Kazam 4,5 TV - problem z GPS i serwisem

Napraw serwisowych w Plusie, procedury, uwagi dotyczące serwisów....
Jarek11
Nowy
Posty: 2
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 5 mar 2015, o 11:23

Kazam 4,5 TV - problem z GPS i serwisem

Post autor: Jarek11 »

Witam! Od paru miesięcy używam Kazam 4,5 i od początku mam problem z GPS. Aparat widzi satelity, ale danych z nich nie przekazuje aplikacjom. Na pobranej aplikacji ze sklepiku Play - "GPS Test" Po dłuższym czasie satelity pokazują się ale nie wyświetlają sie na kolorowo tylko na biało, aplikacja nie podaje współrzędnych i wyświetla komunikat "No fix" (nawet po godzinnej ekspozycji na satelity).
Telefon jest już 4 raz w serwisie i pomimo, iż nie współpracuje z aplikacjami podają, że jest wszytko OK, oraz mówią, że ten telefon nie współpracuje, bo nie ma wsparcia dla programów na androida, co wydaje mi się kompletną bzdurą! Czy ktos z Was wie, czy takie działanie aparatu jest właściwe?
Mam prośbę, czy ewentualnie ktoś może ma taką aplikację, lub może pobrać na swojego Kazama 4,5 ze sklepiku bezpłatną aplikację "GPS Test" i sprawdzić czy u niego działa ona poprawnie? Wtedy wiedziałbym, że serwis wciska mi kit, lub to potwierdzić, bo już nie wiem, kto tu ma rację. Będę bardzo wdzięczny za pomoc

- dzięki - pozdrawiam

A tak to wygląda w zestawieniu z Xperią Neo-v
Załączniki
DSC01163q.jpg
niko10
Szalony PlusManiak
Posty: 860
Rejestracja: 1 cze 2014, o 18:58

Re: Kazam 4,5 TV - problem z GPS i serwisem

Post autor: niko10 »

Jakaś bzdura. To system oparty o android i aplikacje z Androida, które wspierają daną wersję mają działać. Co Ci napisali w ekspertyzie?
Jarek11
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 5 mar 2015, o 11:23

Re: Kazam 4,5 TV - problem z GPS i serwisem

Post autor: Jarek11 »

W ekspertyzie napisali, że po długotrwałych testach GPS okazał się sprawny, a parę dni temu (przy czwartej naprawie) zadzwonił ktoś z serwisu i powiedział, że wszystko jest OK ale Ta komórka nie ma wsparcia dla GPS dla androida i nie bedzie nigdy współpracować z programami do GPS. Nie bardzo to zrozumiałem a on rozłączył się i pewnie uznał, że sprawa jest załatwiona. Nie znam się na tym zbytnio, dlatego pytam Was czy w tym co mówił jest prawda. Fajnie gdyby ktoś sprawdził ten programik z tą komórką i wtedy byłby dowód, że wciska kit.
niko10
Szalony PlusManiak
Posty: 860
Rejestracja: 1 cze 2014, o 18:58

Re: Kazam 4,5 TV - problem z GPS i serwisem

Post autor: niko10 »

A to dziwne, bo w testach i recenzjach - GPS i nawigacja jakoś działają http://www.telix.pl/artykul.php?sid=64650&page=3 :-)

Odesłałbym Cię na forum androida do działu Kazama, tam najszybciej Ci wszystko podpowiedzą, ale akurat mają przenosiny i jest nieaktywne.
ODPOWIEDZ