: luki »

luzak pisze: Aktywacja była w dniu dzisiejszym, skoro uważasz że może coś być nieuruchomione to poczekam do jutra.
Tak myślę. Jutro powinno być już ok. Czekam na sprawozdanie :-P
Awatar użytkownika
vod
Moderator
Posty: 1064
Rejestracja: 24 lut 2009, o 20:48
Kontakt:

Re: Najszybszy iplus !! sprawdzamy LTE !! :-)

Post autor: vod »

luzak pisze:od razu po zainstalowaniu przed połączeniem jest Niepołaczony: (LTE) i 4 kreski zasięgu, lecz i tak łączyło się z HSPA+ na domyślnych ustawieniach, na wyłączonym ustawieniu awaryjnym "nie udało połączyć z internetem". Aktywacja była w dniu dzisiejszym, skoro uważasz że może coś być nieuruchomione to poczekam do jutra. Zasięg był sprawdzany wewnątrz jak i na zewnątrz budynku - nie było różnicy co do technologii.
Zrób tak jak opisałem wcześniej,przy pierwszy starcie może być taki problem,mimo że widzi "niepołączone LTE".
Ja miałem taki sam problem,mimo że usługa była aktywna natychmiast po aktywacji.
""... życie upiornym oddechem pluskiew
pisz ten aforyzm i noś na bluzce ..."

http://www.youtube.com/watch?v=SV0IPygR ... ure=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=7fU59FeRg2A
luzak
Prawie PlusManiak
Posty: 47
Rejestracja: 18 sty 2012, o 01:37
Lokalizacja: Opalenica

Re: Najszybszy iplus !! sprawdzamy LTE !! :-)

Post autor: luzak »

niestety twój sposób nie działa, ciągle nie można połączyć, poczekam do jutra i wtedy napisze czy się coś zmienilo.


edit 22-01-2012:
Niestety problem jest ciągle ten sam, przy braku awaryjnego polaczenia "nie można połączyć z internetem" mimo że przed połączeniem są 4 kreski zasięgu przy "Niepołączony: LTE". No nic pozostaje zwrot i anulowanie umowy.
Awatar użytkownika
vod
Moderator
Posty: 1064
Rejestracja: 24 lut 2009, o 20:48
Kontakt:

Re: Najszybszy iplus !! sprawdzamy LTE !! :-)

Post autor: vod »

Coś drgnęło ;-) zmiany na lepsze:

Obrazek
""... życie upiornym oddechem pluskiew
pisz ten aforyzm i noś na bluzce ..."

http://www.youtube.com/watch?v=SV0IPygR ... ure=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=7fU59FeRg2A
MK_
Początkujący PlusManiak
Posty: 28
Rejestracja: 28 cze 2011, o 13:20

Re: Najszybszy iplus !! sprawdzamy LTE !! :-)

Post autor: MK_ »

Wziąłem sobie na próbę 7 dniową internet LTE.
Do nadajnika mam około 1km, mieszkam w bloku od strony przeciwnej do nadajnika. UMTS2100 z tego masztu ledwo dociera więc miałem wątpliwości co do działania LTE ale generalnie działa.

- bez anteny zasięg 2 kreski na 5
- modem horrendalnie gorący, można się poparzyć
- upload horrendalnie niski - 0,30Mb/s
- download od 5 do 20Mb/s
- wszystko stabilne i działa bezproblemowo

Generalnie to czterech liter nie urywa, szybciej chodzi HSPA+ DC z Orange u mnie - do 30Mb/s i z uploadem około 3Mb/s a nie równym prędkości UMTS ;)

Dodam że w tym samym miejscu
UMTS2100 Plusa - download 4-6Mb/s, upload 1.50Mb/s, Aero2 mniej więcej tak samo, tyle że w HSPA+
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Najszybszy iplus !! sprawdzamy LTE !! :-)

Post autor: luki »

Do nadajnika mam około 1km, mieszkam w bloku od strony przeciwnej do nadajnika. UMTS2100 z tego masztu ledwo dociera więc miałem wątpliwości co do działania LTE ale generalnie działa.
Przecież 2100 nie obsługuje LTE, tylko 1800 MHz Mobylandu, inne nadajniki, więc to nie ma związku. Antena nie tylko zwiększa zasięg, ale również prędkości.

Modem rzeczywiście się grzeje.

p.s. Mógłbyś wrzucić jakiegoś speedtesta z dziś z orange, bo nie chce mi się wierzyć, że 1/3 tej prędkości osiągasz jak podajesz i z LTE z dziś dla porównania.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Najszybszy iplus !! sprawdzamy LTE !! :-)

Post autor: mariusz9a »

MK_ pisze:HSPA+ DC z Orange u mnie - do 30Mb/s
Nigdy w to nie uwierzę :-)
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
MK_
Początkujący PlusManiak
Posty: 28
Rejestracja: 28 cze 2011, o 13:20

Re: Najszybszy iplus !! sprawdzamy LTE !! :-)

Post autor: MK_ »

Przecież 2100 nie obsługuje LTE, tylko 1800 MHz Mobylandu, inne nadajniki, więc to nie ma związku. Antena nie tylko zwiększa zasięg, ale również prędkości.
Ma związek, bo na tym kominie są poupychani chyba wszyscy operatorzy, a 1800MHz ma podobne tłumienie do 2100MHz.
p.s. Mógłbyś wrzucić jakiegoś speedtesta z dziś z orange, bo nie chce mi się wierzyć, że 1/3 tej prędkości osiągasz jak podajesz i z LTE z dziś dla porównania.
Jak dostanę w łapy E372 to dam, bo ten E398 (a tylko nim dysponuję) wygląda na to, że nie ma HSPA+. DC mam download na HSPA+ Orange około 10Mb/s teraz. Co do LTE to teraz wygląda to tak:
Obrazek
Upload miażdży żebra. Przy wysyłaniu poczty można się pochlastać.

Generalnie nie ma się co oszukiwać, reklamy są przesadzone jak cholera. Prędkość 10 razy niższa niż walą po oczach bilbordami i reklamami w TV. Oprogramowanie i modem strasznie niestabilne, trzeba się nieraz z nim naszarpać. Wolałbym w wykonaniu Plusa porządne HSPA+ - tylko nie takie dno jak jest teraz, że w budynkach nie ma zasięgu i stacje podpięte pod radiolinie 8Mb/s tylko zrobione porządnie, a całkiem by wystarczyło...

Co do Orange to nie mam jak teraz zrobić testu, ale to jest dowód na to, że się da:

Obrazek
Awatar użytkownika
Amix
Szalony PlusManiak
Posty: 374
Rejestracja: 2 wrz 2008, o 21:27
Lokalizacja: EPSC/EPWA
Kontakt:

Re: Najszybszy iplus !! sprawdzamy LTE !! :-)

Post autor: Amix »

LTE w domu na jednej kresce. Coś wysyłanie słabe.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 20 lut 2012, o 12:01 przez Amix, łącznie zmieniany 2 razy.
MK_
Początkujący PlusManiak
Posty: 28
Rejestracja: 28 cze 2011, o 13:20

Re: Najszybszy iplus !! sprawdzamy LTE !! :-)

Post autor: MK_ »

Obrazek
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Najszybszy iplus !! sprawdzamy LTE !! :-)

Post autor: mariusz9a »

MK_ pisze:Co do Orange to nie mam jak teraz zrobić testu, ale to jest dowód na to, że się da:
Speedtest to żaden dowód. A wiesz dlaczego nie wierzę w ponad 30 Mb/s w HSPA+ DC? Ponieważ realna maksymalna do osiągnięcia prędkość dla technologii HSPA+ DC (42 Mb/s) to 50% wartości teoretycznej :-)
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
qbay
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 23 lut 2012, o 00:11

Re: Najszybszy iplus !! sprawdzamy LTE !! :-)

Post autor: qbay »

Od dziś testuje LTE. Przez pierwszą godzinę naprawdę byłem pod wrażeniem pomimo, że prędkości nie były maksymalne czyli download ~47Mb/s , upload ~3,5Mb/s (centrum wawy, okolice arkadii). Niestety kiedy chce ściągnąć jakiś większy plik (pow. 100 MB) z zagranicznego serwisu to maksymalny transfer to.... 1Mb/s... śmiech na sali.
Zobaczymy jak będzie po północy.
Awatar użytkownika
tomek
Szalony PlusManiak
Posty: 1499
Rejestracja: 1 paź 2008, o 19:13
Lokalizacja: Polska

Re: Najszybszy iplus !! sprawdzamy LTE !! :-)

Post autor: tomek »

qbay pisze:Niestety kiedy chce ściągnąć jakiś większy plik (pow. 100 MB) z zagranicznego serwisu to maksymalny transfer to.... 1Mb/s... śmiech na sali.
Jak sądzisz, wina w tym Plusa?
dziadek186
PlusManiak
Posty: 108
Rejestracja: 3 mar 2010, o 18:59

Re: Najszybszy iplus !! sprawdzamy LTE !! :-)

Post autor: dziadek186 »

Raczej ja w tym winy plusa nie widzę. Serwery serwisu nie dają rady i tyle. Tutaj można pobrać testowe paczki danych : http://noc.gts.pl/ . Dla mnie to jest miarodajny wynik, nie jakieś tam speedtest.pl . Pozdrawiam.
igacopierz
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 25 lut 2012, o 14:31

Re: Najszybszy iplus !! sprawdzamy LTE !! :-)

Post autor: igacopierz »

Mnie działało LTE przez 2 dni po czym rzekomo skończył się transfer i ograniczyli prędkość. Nowy okres mam od 21 i jak LTE nie działało, tak nie działa do chwili obecnej.
Podobno to wina podwykonawcy Plusa, który nie odblokował numerów przy nowym okresie rozliczeniowym. Dziś mamy 25 i usługa dalej nie działa. Poza tym opcja umowę podpisywałem w promocji na 7 dni za 0 zł, aktywacja 0 zł i przy wejściu umowy w życie LTE 23 dni gratis, a mnie już wystawili fakturę na kwotę prawie 90 zł ...
Kpina
ODPOWIEDZ