Najszybszy iplus !! Testy 2G i 3G.

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
Awatar użytkownika
kmis
Starszy Plusmaniak
Posty: 176
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 5 sty 2009, o 14:22
Lokalizacja: Ełk
Kontakt:

Post autor: kmis »

Moje osiągi - Warszawa-Mokotów godz. 13.30, Samsung NC10

Obrazek
Elvir
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 4 lis 2008, o 10:56
Lokalizacja: Puławy / Warszawa

Post autor: Elvir »

Marciano pisze: Za pomocą pierwszej określali byśmy prędkość łącza w danym miejscu.

http://speedtest.net/

Dzięki drugiej stronie mogli byśmy określić miejsce w którym uzyskaliśmy prezentowane parametry :)

http://maps.google.com/
Można też określać przy tym prędkość łącza nie tylko w danym miejscu ale też i czasie, bo to dosyć istotne. Na przykład wczoraj (niedziela, około godz. 14.30) postanowiłem połączyć się przez swój telefon (Samsung Z370 podłączony bluetooth'em do kompa) z netem i z ciekawości sprawdziłem wyniki. Na 3G (niestety telefon nie obsługuje HSDPA) osiągnąłem download w granicach 340 Kbit/sek, upload ponad 200 kbit/sek). Nie robiłem screena, bo to żadna rewelacja. Ale zdziwiłem się jak przełączyłem ręcznie na EDGE. Zobaczcie sami:

Obrazek

W lokalizacji: warszawa, ochota
mariusz9a pisze:Marciano, widzę że masz pecha i brakuje kilkudziesięciu metrów do zalogowania się do 3G ;-)
Ale jak na EDGE to transfery niezłe :-)
Niezły transfer jak na EDGE? Oczywiście żartujesz :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 6 sty 2009, o 18:33 przez Elvir, łącznie zmieniany 2 razy.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: mariusz9a »

Elvir pisze:mariusz9a napisał/a:
Marciano, widzę że masz pecha i brakuje kilkudziesięciu metrów do zalogowania się do 3G
Ale jak na EDGE to transfery niezłe



Niezły transfer jak na EDGE? Oczywiście żartujesz
Właśnie nie żartuję. okolice 150kb/s dla EDGE u każdego operatora to dość dobry rezultat. Twoje 210kb/s to wyjątek. No chyba że w tej Warszawie to macie bardzo niskie obciążenie sieci...

Dla przykładu to będąc w wakacje w Zakopanym to Internet mobilny w ogóle nie działał w sieci 2G - tak była zapchana. I to czy to dzień czy noc to najczęściej w ogóle wywalało błąd ze nie można połączyć :lol: Za to w 3G net śmigał normalnie.

PS. Link do tematu gdzie opisałem jak to działało w Zakopanym: http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?t=265
W odpowiedzi od BOK dostałem jakąś głupia regułkę i to olałem.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Elvir
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 4 lis 2008, o 10:56
Lokalizacja: Puławy / Warszawa

Post autor: Elvir »

mariusz9a pisze: Właśnie nie żartuję. okolice 150kb/s dla EDGE u każdego operatora to dość dobry rezultat. Twoje 210kb/s to wyjątek. No chyba że w tej Warszawie to macie bardzo niskie obciążenie sieci...
No akurat to była niedziela, więc może stąd taki rezultat. Nie korzystam z mobilnego neta, więc nie wiem jak to wygląda na co dzień w praktyce. Wiem że ponad rok temu sprawdzałem też EDGE i UMTS, zaraz po tym jak sprawiłem sobie tego samsunga i były bardzo podobne wyniki.
W tygodniu w godz. 8-17 z pewnością byłoby gorzej. W pracy testuję routery mobilne działające na EDGE z kartami Orange i Ery i 150 kbit down i 40 kbit up to jest max. Sprawdzę to na Plusie w tych godzinach.
Awatar użytkownika
tomek
Szalony PlusManiak
Posty: 1499
Rejestracja: 1 paź 2008, o 19:13
Lokalizacja: Polska

Post autor: tomek »

Osiągi może zaniżać bluetooth (zależy jaki), który może mieć mniejszą przepustowość niż na drodze sieć-telefon. :-) Także przy lepszej transmisji danych lepiej łączyć telefon przez kabel z komputerem. :) Np. przy UMTS tracimy, średnio niech będzie transfer 40KB, a bluetooth może np. (bo zależy jaki) jakieś 20...30 KB... :-)
Elvir
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 4 lis 2008, o 10:56
Lokalizacja: Puławy / Warszawa

Post autor: Elvir »

tomek pisze:Osiągi może zaniżać bluetooth (zależy jaki), który może mieć mniejszą przepustowość niż na drodze sieć-telefon. :-) Także przy lepszej transmisji danych lepiej łączyć telefon przez kabel z komputerem. :) Np. przy UMTS tracimy, średnio niech będzie transfer 40KB, a bluetooth może np. (bo zależy jaki) jakieś 20...30 KB... :-)
No ale też bez przesady, akurat przy EDGE to nie zaniży :) Przy HSPA z pewnością ;]
Ostatnio zmieniony 7 sty 2009, o 20:09 przez Elvir, łącznie zmieniany 1 raz.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: mariusz9a »

A tak działa u mnie EDGE i to w nocy:
Obrazek
Żenada i do tego te pingi :-/ Co sie porobiło z ta transmisja danych w Polkomtelu :-/
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
kmis
Starszy Plusmaniak
Posty: 176
Rejestracja: 5 sty 2009, o 14:22
Lokalizacja: Ełk
Kontakt:

Post autor: kmis »

Warszawa-Bródno godz. 5.20

HSPA

Obrazek

EDGE

Obrazek

Dzisiejszy test po nocnym restarcie nodeB, ping nadal duż, odległość do niego ok 300m. Sprawdziłem systemowym poleceniem ping na serwer onet.pl i średnia z ok 10 prób wynosi 91 ms, speedtest coś przekłamuje.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 6 sty 2009, o 19:14 przez kmis, łącznie zmieniany 2 razy.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: mariusz9a »

kmis, widzę że ping niewiele lepszy niż u mnie :lol:

EDIT:
Ten ostatni test na ponad 6Mb/s mnie "zabił". Jeszcze tak dobrego rezultatu nigdy nie widziałem i to w żadnej sieci :-D Pamiętam swego czasu na dworze obok nadajnika mi pociągnęło trochę ponad 5Mb/s a tu 6Mb/s 8-)
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: mariusz9a »

Z tym pingiem to chyba faktycznie coś nie tak. Zrobiłem tez ten test co kmis tyle że z wp.pl, onet.pl i interia.pl, rezultaty są na poziomie 110ms dla tych serwerów.
Na numion.com pokazuje ping na poziomie 300-600ms.
Natomiast co do prędkości to nadal na poziomie 700kb/s.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
Marciano
Szalony PlusManiak
Posty: 260
Rejestracja: 29 gru 2008, o 17:21
Lokalizacja: dolnośląskie

Post autor: Marciano »

LOL nie wiem czy ktoś przebije KMIS'a :lol:
Awatar użytkownika
tomek
Szalony PlusManiak
Posty: 1499
Rejestracja: 1 paź 2008, o 19:13
Lokalizacja: Polska

Post autor: tomek »

Obrazek

Oczywiście na GPRS (bluetooth nie stawiało żadnego oporu :-P). Cierpliwość się przydała. :-)

PS. Mój 300 post. :-D
Ostatnio zmieniony 10 sty 2009, o 00:58 przez tomek, łącznie zmieniany 1 raz.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: mariusz9a »

tomek, zupełnie jak w iPlusie po przekroczeniu limitu :lol: Tyle że tam uploadu nie obcina i dalej leci 50 - 300kb/s.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
tomek
Szalony PlusManiak
Posty: 1499
Rejestracja: 1 paź 2008, o 19:13
Lokalizacja: Polska

Post autor: tomek »

Wynik testu na www.speedtest.pl

Serwer: http://www.speedtest.pl
Download: 34 kbps (4.3 KB/s)
Upload: 17 kbps (2.1 KB/s)
Latency: 1672 ms
Data: 10.1.2009, 0:11:4


Póki co, to prowadzę na najwyższy ping (zresztą z prędkością też chyba napewno :-P)! :lol:

Teoretyczna maksymalna szybkość połączenia GPRS wynosi 170 kbit/s, faktycznie uzyskiwane prędkości są rzędu 53,6 kbit/s. Więc jest poniżej średniej. Powiem szczerze, że na GPRS nawet jest nieraz ciężko przeglądać wap. Strony ładują się w nieskończoność, a gdy się czeka na upartego, to nie załadują się wszystkie elementy (obrazki), choć nie zawsze. Najgorzej jest w godzinach szczytu oczywiście. W nocy chodzi już dobrze. Nie wiem, czy udałoby mi się zrobić ten test w dzień. Pamiętam jak w Swięta Bożego Narodzenia w południe nie mogłem nawet załadować stron www bez obrazków, chociaż rano było jeszcze ok. No ale, to tylko taka wypowiedź na temat najwolniejszej technologii przesyłu danych w sieciach komórkowych (bynajmniej tak mi się wydaje). Potęgą tego wszystkiego są pingi. :mrgreen:
yeti
Starszy Plusmaniak
Posty: 168
Rejestracja: 31 gru 2008, o 18:35

Post autor: yeti »

HSPA robi swoje.


Obrazek
ODPOWIEDZ